Cena psenice rod 2015. god.

Smesna cena, za razliku od nekih krajeva Srbije psenica kod nas jako losa, dosta kise u februaru i martu a i ova susa kasnije su smanjile drasticno prinose, jos sa ovako niskom ceno, nema te nigde.
 
Izleda da pšenice ipak treba.Ovih dana zovu raznorazni tipovi.Nude kamionski prevoz,bez odbitaka i ostalog samo da se domognu zrna.Jedan je pomenuo cenu od 17 rsd.
 
Nisam pristao ni na kakve ponude.Iskreno nabrljao sam 2011 sa lokalnim silosom i od onda nemam poverenja ni u koga a pogotovo u ljude koje nikada nisam sreo niti video u životu tako da ti brojeve njihovih telefona neću dati da posle ne bude da sam te ja prevario.
 
25.06.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Kod nas se prvo pricalo da ce biti 143e po toni. A sada se prica da ce biti 15 dinara....
 
Aj sad da me neko ubedi ,da je berza nasa regularna,tek su pali prvi otkosi oni spustili cenu,po kojim parametrima ,ko je jos prodo i naplatio psenicu,pa da imaju neki uvid.Berzanska cena su formira na osnovu tog,a ne koliko neko nudi.Smejurija od berze.
 
Jel ima neko da je predao i da tačno zna cenu.Ovo je sve rekla kazala..

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ono sto se prica je 15rsd bez PDV-a.Cini mi se da se psenica sve vise trazi.Nude se iz dana u dan bolji udlovi prijema.To prosle godine nije bio slucaj.
 
15+PDV je stvarno jedan dobar uslov i treba da se radujemo takvom jednom boljitku
A ako misliš na uslove lagera,meni to ne da smrdi,nego bazdi! Besplatan lager po meni može mnogo da košta
 
Firma sa kojoim radim,a mislim da cu prestati,jer su poceli da se bahate.
Uvodi od 01.08. 0.6%na mesecni lager psenice,bez obzira da li se njima proda ili ne.

Do sada je kod njih bio besplatan lager,ako se njima proda.
 
Sta ti mislis kolega da oni samo tebe cekaju...mani se tih prica drzavu vode lopovi sposobni ljudi koji imaju trziste za nase zito i to je to.Platice nam 15 zaradice 20 to je uobicajena praksa.Ko nema svoje skladisete i ima neki mali rod popusio je ko ima skladiste i malo ustedjevine da ceka neku cenu taj mozda i dobro prodje koliko je to moguce.
 
Baš zato mislim,jer dosad nije nikada bio besplatan lager za pšenicu,a ove godine nude i to,više njih,bojim se da nebude posle žetve još niža cena :sjasi:
 
Nazad
Vrh