Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Uglavnom su mi lancanici pucali zato kad nabije na tu precku i nemoze da provuce, a rus neoseti.Kad sam presao na ursuza nikada se vise nista nije polomilo jer motor ublazi udare od posmaka, a kada je tesko odmah se oseti na motoru.Onda malo vile rade i reraj dalje
 
Ja nemam problema za sada.Možda joj mnogo znači što ima 3 lanca.Tovarimo kao na slici što je Siniša postavio,samo ne treba toliko nabijati.Bolje izneti jednu prikolicu više.
 
Uglavnom su mi lancanici pucali zato kad nabije na tu precku i nemoze da provuce, a rus neoseti.Kad sam presao na ursuza nikada se vise nista nije polomilo jer motor ublazi udare od posmaka, a kada je tesko odmah se oseti na motoru.Onda malo vile rade i reraj dalje
A zasto ne vratiš traku kontra da odvuce od rotora, onda je usporis i polako opet ideš normalno?
Pa tu prikolicu kupiš da bi vile ostavio iz ruku
I zbog čega širite ziv djubar, nemate uvratina da ga kipujete 3_4god?
Koliko se samo smanji kamara djubra posle zime, još ako je u proleće zaliješ osokom i uzgrneš, i još jednom leti zalivanje i uzgrtanje
Bude 2_3puta manje djubra za utovar širenje zaoravanje, a bolji efekat


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
U selu je radilo 10-tak raznih prikolica u "zlatno " vrijeme govedarstva i jedno je sigurno prikolice koje imaju vodoravne rotore za razbacivanje su prezivjele dok vertikalne samo 2-ije jedna popravljana vise puta , pucana kucista , jedna nova sa vertikalnim isto se raspala druge sezone isto kucista na rotorima , a druga koja jos radi je vlasnik prvo 10-tak minuta uvjek rucno vilama pocinjao razbacivanje stajnjaka (nije mi bilo jasno ispocetka zasto to radi). dok prakticno ove sa vodoravnim rotorima ni jednoj se nije raspao dio za razbacivanje jer i nema sta da se raspadne, lanac , 4 samoudesiva lezajeva sa kucistima i rotori na kojima su nozevi.

Mengele ,krone itd. sa vodoravnim rotorima rade i dalje i nisam jos cuo da joj treba "kontra" kretanje privodnih lanaca. Jeste razbacuje uze od vertikalnih i mozda ne tako sitno , i kod pocetka svakog razbacivanja , ako su rotori zatrpani izbaci gomilu stajnjaka kod kretanja a pogotovo kad se okrenu lancanici da se jos uspore rotori, jedino problem za koji znam je kod covjeka koji nije izbacivao spagu vec zavrsavala u stajnjaku pa mu zaglavila vodoravne rotore poslije jedne ili dvije sezone razbacivanja a rotori su se plavili od austrijske spage, pukao lanac.

U prikolici mi ostajali komadi fosne i cigle koje nije mogla da izbaci , jer donji rotor dize masu i izbacuje.
 
rsf0ie.jpg
[/IMG]
Ovako je to kod mene puklo...valjala bi mi pomoc kako da popravim i kojim redom da idem.
I da li uopste u ove redukore ide tovat mast ili ulje?iznad njih imaju mazalice koje redovno podmazujemo ali ta mast nigde ne izbija.
 
Kod mene na prikolici u reduktoru stoji neka polu tečna mast.Nisam menjao niti dosipao a curi na kontrolnom šrafu.
 
Polutekuća mast za reduktore. Ima je u programu i Modriča i FAM .
Dobra opcija je i mast za centralno podmazivanje na kamionima..
 
Meni pustao semering na reduktoru prednje vuce, drugar mi predlagao da naspem tu mast..


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
rsf0ie.jpg
[/IMG]
Ovako je to kod mene puklo...valjala bi mi pomoc kako da popravim i kojim redom da idem.
I da li uopste u ove redukore ide tovat mast ili ulje?iznad njih imaju mazalice koje redovno podmazujemo ali ta mast nigde ne izbija.
Od Majevice strpaj kućište

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni i dalje nije jasno kako je to moglo puci...da skrlja zubcanike,pukne lanac i sl.mogu da razumem al samo kuciste ne znam kako je moglo puci.
 
"Mengele ,krone itd. sa vodoravnim rotorima rade i dalje i nisam jos cuo da joj treba "kontra" kretanje privodnih lanaca. Jeste razbacuje uze od vertikalnih i mozda ne tako sitno , i kod pocetka svakog razbacivanja , ako su rotori zatrpani izbaci gomilu stajnjaka kod kretanja a pogotovo kad se okrenu lancanici da se jos uspore rotori"
Sve je tako

https://youtu.be/YxEqqMbzSdE
 
Nazad
Vrh