Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Nisu katastrofa, preprodavci na pijacama otkupljuju za 30rsd, na tezgama 80-100.
Na trotoaru bake i deke prodaju po 100rsd. Nigde otkupa. Tuga!
 
Kupujem od komšija po 100 dinara, ovde u selu svima dolazi neki nakupac i nosi, cena varira od 60 do 110 dinara. Danas počinje otkup u Šapcu (na Jevremovcu) pa će se rasteretiti kvantaš, tome se nadaju. Nadam se i ja da hoće, javiću kad čujem nešto. Pozdrav svima uz šarlotu sa jagodama. :)

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Radashine, je l moras imati neke vece kolicine za tu ekstra klasu?
 
Koliko sam cuo juce kod nas u selu je krenuo otkup po 30 din,burazer kaze da je prilicno velika kolona na cekanju.Tako se prica e sad ja nisam u ovom,imao sam jagodu ranije kad je necem vredela 199 i neke,i nikad vise,ostavlja trajne posledice po kicmu:osmeh:
 
Upravo sam prodao prvih 50 kg. po 60 dinara i to kazu zato sto je dobra jagoda, jer su na kvantasu jutros kupili 200 kg. po 40 dinara, sitniju. Kod nas se jagoda prodaje i po trotoarima i ispred radnji i vuku ljude za rukav, samo da prodaju. Ja ne znam odakle ovolike jagode kod nas, nikad nije bilo tako.
 
U Brčkom jutros od 1.5 km lošija do 2km extra krupna na gajbu, za veliko čudo još uvijek drže neku cijenu za razliku od prošle godine.
Moja sreća imam komunikativnu ženu pa prodaje koleginicama i prijateljicama heheh pa nemoram na pijac izvuće se nešto ove godine.
Ali mislim da će im pasti ubrzo cijena na marku sto je ispod svake pameti ali sta da se radi kad sumo svi poletili da sadimo jagode ko izdrži narednih par godina
da sačeka da ostali odustanu možda i napravi neki posao.
 
Upravo sam prodao prvih 50 kg. po 60 dinara i to kazu zato sto je dobra jagoda, jer su na kvantasu jutros kupili 200 kg. po 40 dinara, sitniju. Kod nas se jagoda prodaje i po trotoarima i ispred radnji i vuku ljude za rukav, samo da prodaju. Ja ne znam odakle ovolike jagode kod nas, nikad nije bilo tako.
Ne bi me cudilo da nasi hladnjacari i uvoznici dovlace stranu jagodu kako bi je uvaljivali rusima. Oni imaju pare i hladnjace, a jagode samo eventualno promene sleper i odose za rusiju.
A mi se pitamo posle sto rusi ne uzimaju nasu jagodu.
 
Ne bi me cudilo da nasi hladnjacari i uvoznici dovlace stranu jagodu kako bi je uvaljivali rusima. Oni imaju pare i hladnjace, a jagode samo eventualno promene sleper i odose za rusiju.
A mi se pitamo posle sto rusi ne uzimaju nasu jagodu.


pogledaj emisiju dobra zemlja sto je bilo u nedelju. tamo su lepo rekli da su neki ljudi povukli jagodu iz italije i prodaju rusima. isto kao sto je bilo sa jabukom. pa vi vidite...treba i mi da odemo do beograda pa da napravimo neki protest ili da blokiramo puteve. jbm ti drzavu
 
Ajde da se organizujemo, skupimo par desetina/stotina potpisa i posaljemo javni upit ministarstvu - da li se to desava, ko uvozi jagodu i sta drzava cini da spreci reeksport u rusiju, na stetu proizvodjaca!

Da nam bude svima jasno, drzava zna tacno u komad ko uvozi jagode, kad i gde. A moze za tih X firmi i da proveri rucno sta se desilo sa jagodama dalje.
 
Druze, kod nas ti je drzava=ljudi koji su na vlasti. Cik da ja i ti to uradimo. Malo morgen! To i rade ljudi iz vlasti ili "bliski vlasti". Kraj price, a verovatno i kraj neke ozbiljnije price o proizvodnji jagode u Srbiji. Mislim da ce mnogi odustati posle ove dve katastrofalne godine

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Druze, kod nas ti je drzava=ljudi koji su na vlasti. Cik da ja i ti to uradimo. Malo morgen! To i rade ljudi iz vlasti ili "bliski vlasti". Kraj price, a verovatno i kraj neke ozbiljnije price o proizvodnji jagode u Srbiji. Mislim da ce mnogi odustati posle ove dve katastrofalne godine

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
da druze to se stručno zove kontrolisani haos.
 
sta ste Vi mislili da se obogatite od svog rada tj. svoje proizvodnje ?!?! e pa ne moze !!! ni jagodari, ni malinari,ni ratari ni mlekari e NECE DA MOZE !!!
Prestonica treba da jede jeftine jagode, jeftino mleko, dzaba hleb i kiflu,a vala i kacamak ( ali samo mode radi)
Postali smo NAPREDNI al do mo*a.........
 
Samo vi "bistrite politiku", pa cete videti kad vam dodje boomsyte i napravi racunicu kako smo poprilicno u plusu
 
Jedno mi samo nije jasno, kako je moguce da je u Italiji jeftinija jagoda no kod nas, ili se ona mnogo jeftino proizvodi kod njih, pa je zato jeftina, ili imaju mnogo veci prinos, ili mi ocekujemo da ce biti 2-3e, sto nikad nece biti, cena od 1e je sasvim pristojna, i verujem da nigde nije veca, mislim na odkupe, tako da......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
130din otkupna cena! Kako bi ovo lepo zvucilo :D sala na stranu sutra preksutra valjda izlaze s otkupnom cenom. kvantaske i cene na malo nam nista ne znace.
 
i ja danas prvi 50 kila nabro i dao u dve prodavnice po 120 dinara a inace otkupna cjena u hladnjaci 90dinara sa njihovim prevozom a sa mojim kad ja dovezem direktno u hladnjacu 110 dinara. zengu uzimaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh