Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Kako izgleda taj mehanizam sto promeni smer trake

Sad tek vidim da te ovo zanima, što ne reče prije. Ima prvi komšija na SIP prikolici. veliki zupčanik koji pogoni pod nema kose zube kao standardni već ravne, okomite da se tako izrazim i ima dva "uskočnika" jedan za naprijed, drugi za rikverc. Nosač uskočnika se "ljulja" naprijed nazad oko zupčanika dok god kardan radi a ručkom biraš koliko zubi će uskočnik hvatati, kao na standardnoj prikolici. Standardna prikolica kad ručku povučeš do kraja pod stane jer uskočnik ne hvata ni jedan zub a ova ima još jedan položaj prema nazad onda krene spuštati uskočnik za rikverc u taj zupčanik i pogoni pod u nazad.

Ako se sjetim, moram ti to otići poslikati, zanimljiv sistem ali ako voziš samo svoj stajnjak, to ti ne treba ako znaš normalno tovariti prikolicu.
 
Na tehnostroj je takav veliki zubcanik i ima tu klackalicu sa dva zuba ali me zanima kako se prebaci klackalica da radi suprotno
U principu ne pretovaram prikolicu ali su na tehnostroj 4t niski rotori za razbacivanje pa neretko nagura da spada i preko njih, ovako bi sa malo vracanjem trake djubre palo na pod i ne moze doci do zagusenja
Takodje mi se desilo par puta da upadne beton sa djubretom i zaglavi se u rotore, jedva sam iskopao djubre da izvadim
 
Za koliko si povisio
nisam znao da ima tu betona, ne bih ni tovario, inace nije bilo stete jer je spojnica na kardanu proslajfovala
ako mozes slikaj kako sad izgledaju, od cega si lopatice napravio, na tom povisenju?
 
U principu ne pretovaram prikolicu ali su na tehnostroj 4t niski rotori za razbacivanje pa neretko nagura da spada i preko njih, ovako bi sa malo vracanjem trake djubre palo na pod i ne moze doci do zagusenja
Takodje mi se desilo par puta da upadne beton sa djubretom i zaglavi se u rotore, jedva sam iskopao djubre da izvadim

Problem sa 'klasikom' je fiksni spoj rotora i poda, pa ako se rotori ne vrte, ne pomeriš ni traku.
Kod hidro pogona to je mila majka.
 
Moram potražiti sliku... Podignuti su toliko da budu u jednakoj visini kao i zastitna ograda napred. Lopatice sam napravio od zmajevih šina doba. Malo pod presom iskrivio i k'o oriđinal su.

- - - - - - - - - -

ci23n.jpg
 
Nije problem ako ide malo preko rotora.Ne treba samo nabijati odmah uz rotore da bolje krene ili moja ima 3 lanca pa zbog toga ni ne oseti.
 
Ovisi kakav je gnoj kad je onaj masan osjeti se na 539 da ide teže a 560 uopće ne osjeti pa je zadnji puta lanac preskočio
 
Montoya, dva.
Problem je kada ide preko rotora jer hoće da se isčupa držač rotora iz stranice pa rotori slete sa prikolice.
@577, njena nosivost je 4.2t, bez podizanja rotora teško da ćeš natovariti tu kilažu osim ako je stajnjak super masan. A što se tiče lomova, najviše je ubija loša lenija i brza vožnja.
 
Nije problem ako ide malo preko rotora.Ne treba samo nabijati odmah uz rotore da bolje krene ili moja ima 3 lanca pa zbog toga ni ne oseti.

Kako nije problem? A kad nabije pozadi na rotore to sve preko rotora nemoze se ni vile zabosti u to.
Dok nisam prodao majevicu imao sam u planu da na rotore odgore stavim malu spiralicu da sve to sto je preko rotora malo razgura ili prebaci
 
Kako nije problem? A kad nabije pozadi na rotore to sve preko rotora nemoze se ni vile zabosti u to.
Dok nisam prodao majevicu imao sam u planu da na rotore odgore stavim malu spiralicu da sve to sto je preko rotora malo razgura ili prebaci
Nisi dobro pročitao moj post-napisao sam da pozadi na rotore ne treba nabijati,to što malo pređe preko njih nije problem.Ne govorim o tome da natovariš pola metra iznad rotora.
 
Neke Welger đubretare imaju tu dodatnu malu spiralicu gore baš zbog zagušenja rotora.Mogla bi i da se povisi gornja prečka da bude više mesta između gornjeg valjka i nje pa ne bi toliko gušilo a po nekom pravilu stajnjak bi trebao da se razbacuje nakon 4 godine ležanja na deponiji kada lepo ugori ali većina koristi živ ne prevreli i dobro te prikolice i idu.
 
Moj je masan još kad odstoji pol godine crn sav.
Tvrd na zadnjim.turama se baš osjeti i legnu i gume.malo
 
Nazad
Vrh