Cena psenice rod 2015. god.

Aca74, jel si imao troškove lagera?

To jeste misterija. U vreme zetve gazda mlina je rekao da ide mesecni trosak od pojma nemam koliko mislim 0.7%. Ranije je bilo na ulazu 3% i ćao. Ali sada mi je rekao da nije jos nikom obracunavao lager. Sta to znaci nemam pojma, ja sam ostavio jos malo psenice zbog mekinja i brasna a da sam hteo kanda sam mogao i bez troskova lagera proci. Mozda je epilog toga sto je letos neke vece paore izgubio.
 
Ljudi nesto ste mi se ucutali,ima li pomaka u ceni ili bar na vidiku?? Ostalo mi jos par vagona koja ce nadam se docekati poskupljenje. :haha:
 
Nema srece. Cene u padu i psenice, i kukuruza i soje. Trebalo prodati u zetvi sve. Sad se kola odvezala.
 
Јутрос је на РТС био гост Галетин и каже да је цена у паду на свим берзама (пшеница, кукурз, соја) због великих залиха које се не могу брзо апсорбовати. Ако овогодишњи род буде добар биће великих проблема са ценама. Ако неком од великих произвођача не смркне, нема свитања.
С' друге стране метеоролози предвиђају да се ове године завршава ефекат Ел Ниња и почиње супротан (шта год да то значи). Ако је Ел Ниња карактерисала суша са изненадним великим падавинама требало би, значи, очекивати падавине са изненадним врелим периодима? Уколико велики не прилагоде сорте и агротехнику прогнози може нама и да се посрећи.
 
Vec odavno se prica da ce novi rod biti 12 din...a iskreno barem u mojoj okolini ima vise posejane psenice nego lane.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Vec odavno se prica da ce novi rod biti 12 din...a iskreno barem u mojoj okolini ima vise posejane psenice nego lane.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ako bude i priblizno tako, da krenem da pravim silose kako znam i umem.... ili na patos... ne mogu vrapci da pojedu koliko razlika u ceni.
 
Rođak ima 10 vagona kod kuće.Od Decembra hoće da proda,nudi redom i nikome ne treba pšenica.Da li je dobro postupio?
 
Nazad
Vrh