Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na pijacama ide slado zato sto je ima na putevima sve vise i to sveze.
 
Verujem da ti je jagoda lepa i kvalitetna ali nesto mi je sumnjivo da prodas 500-600 kg pokraj puta .Nas troje na tri tezge dnevno nemozemo da izguramo vise od 400-500 kg i to na 80-100 din.Pa sve da prodajes samo na gajbice to je oko 100 gajbi dnevno.Gde nadjes tolike musterije na putu nije mi jasno.
Sve zavisi dalje to tvoja jagoda ili je preprodaješ,dali te ljudi poznaju ili ne evo naprimer mene znaju ljudi kod mene u selu i okolini dase time bavim već odavno pa i ako imam i sitniju jagodu od nakupaca tj,švercera uvek je prodajem skuplje od nakupaca, danas su prodavali nakupci na pijaci 80-90 na gajbu a 100 na sitno a jasam moju dal na gajbu ili kilo sve po 120 i niko nije prodavo dok ja nisam prodo moju a štose tiče količine ja sam 50gajbica na pijaci prodam za 2-3 sata bez problema tako da to što piše Arnold ako muje dobra jagoda moze bez većih problema prodati:ppozdrav:
 
Ljudi krenuo otkup za rusiju jos pre dva dana ja nisam znao.Cena je 110 din bere se u cancice.I gajbi ti racuna 6oo grama i placa po gajbi 40 dinara jer ne vraca gajbe.otkup je u landolu okolina smedereva.Sto znaci da bi trebalo da je krenuo otkup svuda
 
Ja vec 6 dana nosim u Brestovik,covek otkupljuje za izvoz,prvi dan bile 120,posle toga po 110...Sinoc sam poslednju turu odvezo.
 
Nisu do sad pravili problem! Ja sam i odvajao sitnu jagodu u druge gajbe,za slatko i dzem...prve dve ture je kupovao i sitnu,placao po 60din..
 
BG kvantaš jutros, 100-130. Ja sam 200 gajbi svoje Albe, 3. godina, 4. branje (ali je zaista OK) skinuo jutros u 3 sata preprodavcima na kvantašu na 100 dinara. Po kojoj ceni će je oni prodavati - ne znam.
 
Pa kad ce kod nas (Leskovac) na kvantasu da se poveca cena. Ja prodao 90kg po 70 dinara, na veliko, odlicnu jagodu.
 
Na ulazu u Pancevo iz pravca Crepaja, Jabuka, Kacareevo - prodaju domacu jagodu na 4 mesta po 100 din kg. Prvo je bila cena 200, pa 150 I sada je 100
 
Jagodi naglo raste cena. Ne treba je vise davati ispod 100 din

- - - - - - - - - -

Vi tamo iz okoline leskovca najvise kvarite trziste, ja svoju ne bih prodao na 50-60 pa makar mi sva propala. Al kad bi se svi proizvodjaci udruzili i postovali dogovor nijedna ne bi otisla ispod 80

- - - - - - - - - -

od ponedeljka ide za domace preko 120, videcemo da li sam u pravu
 
Vi tamo iz okoline leskovca najvise kvarite trziste, ja svoju ne bih prodao na 50-60 pa makar mi sva propala. Al kad bi se svi proizvodjaci udruzili i postovali dogovor nijedna ne bi otisla ispod 80
Dok, nasuprot leskovčanima što nam kvare sreću, ovi iz okoline kruga dvojke najvise čine za tržište jagode...
 
Bilo gde , u principu na bilo kojoj raskrsnici u nekom gradu da stanes i da stavis cenu 100 din, prodaces bar 100 kg, al mi smo srbi kompleksasi kako da stanemo i da budemo ulicni prodavci bolje da prodamo 20 gajbica " na veliko" :) i da nam drzava i sistem budu krivi za sve
 
Za razliku od vas ja se ne bunim za cenu, ja i na ovu imam zaradu. Mislite se vi koji (navodno) morate da prodate po 1,5 evro da bi bili u plusu.

A u mojoj okolini je problem s cenom taj sto je 99% zenga, a zna se kakva je cena za nju na otkupu (po 50-60 dinara), pa ljudi iznesu gajbe i prodaju po 80.
Gde je takvo trziste jagoda probaj ti bilo koju sortu da prodas vise.
Jeste li vi svesni da u piljarama prodaju po 80 dinara? Kako da ja moju dam bilo kome za vise od tih para?
 
Alo ljudi, pišite po kojoj ceni se prodaje na veliko i malo jagoda u vašem kraju i - to je to! Manite se praznih priča od kojih niko nema koristi. Info o ceni vredi puno, ostalo je bespotrebno zatrpavanje teme jalovim raspravama. Hvala svima unapred na korisnim informacijama.
 
Ja vec dizem na 120 na veliko za pijace

- - - - - - - - - -

Joker nisam mislio nista lose za tebe, generalno kazem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh