Cena psenice rod 2015. god.

O zaradi iz 2012. godine pričate samo vi iz južnog Banata. Kod nas su ljudi kosili 500 kg soje po jutru i 0 kg kukuruza. Vidim kako nema zarade, sve se takmiče ko će dati više za arendu (kod nas 250-300 evra po jutru, pa i 5 godina unapred daju, a zemlja nije 1 klasa), idu u atare koji su udaljeni i po 30 i 40 km samo da bi radili. Zarade na 2-2,5 t soje po jutru, i 5-6 tona kukuruza sigurno ima (prošle godine bilo). A šta će biti na jesen to niko ne zna. Inače kod nas se još ne zna cena pšenice.
 
Pa da arenda 250-300e a zarada isto toliko kako ljudi vi sve to izgurate samo vi znate.A cena od 15 din je stvarno mizerna dvoumim se jesenas hocu sejati necu...reko ajd, i jos jednom su mi gospoda dokazala da nisam dostojan da radim za njih:haha:figurativno receno u stvari jesam ali po njihovim pravilima (cenama)Kao i ova robija proizvodnja mleka uvoz je smanjen ali isto tako i odkupna cena mleka u Srbiji:sjasi:
 
http://www.agroservis.rs/od-roda-psenice-samo-je-cena-gora

Žetva na vojvođanskim polјima je počela, a iako su pali prvi otkosi, razloga za preterano slavlјe paori baš i nemaju. Kombajni su ušli na njive zasejane najranijim sortama i u okolini Novog Sada, ali i Sombora i na polјima na severu Vojvodine i svugde je situacija gotovo identična.

Po procenama stručnjaka, u Srbiji se očekuje okupan rod od oko dva miliona tona, što je dovolјno i za domaće potrebe i za izvoz. – Početak žetvenih radova ukočile su i kiša i cena, pošto je vlaga u zrnu još uvek na ivici sušenja pa lјudi izbegavaju da kombajniraju – kaže somborski paor Jovan Čačić, koji ove godine na njivama u bukovačkom ataru ima tek tri jutra pod hlebnim zrnom. – Druga stvar je da se još uvek ne zna cena, a ako bude ovako kako se sad kreće, oko 16 dinara, teško će se ko odlučiti i da proda. Na tu cenu će pristati samo onaj ko mora, a mada je i mene „pritislo“, ja je bogami neću prodavati za tu crkavicu.

Da se ovdašnji ratar opametio pa će teško pristati na to da prodaje ovogodišnji rod nakupcima za 16 dinara, koliko se juče nudilo kao akontaciona cena za pšenicu, ubeđen je i Aleksandar Bošnjak, direktor zem-zadruge „Ravangrad“.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moje misljenje na ovom forumu je da se da po 17-18din psenica jer do Nove godine moze biti samo manje a ovaj post cu kopirati krajem decembra ove godine....radi se o tome da je sad ko ce vise otkupit a sve ide kod istog tako da bolje uzmite sto vam se nudi ako vam treba novaca ili do nove godine ako nameravate prodat da budete u ----------------Nisam politicar a ni mafijas nego posten covek tako da ja ostajem pri tome misljenju koje ce se ispuniti
 
Danas predao na lager nesto preko 56 t. Ko zeli da proda cena 18 din. isplata dan-dva. Sutra nastavak kosenja a predaja na isto mesto.
 
Nazad
Vrh