Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gde u sapcu? na kvantasu ili po pocerskim selima, volujcu?
 
U Loznici, cena za kleri pada stalno, nece niko da kupi sitnu, iako je sladja jagoda. Jebiga, zezne se covek... Ovde je vec otisla ispod 150 dinara za kilogram. Ne znam kako je ranijih godina islo, ali ako ode ispod 100 dinara za kilo nema tu neke srece.
 
Ja danas razgovarao sa nakupcima kazu u Sapcu 90 na veliko oni je prodaju po 130 ja moje uz put prodajem po 200 Novi Sad je preplavljen jagodom iz Sapca spustaju cenu da to nije normalno.Ja pokusao po 200 u gradu prodao svega 2kg .

- - - - - - - - - -

Samo sto je ta jagoda iz sapca sitna nemoze ni na koji nacin parirati mojoj jagodi koja je krupna i najvaznije ubrana istog dana kad se prodaje,ali dzaba nemaju ljudi para negledaju kvalitet vec dzep.
 
Pozdrav ljudi. Jagode nam stizu na berbu za nekih 5-7 dana. Prva joj je godina i vrhunska je. Sorta je Alba. Tretirana je odlicno i svako djubrivo i ostalo sto je trebalo je kupljeno i nije se stedelo. E sad cena me brine. Da nije malo 1.20 eur/kg (144 din/kg) + gajbice od kupca + dolazi svaki dan da ih pokupi. To otac treba da ugovori posao sa njim. Sta mislite?
 
Treba i prase da mu ispeces ako ti toliko placa

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sve preko 100 din je dobra cena, realno bi super bilo da uhvatimo prosek 100- 90. Mislim da je jagoda sitnija nego prosle godine, bar kod mene.
 
A koje su alternative ako ne prodamo na pijacama i nakupcima, jel krenuo izvoz za Rusiju, hladnjace jel funkcionisu ? Ima li neko neku ideju ?
 
Sutra cemo da vidimo na jos par mesta da se raspitamo, a za ovoga mi rece otac da drzi neku firmu i izvozi za Rusiju ali nisam siguran, provericu. :D
A i videcu da teram nekim prodavcima po gradu ako se dogovorimo.
 
Jutros u Smederevu na zelenoj pijaci preprodavci ni da pitaju za jagodu... juce je prodavali 130din/kg.Jutros na kvantasu u Pozarevcu sam prodao kleri za 100din/kg a kolega albu za 110. Bila mu lepo spakovana i u novim gjbicama a ja nisam pakovao i neke stare gajbice sam koristio pa sam izgubio na izgledu dosta...
 
"Дерачка" пијаца у 21 ом блоку на Нбгд код произвођача,првокласна у сваком погледу ,150 динара.
Увозне јагоде само изгледом подсећају да су то јагоде ,код пијачних прекупаца купљене на кванташу ,270 динара.Нико их и не гледа.

Мало је мачку говеђа глава.
 
Poz svima, jutros u kanjizi preplavljena pijaca sa sabackom mesanom jagodom! Cena pocela sa 200 i zavrsilo na 150 u rinfuzi i 160 din/kg....kilavoooooo
 
Pozdrav ljudi. Jagode nam stizu na berbu za nekih 5-7 dana. Prva joj je godina i vrhunska je. Sorta je Alba. Tretirana je odlicno i svako djubrivo i ostalo sto je trebalo je kupljeno i nije se stedelo. E sad cena me brine. Da nije malo 1.20 eur/kg (144 din/kg) + gajbice od kupca + dolazi svaki dan da ih pokupi. To otac treba da ugovori posao sa njim. Sta mislite?

Kod nas u Hr Rijeka cijena je u maloprodaji 3.4€ po kilogramu domaće svježe i kvalitetne se može prodati bez ikakvih problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh