Koliko zemlje treba za profitabilnost

Ma jedva smo skinuli komunizam sa vrata, a ti bi da nam ga vraćaš. Ne smem da napišem šta takvima treba raditi, banovaće me ...

Ja nisam zagovornik povratka na komunizam, mada tvrdim da je bilo bolje nego sada. Većina građana Srbije će se sa ovim složiti. Ne znam baš kakve su ti šanse sa tim što ne smeš da spominješ kad si toliko brojčano nadjačan.
Za vreme komunizma su se lopovi bojali policije. Moglo se živeti od plate, a moglo se i od maksima zemlje. Imali smo jaku državu, jako školstvo, zdravstvo, vojsku. Prugama su jurili vozovi brže nego danas, auto-putevi nisu imali toliko rupa, fabrike su radile punom parom. Svako je mogao sebi da priušti More makar preko sindikata...

Dakle rekoh da nisam za povratak na komunizam nego da treba poraditi na održivom sistemu na duži rok. Da bude dobro za svakog normalnog poštenog čoveka, a ne da se 5% stanovništva valja u raskoši dok 20% solidno živi, 50% krpi kraj s krajem, a ostali žive ispod crte ljudskog dostojanstva... Šta se to loše krije iza ovih težnji?

A kad neko ne sme da napiše javno šta mu se po glavi mota, šta reći o takvima? Mene to nekako podseća na jednu drugu ideologiju jednako zastarelu kao i komunizam koja je, rekao bih, doživela daleko neslavniji poraz nego komunizam.

- - - - - - - - - -

@krlemrle
sta ta deca u skoli nauce od tebe?:haha:

Teoretisanjem se bavim u slobodno vreme, a tamo isključivo praksom. :off_topic:
 
Komunizam smo srusili mi koji smo zeleli nesto bolje od njega a dobili smo da ne kazem sta.I sada bi mnogi hteli ono sto je bilo ali nema vise.Bolje je neki novi bolji komunizam,pametniji nego ova demokratija koja nas guli ko koza brstinu.
Jeste da nije tema ali sam morao da kazem.
 
moj post se odnosio na sve predhodne postove koi nisu direktno vezani za temu i mišljenja sam da je i sto eura zarade profit samo što je nedovoljno zaživot i mislim da tema treba da nosi naslov " šta je najprofitabilnije u poljoprivredi " primera radi sa 1h kukuruza se sigurno manje zaradi od 1h jagoda a u oba primera postoi profit :ppozdrav:
 
Mogu samo jedno da kazem da cu se boriti da meni i mojoj porodici bude bolje,a sistem k'o sistem pojedinac ga NE moze promeniti moze samo da ga prihvati takvim kakav je ili da se bori kao Don Kihot.
 
Ovo je uredjenje gde se jedan baskari, a 100 drugih rade za crkavicu. Hvala lepo, ali dok sam ziv boricu se protiv ovog sistema u nadi da ce bar nasa deca ziveti bolje!
To je tako,a i vlast radi tako,je l oni sto se baskare imaju uticaj na vlast,pa tako se donose zakoni,uredbe,propisi koji idu njima u korist a oni pomocu takvih nakaradnih zakona,uredbi i propisa jos vise se baskare a velika vecina nece imati ni crkavicu,i tako potraje jedno vreme ali dodje kraj strpljenju i ...........
 
Mogu samo jedno da kazem da cu se boriti da meni i mojoj porodici bude bolje,a sistem k'o sistem pojedinac ga NE moze promeniti moze samo da ga prihvati takvim kakav je ili da se bori kao Don Kihot.
Ti ćeš se boriti da ti bude bolje ali će ti biti sve gore ako tako budeš razmišljao da ti kao pojedinac nemožeš da utičeš na sistem. Imaš, siguran sam još ljudi koji isto tako razmišljaju kao ti tako da nemoj da misliš da si pojedinac. Srpsku poljoprivredu ne čini Goran Knežević već Srpski seljaci koji treba da se bore za svoj status u ovom sistemu. Na leđima pravog Srpskog seljaka ova naša država je i opstala. Država sada tog istog pravog Srpskog seljaka omalovažava kao da nikada više nemogu da se ponove 90-te.
Pravi Srpski seljak se gura pod tepih a sva prava i podrška se daje novopečenim seljacima (tajkunima) koji će jednoga dana biti jači i od same države Srbije.
 
Ја предлажем да тренутни садржај ове теме поделимо (уз малецку асистенцију модератора) на две "Промена политичког и економског уређења " и "Исплативост пољопривредне производње у тренутном уређењу" .. па да свако има шта га занима ..

П.С. у овом систему живимо вољом глупе и алаве руље која је продала врапца у руци за голуба на грани а голуб прно и одлето ..
 
Ја предлажем да тренутни садржај ове теме поделимо (уз малецку асистенцију модератора) на две "Промена политичког и економског уређења " и "Исплативост пољопривредне производње у тренутном уређењу" .. па да свако има шта га занима ..

П.С. у овом систему живимо вољом глупе и алаве руље која је продала врапца у руци за голуба на грани а голуб прно и одлето ..
Potpuno se slazem i ajde neka neko otvori ovakve teme pod ODMAH,mislim da ce biti na daleko posecene.
 
Па ако све лепо измиксујемо долазимо до закључка да је за профитабилност довољно имати земљу у саксији а бити функционер (или макар функционерчић) у владајућој каолицији.
 
Па ако све лепо измиксујемо долазимо до закључка да је за профитабилност довољно имати земљу у саксији а бити функционер (или макар функционерчић) у владајућој каолицији.
pa to je od uvek bilo tako :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh