Cene lekova, vitamina i ostalog

Uuuu svaka cast kod nas nemoj ni da pitas za cijenu selena u Bosni je duplo jeftinije a u SRB vidim opet duplo nego u Bosni.Moracu se baciti na vase trziste,ali gdje.
 
e super kada bih ti meni to sve lepo mogao poslati,ps sta jos imas od lekova na trzistu po pristupacnoj ceni,npr kompleks vitamina A,D3 E itd......... :D unapred hvala
 
Promtselen(A D3 E + SELEN) od 100 ml kod mene košta oko 60 kuna,znači oko 8 evra,e sad neznam na koji selen misli kolega miladinovic.
Inače ovdje ga drže sve veterinarske apoteke .
Inače znam puno ljudi koji idu po lijekove i vitamine u Madzarsku,ali i u Gradisku,npr. jedan Vetoflok je u Gradisci tri puta jeftiniji nego u Hrvatskoj.
Kolega Care,pa bar tebi nije granica daleko,preko par brda i eto te...
 
Promtselen je u pitanju,a to uzimam za sebe i samo bliske prijatelje,ogranicena kolicina je u pitanju,iskreno,bez ljutnje Srdjane:)
 
nema problema ja se neljutim ako se nadje neko iz vojvodine da pise i da ima neku vezu ili nesto slicno tome da se cujemo to bih bilo najbolje za mene i moje ovcice, he he he
 
Nidzo druze

jest da mogu dobaciti kamenom kad se naljutim do BIH ali pricam o cijeni tokoselena 50ml=15KM=60KN=7.5eura,AD3E isto puno para neznam tacno koliko.Ivemerktin (ili nesto iz porodice)50ml=20KM Koncentrati nebitno koji za duplo jeftiniji ali kukuruz duplo skuplji nego u HR.Cujemo se Valjevac nije problem meni da mi ljudi dostave iz SRB u HR sta god treba.Isto tako je i sa moje strane ::namigivanje:: .
 
strana trzista kao sto su nasi susedi hrvati,sloveni itd nemogu da se porede sa nama prvo po ceni jaganjaca a kamoli sa uslugama veterinara koje su kod nas duplo skuplja pa i lekovi a jaganci upola jeftiniji.............mislim nzm sta da kazem ostao sam zatecen!!!!
 
i sad ovo nadjem na netu...

TROVAČ!
(3) Subota, 13. Jun, 2009.| Autor: Oliver Nikolić
Jedan od tendera Verka Stevanovića, gradonačelnika Kragujevca, zbog leka koji će se koristiti, opasan po zdravlje

KRAGUJEVAC - Tenderi koje raspisuje Veroljub Stevanović, gradonačelnik Kragujevca, opasni su po zdravlje ljudi širom Srbije! Javni konkurs za čišćenje goveda od parazita na teritoriji Kragujevca potencijalno ugrožava zdravlje desetina hiljada građana koji piju mleko i jedu meso i prerađevine od goveda tretiranih opasnim medikamentom „klozantelom“! Naučno je dokazano da konzumiranje ovakvog mesa i mleka izaziva slepilo. Više od 10.000 proizvođača iz kragujevačkih sela, bez obzira na sve tragične posledice, posle lečenja krava prodaje mleko otkupnim stanicama.
Istraživački tim Kurira došao je do neverovatne priče iz Kragujevca, koja, kao i većina ostalih, počinje raspisivanjem tendera. Gradska uprava raspisala je u martu ove godine tender za „usluge dehelmintizacije goveda“ (čišćenje od parazita) i za tu svrhu namenila skoro 100.000 evra. Posao je dobila Veterinarska stanica Kragujevac a.d., pa će do kraja godine tretmanu lečenja takozvanim antiparazitikom „klozantelom“ biti podvrgnuto više od 10.000 grla u 64 kragujevačka sela.
Naš izvor, veterinar iz Kragujevca, tvrdi da je krajnje neuobičajeno da grad raspisuje konkurs za ovakvu vrstu usluge i da je plaća privatnoj veterinarskoj stanici.
- Ovaj lek je izuzetno opasan. Dokazano je da izaziva slepilo i kod stoke i kod ljudi koji su konzumirali meso i mleko. Postoji zakonski rok (karenca) za goveda koja su tretirana „klozantelom“ od najmanje 28 dana. U tom roku ne smeju da se muzu, niti da se njihovo meso prodaje ili prerađuje. Mislite li da iko to poštuje ili kontroliše - pita naš izvor. Inače, nikada do sada u Srbiji nije raspisivan ovakav konkurs, a pogotovo ovakve usluge nije plaćala gradska ili opštinska administracija.
Po podacima Svetske zdravstvene organizacije iz 1993, 11 žena u Litvaniji je privremeno izgubilo vid pošto je došlo u dodir s lekom čiji je sastojak „klozantel“. Ukoliko se ne poštuje striktna zakonska procedura, ovaj lek je izuzetno opasan po ljude.
Zoran Prokić, direktor Veterinarske stanice Kragujevac a.d., za Kurir kaže da je čitava priča potekla od nezadovoljnog konkurenta koji nije prošao na tenderu.
- Mi ne tretiramo goveda „klozantelom“, već lekom koji se zove „telcen“. Krave se leče u periodu sasušivanja, kada ne daju mleko. Vlasnici goveda znaju za karencu od 28 dana i tada sigurno ne prerađuju meso - kaže Prokić.
Međutim, dr Milanka Jezdimirović, profesor na katedri farmakologije i toksikologije na Veterinarskom fakultetu u Beogradu, za Kurir tvrdi da za mužu mleka krava koje su tretirane ovim preparatom nema karence, odnosno da mleko uopšte ne sme da se koristi za ljudsku ishranu.
- Tačno je da je karenca 28 dana za meso i iznutrice lečenih goveda i ovaca. To znači da kada se ovaj lek da stoki, meso ni slučajno ne sme da se koristi najmanje 28 dana od davanja leka. Kad su u pitanje krave koje daju mleko, mleko i mlečni proizvodi od tih lečenih životinja uopšte ne smeju da se koriste za ishranu ljudi! Nema roka, nema karence, postoje samo kontraindikacije - kaže profesorka Jezdimirović.[ antrfile ]
a kupio sam ovaj telcen da spricam ovce, sad se razmisljam...
 
nzm sta da kazem,a ko je proizvodjac tog leka trebalo bih na dnjemu da pise karenca itd....... a ljudi svasta pricaju,treba ipak procitati uputstvo za upotrebu leka!!!!
 
Edited by Moderator: Skraćen citat, da bi koliko-toliko štedeli na prostoru !!!

entuzijasta je napisao(la):
i sad ovo nadjem na netu...

TROVAČ!
(3) Subota, 13. Jun, 2009.| Autor: Oliver Nikolić
Jedan od tendera Verka Stevanovića, gradonačelnika Kragujevca, zbog leka koji će se koristiti, opasan po zdravlje

KRAGUJEVAC - Tenderi koje raspisuje Veroljub Stevanović, gradonačelnik Kragujevca, ..........................................................................

................................ovim preparatom nema karence, odnosno da mleko uopšte ne sme da se koristi za ljudsku ishranu.
- Tačno je da je karenca 28 dana za meso i iznutrice lečenih goveda i ovaca. ...................................a, nema karence, postoje samo kontraindikacije - kaže profesorka Jezdimirović.[ antrfile ]
a kupio sam ovaj telcen da spricam ovce, sad se razmisljam...

Pa Fascoverm koji se koristi jako puno kod metiljavosti je na bazi klozantema.
Koja je aktivna tvar ovog teleca ?
 
Koliko sam primijetio u praksi malo se ljudi drzi karence.Znam ih koji danas popelcuju janjce Ivemerktinom ili sl.za 3 dana naleti kafedzija i sve prodaju za razanj.Neznam sta se desava sa narodom ali kafedzije se nisu zalile a ovaj naravno cutio.
 
BG klosari dolaze kod nas na fakultet, dobiju po ampulu ivermektina, popiju je i nemaju nikakvih problema :D :haha: :haha: suga, vasi, gliste...sve to ivermektin rasteruje na buljuke :D :ppozdrav:
 
da li ste upoznati sa cenama lekova u bg i da li ih ima u slobodnoj prodaji posto ovde kod nas kao ne smeju da prodaju lekove obicnim seljacima nego sao vet sluzbama naravno da bih nam oni otimali i ovo malo para........... hvala unapred!!!!
 
ljudi vratimo se na temu o kupovini vitamina i ostalih lekova........ :zli:svi nesto hoce da kazu ali niko malo iskrenosti.......gde kupujete lekove da li ih ima negde u prodaji:haha: ::novac:: ::novac:: :udri:
 
Ne znam tacno kako se zove ona emisija na B92 oko 19h, cini mi se izmedju redova ili tako nekako gde se u uvodnoj spici kaze "mi bismo hteli u evropsku uniju ali pod nasim uslovima..." slobodna prodaja lekova je dosta smanjena i jos ce strozije biti kontrolisana sto je u normalnim drzavama normalna pojava. Ako neko zeli da proizvodi meso za prodaju i na taj nacin ucestvuje na trzistu onda mora da postuje pravila kao i farme, odnosno klanice. Znam da ima "crnih ovaca" ali svako za sebe odgovara. Verovatno da ce i u Srbiji biti tako da onaj farmer koji zeli da koristi lekove mora da prodje obuku i da uz instrukcije veterinara leci svoje stado. Imao sam cesto puta prilike da pricam sa ljudima koji koriste lekove ali ne razlikuju vakcine od antiparazitika tipa avermectina, dectomaxa i sl. Tu je problem da za vakcine nema karence a za antiparazitine ili antibiotike i te kako karenca postoji po 30 dana a i vise u zavisnosti od preparata. Znam i to da u Srbiji postoji dosta problematicnih veterinara ali oni su svojim obrazovanjem stekli zakonsko pravo za koriscenje lekova koje bi trebali postovati. Moj predlog je da trazite ozbiljnog veterinara ako imate ozbiljnu proizvodnju jer takva sprega donosi profit i jednoj i drugoj strani. I na kraju mnogo bolja je prevencija nego lecenje. Izvinjavam se ako sam malo gnjavio ali osecao sam se duzan da ovo kazem. pozdrav
 
Nazad
Vrh