Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas po 85 :-(
Jagoda dobrog kvaliteta, da ne kazem odlicnog.
Mikiknj, gde/kome prodajes jagodu?
 
Imam 300 km do Bg, a nemam ni adekvatno vozilo. Ali recimo do Knjazevca bi isao. Ne znam nu u Nisu koliko je. Imacu 1 t, danas i sutra.
 
Prodajem u lokalnim gradovima na vise mesta, mislim da ti je kvantas bg najbolja opcija

- - - - - - - - - -

Nadji kombi i oteraj, prevoz ce te kostati do 10 din po kg

- - - - - - - - - -

Vidi kvantas leskovac, ako ti je dobra jagoda moci ces i tamo verovatno na 100 din
 
Juce na kvantasu u Leskovcu prodao 150kg, po 90 dinara odlicnu jagodu. Ostalo (oko 300kg) otislo u piljarama po 85 dinara.
Danas sve unapred ugovoreno po 100 dinara (koliko god budem imao - oko 500kg)
 
Meni cena pocetna bila 120 din/kg za I klasu bez obzira na kolicinu, pa posle povecavao 125, 130 i zadnje dve ture po 140. II klasa isla najniza od 40 din/kg , 50 , 60 , a sad zadnjih nekoliko tura od po 200-300 kg islo po 80 din. Sve u svemu i jesam i nisam zadovoljan. Prva nam je godina da ovo radimo i izgleda da je rodila oko 700-800g po zivicu, ali cu morati da sacekam da oberem jos nesto malo. Za sledecu godinu spremam jos 30 ari jagode pored ove i ako Bog da da sve bude kako treba uzimam kombi ili kamion i nema vise zajebavanja sa prekupcima. :D
 
Vidim ja da je gotova tema sa cenom jagoda....zavrsavamo za ovu godinu.....i razoravam 50%
meni arosa skoro sva podbacila, tako da nema vise nista da se ceka i bere. pitanje je na sta ce te sadnice liciti na godinu (trecu).

da li vi ovde svi idete i na trecu godinu ili stajete posle druge?

Poslato sa H30-U10 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam ove godine imao i trecugodisnju clery a i ja msm da necu vise ostaviti za trecu godinu. Sitnije su plodovi. Mada ja sledece godine imacu polovinu jolya.
 
Nije mi jasan ovaj fenomen kod nas na jugu. Niko u mojoj okolini (ni u Leskovcu) nema jagodu, a ne uspevam da je prodajem po 110. Jednostavno ljudi odustaju od trgovine s jagodom cim cuju cenu. Piljare vise nece da uzimaju po toj ceni, prelaze na lubenice, cak i na kvantasu se misle da li da uzmu, pa uzmu po desetak kilograma. Ovo je neverovatno. Kladim se da sam u severnije, da bi prodao 10t, a ovde ne mogu 300 kg. Pa posle pricamo da jagode rode kad niko nema i sta onda, opet nemas gde da prodas.
Moj stric ima jagode na 1400mnv i tek sad cvetaju. Prosle godine mu je dosta podbacilo, pa je nekako uspeo da proda po marketima na 100 dinara, ove godine ce vec biti problem.
 
Stigle visnje, tresnje, vec i kajsije....

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nije mi jasan ovaj fenomen kod nas na jugu. Niko u mojoj okolini (ni u Leskovcu) nema jagodu, a ne uspevam da je prodajem po 110. Jednostavno ljudi odustaju od trgovine s jagodom cim cuju cenu. Piljare vise nece da uzimaju po toj ceni, prelaze na lubenice, cak i na kvantasu se misle da li da uzmu, pa uzmu po desetak kilograma. Ovo je neverovatno. Kladim se da sam u severnije, da bi prodao 10t, a ovde ne mogu 300 kg. Pa posle pricamo da jagode rode kad niko nema i sta onda, opet nemas gde da prodas.
Moj stric ima jagode na 1400mnv i tek sad cvetaju. Prosle godine mu je dosta podbacilo, pa je nekako uspeo da proda po marketima na 100 dinara, ove godine ce vec biti problem.
Nemoj se ljutiti ovde u mom kraju kazu što juznije to tuznije,izgleda tako i cena jagodama:ppozdrav:
 
Nama bi bile sigurno bolje jagode, al kolko vidim problem je u rasadu. Uzimali smo rasad od neke zene i ima dosta kvrgavih, ali je bilo i krupnih i dalo je 500-600g po biljci, dok je sa druge strane rasad od njene sestre uzimat posto nije imala vise za prodaju. E sad ovaj sa druge strane rasad je odlican davao je od 800-900g po biljci ako ne i malo vise, svaka jagoda lepa i krupna i nigde onih sitnih kvrgavih. Na 30 ari(blizu 13.000 biljaka) rodilo je 8 tona.
 
Nisu kvrgave zbog loseg rasada nego zbog lose oplodnje ili rutave bube

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh