Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovi sapcani upropastise sa cenom ja neznam isplati li im se prodavati po tako niskim cenama a tek pocela sezona.Ljudi bi je kupovali i po visim cenama na pijacama jer je to jedino sveze voce u ovo vreme.Ja i dalje drzim cenu 180-200 pored puta uvek sveza i nebune se cim je probaju.
 
Ovi sapcani upropastise sa cenom ja neznam isplati li im se prodavati po tako niskim cenama a tek pocela sezona.Ljudi bi je kupovali i po visim cenama na pijacama jer je to jedino sveze voce u ovo vreme.Ja i dalje drzim cenu 180-200 pored puta uvek sveza i nebune se cim je probaju.
@sinisa76-Imas li problema oko prodaje pored puta(od inspekcija),je li u jagodnjaku prodajes ili si napravio "pult"?
 
Slusaj prijatelju ja izadjem na put ponesem rasklopljivi sto i postavim jagode dosad na putu nisam imao problem sa inspekcijom a imam i registrovano gazdinstvo pa kad mogu ovi sa kupusom ujesen sto nebi i ja sa jagodom.Inace prodavao sam u Novom Sadu na bulevaru Osllobodjenja i inspekcija je izasla po necijoj prijavi tad su me samo upozorili i nalozili da uklonim robu.I da dodam smo 50 metara dalje prodavali su i romi po mnogo jeftinijoj ceni inace nakupci i njih nisu dirali .Eto koliko drzava podrzava proizvodjaca .
 
Da mogu Sapcani bih je sigurno skuplje prodali. Ali kada na kvantas koji je prazan stigne trideset auta samo sa jagodom, cemu se tu moze nadati. Nakupci nece da plate vise, a proizvodjac mora da proda.
 
Mene baš zanima kolika je cena kod proizvodjača u okolini Šapca,kad je cena jagode danas na jednoj od najprometnijih pijaca u Beogradu,na Vidikovcu bila od 120 do 160 dinara....i da bilo je toliko jagode da se pijaca pred zatvaranje crvenela od iste....a na toj pijaci proizvodjača nema,sve sam nakupac...po kojoj to ceni oni kupuju tu jagodu...koja uzgred budi rečeno izgleda i više nego pristojno...
 
Pijac Svilajnac 150-180 dinara. U okolini na veliko prodaja sa njive po 120 DIN kg. Svi pričaju od ponedeljka krece otkup za izvoz tako da ce nadamo se cena da se stabilizuje ako ne poraste onda bar da se zaustavi dalji pad.
 
Nis na veliko 100-120 pijacarima. Nadamo se da nece ispod 100, slabije je ima ove nego prethodne, subjektivan zakljucak.
 
Na veliko otislo danas oko 1t. za ruse ili vec kome uglavnom rekose za rusko trziste po 130 a na putu i dalje ide po 150, sorta dzoly, dely i klery ukusna i odlicna jagoda.
 
i kod nas 150-170 šverceri uglavnom 150 al slaboo ljudi nemaju::novac::ili čekaju dalji pad :sta:,nadajmo se daće malo zaziveti izvoz i cena otoći gore
 
U Loznici na pijaci je pala ispod 100 dinara, ima od 70 pa na dalje :S A kupaca nigde, slab dan danas.
Ovde hladnjace krecu od srede , cetvrtka, dal ce sta to da popravi stanje, videcemo. Uglavnom jagode ima sve vise i vise.
 
50d60f3e39a4d1bd322f4fff823fee5e.jpg

75 - samo pršti!
 
Upravo je na b92 u emisiji Dobra Zemlja receno da je doslo do velikog uvoza jagoda iz Italije koju posle prodaju Rusima.Eto zbog cega je cena naglo pala ovih dana.E Srbijo, Srbijo.....Katastrofa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh