Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Kod nas ima metal fach 12t i hvale je jako,ss njom su izneli vec preko 500 tura i nisu imali problem,sad su skinuti valjci i rade silazu sa njom,a porucena je jos jedna od 14t ali kod drugog vlasnika isto metal fach
 
Zna li neko zasto Majevica od 4t ne reaguje na rucicu za stelovanje brzine letava.Na koju god rupu stavim ona pomeri zupcanik za 5 zuba.
 
Imam problem na Sip Orion 60H Pro.Zimus zavrsio posao i parkirana kao ispravna a danas trebao na posao sa njom, kad ono nece da vrti pod.Pod je na hidropogon.Skinem lanac, rasteretim hidromotor,opet nece.Crijeva i hidro utucnice sam mijenjao i okrecao na xy nacina i nista.Jel moguce da hidromotor pravi problem?
 
Poslednja izmena:
Nosio hidromotor na kontrolu, majstor kaze sve uredno.Nemoguce se stvari desavaju kod mene,zakopcam rolo presu i sve radi normalno kad prikljucim prikolicu onda nece a hidromotor ispravan.Imam 2 para hidrouticnica na traktoru,na prikolici su dva crijeva,kad ubodem crijeva kako treba u isti par uticnica onda nece da okrece hidromotor a crijeva se napinju. Kad ova 2 crijeva rasparim to jest kad ih spojim u razlicite uticnice (jedno je na prvom paru a drugo na drugom paru hidro uticnica) onda okrece hidromotor al u jednom smjeru okretanja mogu regulisati brzinu poda u drugom ide kako ono hoce.
Dovezem od komsije Zetora da probam, spojim crijeva kako treba(samo jedan par i ima) e sad u jednom smijeru vrti kako treba a u drugom posve sporo kad zamjenim mjesta crijevima sve je isto samo je smijer suprotan.
Neznam sta da radim 2 dana se vec mucim sa tim a posao trpi.
Da nije problem u onoj kocki(ventil koji regulise brzinu poda) , sta se tu ima pokvariti???
 
Pozdrav ljudi. Danas mi je pukla poluosovina na sipovoj prikoliciza djubre. Ono sto me buni je da je na krajevima imala kao nutove tj cii mi se da je poluosovina imala nutove i jedan pipak a deo na kom je bio lancanik rupu za pipak i nutove takodje? To je desna poluosoovina (ako stojimo iza rotora) Koja izlazi iz reduktora i koja daje pogon rotorima? Da li bi to moglo da se vari ili da idem kod strugara da napravi novu?
72449fb5b369d725d5724880e88dd00a.jpg
ccbf3b1b9c2d398968745660fa319bb2.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako si dobar varioc,imaš mirnu ruku,čelične živce i ne koristiš nešto previše prikolicu,onda pokušaj da zavariš. U suprotnom-strugar.
 
Evo i moje JF u prvoj probi,prezadovoljan.
[video=youtube_share;szBoADj-e5w]https://youtu.be/szBoADj-e5w[/video]
Sent from my A6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po pravilu tako ugorelo bi i trebalo da se tovari u prikolice.Mi tovarimo živo ne prevrelo,masno,ugaženo a prikolice samo pevaju od sreće.
Slažem se u potpunosti ali onda treba duže da stoji.Zavisi i koliko se slame prostire.
Gledao sam kako radi sa horizontalnim a kako sa vertikalnim,naročito sa masnim đubretom što je zombie i prikazao a rastresito će obe dobro baciti.
 
Nazad
Vrh