Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ја сам на мојој ставио такве нове пре пар година,али моја је 3.5 тоне па нисам ни размишљао о јачим нити ми је требало.Њега колеба цијена која је скоро дупла.а има укупно око 16м ланца.Пренећу му,па како одлучи.
 
Moje iskustvo lanac retko pukne, obično ili ispadne spojka ili preskoči pa ukezeči traku
Doduše iskustvo je sa velikim prikolicama tipa tehnostroj 8_10t
Ti lanci su skroz ozbiljni koristim ih za šlepanje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kod mene ima de su se izlizali karika o kariku da je negde i 3 do 4 milimetra pa radi priklolica,ovo je novo ,nevidim problem sto bi bio ,isto je prikolica od 4 tone,ma bice to dobro.
 
Jest ako pripazite i polako da ide patos onda možda i ide
Nego naj skuplje je nešto 2 puta kupovati
Kvar na njivi u radu vredi kao dobar remont dok stoji
Još sve u djubru

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nek spremi slaninu i vile nemožeš izbacivati na ovsenoj kaši
Još ako ima sreće da se otvaraju stranice

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Teško da će imati sreže.Vertikalni rotori se kače za stranice a teški su.Ne znam za horizontalne,nisam ih zagledao ali pretpostavljam da je sličan sistem.
 
Meni se desilo prošle godine da puknu oba lanca a prikolica puna po običaju pretovarena.Otvorio stranice,vile u ruke i raspali bato.Rotori se kod mene kače za sopstvene nosače i nemaju veze sa stranicama.Mogu da se otvore a rotori stoje gde stoje bez smetanja.
 
Da na mojoj Mengele onoj novoj, mslm za mene je nova otvaraš stranice nezavisno od rotora

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni se desilo prošle godine da puknu oba lanca a prikolica puna po običaju pretovarena.Otvorio stranice,vile u ruke i raspali bato.Rotori se kod mene kače za sopstvene nosače i nemaju veze sa stranicama.Mogu da se otvore a rotori stoje gde stoje bez smetanja.

Živ bio prednji utovarivač...snjim skinem rotore,otvorim stranice i izguram skoro sve...jbm ti vile i ko ih izmislio...joj kad se setim...pa još podjem u papučama(sremačka posla)
 
Čekaj samo polako.Nije ni mojoj trebalo ništa ali nakon 15 godina službe i 1.000+kusur rasturenih prikolica nešto je moralo da se potroši.Kad stoji neće ništa da se pokvari.
Eee baća sremac a leto pa upekla zvezda a papuče glavni obuvni predmet,ko će u čizmama na 40 stepeni i sve lepo kad puče lanac a utovarivač kod kuće...
 
Poslednja izmena:
Ljudi kod menjanja lanaca lančanika i letvi treba li menjati i osovine?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ljudi kod menjanja lanaca lančanika i letvi treba li menjati i osovine?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Lancanike i lance , visokokvalitetni celicni lanac prodaju u komadu , ako ti treba dva komada od 8m kupujes jedan od 16m i odmah uzmes i 2 kvalitetne spojnice za lanac. Vecinom nemozes da skines ni vijke koji spajaju letve na lanac pa i njih trebas , ako su odstojnici izmedju tih vijaka i lanca dobri njih ne moras ali oni su najjeftiniji. Letve ako su ravne ne moras a vecinom je to standardni U profil koji kupujes na 6m.
 
Nazad
Vrh