Zmaj 143 Opšta tema.

geza

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2009
Poruka
266
Lokacija
novi itebej
to je fabricko resenje svaka 143-ka ima isto cilindar je duzine 48.cm od bolcne do bolcne . taj sistem je kod mene tako ustelovan na sigurnosnom ventilu da moras povecati malo broj obrtaja motora da bi krenula da otvori cev .
 
Odg: ZMAJ kombajni

sq3443.jpg

2w70g8i.jpg
 
Jedno mi nikako nije jasno na ovim 143-kama,a to je kako nastelovati vetar za psenicu i jecam... Uvek sam to radio odprilike,stanes nazad pa kao gledas da li zrno udara u dlan... Ima li neko precizniji metod?
 
Imam zmaj 143 i potreban mi je jedan deo. Radi se o zastitnim sitima na hladnjaku. Oni su iz dva dela, one dve kutije sto dolaze ispred hladnjaka i stite ga od prasine. Da li neko ima da proda?
 
Zna li neko koji je kataloski broj ili oznaka cilindra za regulisanje obrtaja bubnja na 143-ci?
 
Izmeri unutrašnji prečnik cilindra, izmeri klip i izmeri širinu gumice.....i onda traži po tome jer uglavnom su gumice standardne....
Ako ne rešiš, pošalji mi dimenzije gumica .....
 
Imam ja katalog delova slikacu sutra pa pogledaj..sad naleteo na temu.Ako vam sta treba trazite

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Po protoku mase kroz kombaj nema, ima bolji adapter za pšenicu (produžen hederski sto i hidro pomeranja vitla), veći bunker, neke osovine deblje, zadihtovaniju kabinu, hidraulično zatvaranje lule, neke serije (2002-2003g) imaju kaminsove motore od 122ks ako se dobro sećam i kojekakvi pogoni dugračiji.
 
Сламотреси се скрате, има ли решења за погоне овшене и не овршене масе јел то проклизава кад се мало потера
 
Molio bih iskusnije kolege za savet.Pukla mi je osovina na slamotreima ,zadnja.Zamenio sam i nju i metalne ležajeve i drvene, Sada posle oko 100 lanaca opet je pukla.Neki mi sugerišu da skratim slamotrese za 70 cm,verovatno su toliki na 142.Dal je to rešenje problema ili ima nešto drugo?
 
Uzmi malo kvaliteniju osovinu,i malo lakse teraj preko razorica na ovratinama,ona pukne od udara!ja ih nebi skracivo,mada ljudi rade i to!
 
Ja sam na Zmaju zamenio obe osovine i drvene ležaje pri kraju sezone 2017.Prošle 2018 uradio je ječam i nešto malo kukuruza ajde neka zbir bude 100 k.j za 2 sezone.Proletos je promenio vlasnika i čujem da su mu menjali zadnju osovinu slamotresa, pukla.
 
Nazad
Vrh