Cena psenice rod 2015. god.

26.%2006.%20CENE%20ZITARICA.JPG
 
Napisao sam sta je...videli su smradovi da zaradimo koji dinar na soji pa da nas saseku u korenu da ne bi avanzovali i bili konkurentni e pa gospodo i ovo sa cim smo vec konkurentni u svetu(No-GMO)cete nam sjebati!A avanzovace odkupljivaci i preradjivaci kupice soju po 25-30din a zaradice od njenog odpada da ne ulazim u detalje znate o cemu pricam MRAK.............................................................................Sve ovo vazi i za psenicu.
 
Stvarno su banda , kad i ja to priznam onda znaj.. Kod nas se zadnjih par godina "ravnaju" sa cijenom sa Srbijom i to tako što postave u otkupu oko 5% nižu cijenu nego u Srbiji , a tamo je već skresana. Ako čuvaš onda kao ne otkupljuju i nemaš kome prodat. Meni je samo krivo što se ovde mnogo okrivljuje EU a u stvari nas j..u naši domaći . Evo primjer za projekat "Dunav -soja" , već par godina iz EU nude značajna sredstva za subvencionisanje proizvodnje Negmo soje za države iz sliva Dunava , tu su i HR i Bh I Srbija . Projekat ide tako da mora ići preko neke veće firme uljarice koja bi pratila proizvodnju , otkup i plasman u EU kovencionalne soje . Kad bi se odradilo do kraja proizvodjači bi mogli računati na bonus od oko 20-30% od otkupne cijene !! Postavljala su se pitanja u naše ministarstvo zašto to nikad nije zaživjelo jer nam nude novce al ništa od toga . Odgovor je bio da čisto na primjer u Bosni postoji samo jedna firma (iz Brčkog) koja ispunjava uslove za sada da bi preko nje mogao ići taj otkup i subvencije . Kad su ih pitali iz ministarstva zašto se ne uključe oni su rekli :"pa šta mi imamo od toga , EU je predvidjela subvencije samo za proizvodjače , a ne i za trgovce ?" ??? Pa vi sad vidite ko nam pravi problem . Tako je vjerovatno i u Srbiji . Zašto nikad nije zaživio taj projekat Dunav-soja , a nude nam već par godina ?
 
Ne treba da te cudi sto smo (su) protiv EU uopste. Ko sta trazi dobice! Ali ce posle biti jaukanja kad vise nemamo saradnje ni sa kim! Nama je tako kako nam je a tek kad bi se opredelili protiv EU pocrkavali bi za 6 meseci ( hocu reci bankrotirali bi).
Vidim na Face-u neki nasi maloumnici podrzavaju volju Grka da izlaze iz EU, verovatno rusi se serviraju za pomoc. Zemljo otvori se kad te rus uzima pod svoja krila!
Na berzi 4 dinara skoro skuplja GMO soja Americka od nase a zadnjih godina je bila nasa skuplja za 30 %. U Milanu 370 evra t pa sad vidi ko je lud a ko zbunjen ovde.
 
Juce spremljeno privremeno skladiste za 70tona,tako da moja psenica konacno je moje.Nokom nisam duzan za razduzivanje tako da ko da najvise taj ce dobiti moju psenicu.Samo da ovi sitni ukapiraju da uvek ima mesta za 2 prikolice da se cuva minimum jedan mesec i evo cene od 20 din.A krupni proizvodjacineka kupe neki silos a ne samo nove kombajne i traktore a posle kukaju kako su jeftino prodali robu.
 
Mali nisu u stanju da čuvaju jer su dužni uglavnom i primorani su da prodaju odmah. Najbolje je kod kuće čuvati i sav repromaterijal za keš uzeti. A ovi što kukaju da im je mala cena uvek i da nemaju zaradu, prvi su kad se hvale da su se ponovili sa nekom novom mašinom ili hangarom za mehanizaciju. Tako da priča o tome da nema zarade u poljoprivredi je smešna i odavno ne prolazi ni kod političara koji su nanjušili gde je lova do krova.
 
Polako sa cenom soje,kise ni na vidiku narednih 3-4 nedelje u regionu pa je cena neizvesna...
 
Cena psenice kod mene mizernih 15.5 din/kg sa 8% PDV......ovde ::novac:: nema.....:sta:
 
Nazad
Vrh