Štir - korisni korov

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.963
Lokacija
Beograd
Pošto sam bio zaprepašen koliko malo informacija da se nadje po pitanju "korova", njihove biologije, a ne hiljadu i jednog načina kako da se unište svoje malo istraživanje sam iskopirao u mali PDF fajl koji možete da skinete.
Cela priča je počela kada sam pročitao knigu "Weeds guardians of the soil" koja se bavi korovima sa aspekta korisnih i nezamenjlvih biljaka u izgradnji plodonosnog sloja i poboljšavanja zemljišta uopšte. Kako korovi mogu da koegzistiraju i čak poboljšavaju prinose u ratarskim i povrtarskim kulturama, kako su nezamenljivi u razbijanji plužnog djona, kako su jestivi, itd itd


http://rapidshare.com/files/348140279/_TIR.pdf
http://rapidshare.com/files/343725826/Weeds_guardians_of_the_soil.PDF

ili

http://www.4shared.com/account/dir/g7Dzymwf/sharing.html
 
@dzionok , brate ovo nikako da skinem sa rapid-a :sta:, ujedno veliki pozdrav za tvoje istrazivanje :ppozdrav:, imas humus - glistenjaka gratis na kucnu adresu.
 
Nemam pojma zašto nemožeš kod mene funkcioniše vidim da su neki već skidali, interesovanje je silno dva daunloda do sada :-( Ljude ne zanima šta je to što im raste okolo i da li mogu da ga koriste za nešto. Fajl ima pet mega pa ne mogu da ga okačim direktno.
Inače tekst je mešani srpsko hrvatsko engleski i nije baš sredjen ali ima puno korisnih informacija.
Sledeća je Chenopodium album L. (obična loboda) kada sakupim više informacija postaviću kao i Štir.
Hvala za glistenjak, da znaš da sam planirao da napravim mali na proleće ako stignem.
 
Konacno mi je dozvolio skidanje tvog materijala ::svaka cast:: ,pregledacu ga.Pozdrav :ppozdrav:
 
@ dzionik
Ovu temu treba svesrdno podržati !!!

Download linkovi funkcionišu.
Pogledaj ovaj link za postavljanje dokumenata:
http://www.4shared.com
(Nema predugog čekanja na drugi i sledeći download.)
______________

O Štiru i Ambroziji možemo razgovarati, ukoliko se pokaže interes Internet čitalaca.
_______________

A sada, Muzika...

Željko Samardžić - Grlica
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pd0753HqvMQ[/youtube]
 
Кад је већ поменусте, каква је ситуација са амброзијом? Моје овце је радо једу, мени лично не шкоди а ове године је поприлично има.
 
Неоправдано запостављена биљка,а врло вредна са нутритивног становишта.Сада се понекад користи за справљање финих укусних варива,као фил додатак у питама зељаницама.Користио
се за исхрану или додатак у исхрани живине и свиња.Када се свиње "навуку" на штир могу да се водају до Берлина и натраг ако им пред носом само машете снопићем штира.
У људској исхрани се користио у Месопотамији,Асирији ,Персији(наравно не овај подивљали)
и мерило за крупноћу је било величина зенице ока после погледа у сунце(шта год то значило)
У 19 и почетком 20 века у Банату се гајио ради семена које се мешало са пшеницом и млело.Правили су се разни колачи и хлеб од таквог брашна.
 
У људској исхрани се користио у Месопотамији,Асирији ,Персији(наравно не овај подивљали)
и мерило за крупноћу је било величина зенице ока после погледа у сунце(шта год то значило)

Precizna mera, zenica se maksimalno skupi i približno je iste veličine kod svih ljudi.
Jedan deo iz sakupljenog materijala:
Prije 7000 godina amaranth je bio glavna namirnica na američkom kontinentu: u Kaliforniji, Arizoni i
Meksiku, kao i u Boliviji, Peruu i Ekvadoru. Popularnost ove sitne žitarice pala je kada su španjolski
osvajači doputovali na teritorij Novog Svijeta. Budući da se amaranth koristio u domorodačkim
vjerskim ritualima (miješao se s medom i krvlju, oblikovao u figurice i jeo), razumljiva je odbojnost
koju su katolički svećenici osjećali prema ovoj namirnici. Rezultat toga bila je potpuna zabrana sadnje i upotrebe amarantha. U knjizi «Cambridge World History of Food» navodi se pretpostavka da je ova zabrana vjerojatno pridonijela pothranjenosti u 16. stoljeću. No, unatoč tome, i dalje se uzgajao u zabitim dijelovima Meksika. Naposljetku, u 20. stoljeću, Crkva je morala priznati popularnost ove žitarice pa se amaranth danas koristi čak i u proizvodnji krunica!

Nažalost iz gluposti je doživela sudbinu kao i neke druge korisne biljke kao konoplja ili lan.

Ova je žitarica izuzetno dobar izvor proteina u prehrani vegetarijanaca (15.3g/100g), sadrži
iznenađujuće količine aminokiselina, uključujući lizin i metionin. Zrno amarantha sadrži dvaput više
kalcija od mlijeka (iskoristivog, naravno!), triput više vlakana od pšenice, a njegovo je lišće iznimno
dobar izvor željeza. Smatra se da se redovitim konzumiranjem amarantha može smanjiti količina
lošeg kolesterola u krvi budući da sadrži jedan tip vitamina E koji pospješuje njegovo snižavanje. Vrlo
je lako probavljiv pa stoga dobar izvor hranjivih sastojaka za bolesne. Jedino što nas u budućnosti
može odvratiti od konzumacije ove izuzetno vrijedne namirnice je to što je amaranth još uvijek gotovo
nepoznat!

Tek da se neko malo zainteresuje za zaista korisnu biljku, vidim da ima dosta poseta temi ali samo 47 skidanja.
 
@Dzionik, hvala sto si poceo da stavljas i citate, a ne samo linkove za skidanje. Moj kompjuter nije u stanju da "jede" mnogo kabastu hranu.
 
Zanimljivo...

Nismo ni svesni koliko su neki korovi korisni.
A svinje se ubiše za štirom.
 
Ma fajl je samo 5,5 MB ako je to problem za skidanje...
Ne mogu da stavim ceo tekst ovde ipak je previše plus slike..

Pošto ima šezdesetak vrsta Amaranta neke su naravno i dekorativne biljke, a seme u prženju puca kao kokice.
 
Амброзија је изашла на зао глас јер изазива поленску кијавицу.
Тачно је да се брзо размножава, и да јој семе може бити у земљи и преко 27 година и да у повољном тренутку никне,али и да брзо расте и даје велику зелену масу.Стока је радо једе ,а ја нисам сигуран у приче да млеко крава храњене и амброзијом мало има шмек.Тако сам чуо.Да ли је то истима ?Молим да ме исправите ако није.
 
Hvala dzionik-u što nesebično deli literaturu kao i svima koji su to činili ma gde na forumu, ovakva pomoć veoma znači, bar meni a verujem i ostalim forumašima. :D :bravo: :bravo: :bravo: ::svaka cast::
 
Još malo o štiru sada i u kozmetici....

Our News

Scientists turn to porridge and weeds for sustainable natural beauty products
Thursday, 11 February 2010

If you want to have better, healthier skin, chances are in future you’ll be buying a product derived from the main ingredient for your porridge (oats), or an ancient grain-cum-purple weed called amaranth.

Scientists at AgResearch, working through The Biopolymer Network Ltd (BPN) owned by AgResearch, Plant & Food Research and Scion, have been working with great success on these two natural ingredients.

AgResearch’s Becky Macdonald, who leads the BPN’s Biopolymer Products research programme, says the moisturising and antioxidant properties of both, if properly processed, show they will make excellent skin and hair products. “We’re pretty excited about the properties of both amaranth and oats. With the right funding and partners, both should be on the shelves in the future alongside synthetic chemical products.”

“We’re aware that the search for bio-based materials for personal care applications is becoming more important due to a global move away from using non-renewable resources and environmentally damaging, chemical-based production methods,” said Becky Macdonald.

Becky and her team focus on extracting biopolymers from natural materials using eco-friendly methods as an alternative to synthetically derived molecules, with funding by The Foundation for Research, Science and Technology through the BPN.

Biopolymer Network Limited CEO Sarah Heine says BPN brings together biomaterials scientific excellence for commercially-driven, sustainable results. “With strong industry relationships and the unique ability to access more than 1500 researchers within AgResearch, Plant & Food Research and Scion, BPN provides a strong scientific base to create innovative products in the areas of bio-based polymers and bio-composites.”

Sarah Heine says BPN has already patented a water-based extraction technology and further research is focused on modifying resultant molecules to make them suitable for use in beauty products. “This is just one of many BPN projects currently underway, working towards building New Zealand a strong bio-based materials industry,” said Sarah Heine.

Fajl sa štirom je sada sa ostalom literaturom na linku:

http://www.4shared.com/account/dir/g7Dzymwf/sharing.html
 
Amaranth(štir) je izuzetno zanimljiv kao hrana za ljude , kao stočna hrana i to i zelena masa i seme.
Ima kultivara za dobijanje semena i za dobijanje zelene mase.
www.echonet.org/repositories/download/9/Amaranth.pdf
Različita istraživanja se obavljaju svuda po svetu pa i u našem komšiluku:
http://www.agr.hr/smotra/pdf_74/acs74_14.pdf
Za uzgajivače ovaca a naročito koza ovo je izuzetno zanimljiva biljka jer mnoga iskustva ukazuju da ako se kozama pred parenje u konc. dodaje izvesna količina Amarantovog semena osetno se poveća procenat jarenja ! Ove tvrdnje su bazirane samo na iskustvu a naučnih potvrda nema, za sada! To jest još se niko nije poduhvatio to da istraži.

Jedna opaska. Često se u tekstovima provuče kako je Amaranth žitarica što on nije. Eventualno bi mogao da bude pseudožitarica(?). Žita odnosno žitarice su samo trave, od pšenice, ječma, raži.........preko sirka do kukuruza. Ostalo semenje ili plodovi iako se i od njih može praviti hleb i testa nisu žitarice. To važi i za heljdu.
 
naidjoh na ovo pa se setih davnih godina,vreme kopanja,otac isece deo stabla stira i jede , ponudi i mene,normalno probam i ja,moj otac mi daje sto bih se plasio.cini mi se da ima slatkast ukus,ako se dobro secam,ipak je to bilo pre 40tak godina.onda mi je pok. otac pricao da od stira moze jelo da se napravi.al nas je mati ruzila,aj zdravo
 
Lek za šuljeve

Lek za hemoroide/šuljeve je varivo pripremljeno od sledećih korovskih biljaka: štir, loboda i čičoka/topinambur.
Ovo je ukusno jelo.

U periodu od 1991.-1992. godine uspešno se pokazalo češće korišćenje ovih biljaka za lečenje hroničnih i akutnih problema završnog dela debelog creva.
Istraživanja su provedena u Loznici, Podrinje, na uzorku većem od 30 ispitanika, te smatram da ovi rezultati zaslužuju dalje ispitivanje.
 
Nazad
Vrh