Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
964
Lokacija
zali log
CCj1Dn70gpgIfzzt.v.jpg


QCCrSsGHEzD1LHYy.v.jpg

1300 14.000 GBP
1600 14.500 GBP
2000 17.500 GBP

TTCDPy1rgDQxBBy3.jpg

20.000 GBP

AUwlBbE8hYov6jzA.v.jpg

6.000 €

xcel2.jpg

45.000 €
 
Ovo su ipak mašine za veće površine, na manjima će sasvim dobro da posluže i vile za rasturanje stajnjaka. :osmeh:
 
Ja sam u Apatinskom PIK-u viđao rasturače koji su napravljeni kao redove prikolice, ali su umesto zadnje stranice imali mehanizam za rasturanje stajskog đubriva po njivi. Neznam dali su to oni pravili, ali i ako jesu sigurno su koristili prikolicu zmajevku. Cena takvoga rasturača je sigurno više primerena poljoprivrenicima kod nas.
 
Gornji rasturivacki valjak nije originalan! Treba da bude spiralan sa navarenim zubima! Nemam snimak odnazad a rasturivac sam prodao, ovo mi je jedina uspomena od njega: Zmaj 8t
 
Nisam rekao da mora nego sam hteo da kazem da je fabricki spiralan! Meni se licno vise svidja dvoosovinka nego jednoosovinka jer ne opterecuje zadnje tockove traktora!
 
ne svidja mi se razbacivanje jer ima 2 rotora dok ove imaju po 4 i prave tepih po njivi
 
Moja je lepo razbacivala samo da se rotori dovoljno brzo okrecu! Ja sam promenuo prenosni odnos lancanika da se rotori brze vrte i super je radila!
 
Moj kum ima rasturivač, neki domaći, mislim da je Pojostroj, takav tip kao Petar HR.
Stvarno napravi tepih iza sebe, kao što kaže Todor, ali lepo prazbacano bude samo iza prikolice, već sa strane manje razbacuje...
E sad, dal' to moj kum i ja ne znamo da naštelujemo (kupljeno prošle godine), ili to tako radi?
:sta:
 
tako radi ne diraj ništa ne baca jako široko ali kao što kažeš pravi tepih ja imam sipovu 3tone i prezadovoljan sam ,a za poljostroj neznam da li pravi znam da kod nas radi majevica
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236802699[/time]_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Moja je lepo razbacivala samo da se rotori dovoljno brzo okrecu! Ja sam promenuo prenosni odnos lancanika da se rotori brze vrte i super je radila!
ali krupnije izbaca nego sa 4 ja sam je imao pre sipove bez ljutnje
 
Nazad
Vrh