Cene lekova, vitamina i ostalog

CAR

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2010
Poruka
1.139
Lokacija
lika
Ljudi koja je cijena kod vas tokoselena,AD3,preparata protiv enterotoksemije i protiv sugarca nebitno koji preparat.Ja sam jucer se iznenadio kad sam kupovao.
 
A+D3 u prahu 1 kg 0.5eura a tecnom 100ml 1.2 eura ima i skupljih zavisno ko ih proizvodi protiv sugavca opet zavisno prah 100gr 3ur tecnost 4 eura
 
Pa to je vise nego dzabe kod nas protiv enterotoksemije za 50 grla doza kosta 25 eura,tokoselen 4 bočice po 50 ml.40 eura nisam za AD3 ni htio pitati.Ovi nasi nisu normalni vijerujte mi.Prosle godine sam Kventodiz Suboticki koristio i odlican je preparat bio je odlican.Moracu reci momcima da mi nekako dostave do Osijeka to pa da mi prijateljiposalju postom.
 
@ car
kventodiz je zemunski ( veterinarski zavod zemun) a možda postoji i subotički mada nisam čuo a vakcina je protiv clostridije
 
urban
Indikacije
Imunizacija goveda i ovaca protiv enterooksemije.Stvara aktivan imunitet protiv infekcija izazuvanim CL perfirigens tip B,C i D
Doziranje
5ml za goveda 2 ml za ovce
Nacin primijene
Sterilnom spricom i iglom,strogo subkutano
Kontradikcije
Nema
Karenca
nema ogranicenja
VZZ A.D Batajnicki drum br.4
::svaka cast::
 
moze li kventodiz koji se ne iskoristi oko pola boce da se drzi u frizideru jer pise da je pozeljna revakcinacija posle 14 dana, (pise da ne moze) ali me zanima zasto ne bi mogao? Jer prosto ne verujem da veterinari kad ih zoves da ti spricaju ovce i pritom koriste lek na kome takodje pise da se mora iskoristitu u toku dana da ga ne koriste i kasnije, kakve to moze nezeljene posledice da izazove, isto me zanima i za selen na njemu takodje pise isto? Posto ovde ima dosta ljudi veterinarske struke, ne zelim niko da se oseti prozvan, samo pitam drugarski?
 
E sad meni treba pomoc.Ovako vec drugo janje mi se ponasa kao da ga strefila enterotoksemija dal je moguce to iako sam ovce vakcinisao cca mijesec dana prije janjenja a zatim janjce od 8 dana starosti pa nakon 40-tak dana.Nekakva teorija-praksa postoji da se trebaju revakcinisati kad se razvije burag.mislim da ce i ovo otici u (vijecna lovista)davao sam mu pencilin od kubika zatim malo narodnog lijeka kvasca kasiku i sirceta ali bog da da ostane sta je?Trebao sam im davati i tokoselen sa ad3 i katosalom ali kako kojem sam dao malo sam loncice pobrkao pa vise neznam kojem sam dao kojem ne.Praksa pokazuje da "selen"najbolje je dati od dana starosti.jesam u pravu?
 
Da Care u pravu si, selen treba dati odmah jagnjetu na rođenju, a ostalo, AD3 i Fe tokom prve nedelje
 
pa znam kod veterinara ali zasto nebih kupio bocicu od 100ml za 1000din nego dati veterinaru 3000din za 100ml selena ili nekog drugog vitamina.... samo sto su nasi veterinari danas pametni pa nece ni da ti pokazu koji lek daju ovcama ili jagancima nego samo dobro naplacuju svoj rad i to nekoliko puta vise nego sto treba,cast izuzecima!!!!!!
 
Nazad
Vrh