Kako pomoći kolegi ovčaru

urban

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
656
Lokacija
Hrtkovci-Ruma
Većina je gledala prilog na b 92 o kolegi ovčaru kojeg su pokrali i upalili mu hranu za ovce nisam uspeo da upišem tel a predlažem da na neki način pomognemo čoveku evo prilike da pokažemo našu već mnogo puta dokazanu solidarnost možda svi da po malo mu pošaljemo novca za 2-3 bale sena na pr ili bilo koji način pomoći pa ako ima neko još neku ideju kažite pokrećem ovu temu jer znam da se nećemo moći oglušiti o pozivu za pomoć znam da smo svi dovoljno velikog srca da malo odvojimo i pomognemo čoveku

kolege izvolite

Roštaš Stevan
ul. Kralja Petra 129,
21423 OBROVAC pored B Palanke
tel. 061/29-14-650

Žiro račun je 160-5500100046416-22 banka Intesa
 
Kod mene su jednom zapalili stalu sa 2000 bala pred samu zimu ali se naslo tko je i mi smo se sami organizirali pa tko je koliko mogao netko 3 bale netko 20 netko 1 dzak zita sto kakvog netko 3 i tako da smo covjeku skupili oko 1000 bala sijena i zita stokakvog(ima tu i loseg,slame itd)ali nek je ista da se iscupa iz zime.I sam kaze znam da ce "sitno i rijetko brabonjati"ali bitno da docekaju lijepa dana.Covijek je zaklao 2 janjeta od 40kg mi kupili pivo i stosta pa se proveselili u muci i tugi.Inace covijek ima 150 ovaca,a ljudi koji imaju svoje "Zastavice,Tamice,Dajceve,Traktore su to mu prevezli sve i pomogli uskladistiti ostali sa svojim starim Meckama nisu ni sudijelovali a i nemoraju.Ja kazem ima boga pa nek on vidi i sudi jer nije macka da odmah oci kopa.
 
lep gest tako i treba, tako nešto sam i mislio ko je bliži B Palanci može odneti a ko nije možemo nešto poslati ja ću pokušati naći adresu i broj na b 92
 
Dobra ideja kolega, nisam gledao prilog, ali u svakom slučaju oni koji su bliži (B. Palanka) treba da se nadju i pomognu čoveku u nevolji, pre svega u hrani, ako su mu ovce već ostale.

:ppozdrav:
 
Lepo, ajde nađi te podatke, pa da krenemo u akciju.

Gde se nalazi taj čovek?

Sakupimo novce i kupimo napr. detelinu od nekog člana koji istu prodaje, pa šaljemo.
 
drago mi je da nas ima istomišljenika, dobra ideja Branko podržavam čovek se nalazi u Bačkoj Palanci
ali konj (tj ja) nije uspeo da zapiše telefon, u emisiji ga objavili pa sam poslao sms i Zahariju i Urošu sa molbom da nam daju broj a poslao sam i email na emisiju pa sad čekam ako neko možda upisa broj od tog nestretnog čoveka nek ga okači
 
Kolege ja se pridruzujem akciji,posto sam daleko najbolje je naci ziro racun od pomenutog coveka pa da uplatim nesto novca za bale.
 
Свака част колега Урбане за покренуту акцију.
Ko први дође до жиро рачуна нека га окачи на форум обавезно.
Даље свако од нас зна шта му је радити.
Кад је реприза емисије ? Ми смо се кући почели спремати за Славу, па телевизор и не гледамо већ пар дана редовно, само у пролазу што чујемо.
 
bravo momci tako treba, nešto se mislim (vi me ispravita ako grešim) možda bi bilo najbolje da sredsva uplatimo na ž r foruma pa da onda u ime sviju nas se uplati na ž r čoveka ili poslati nekako bilo bi više novca na gomili a možda što reče Branko da te pare uplatimo nekome članu ko je blizu B Palanke i da taj odnese seno ili kuruz molim admine da daju mišljenje
Post je spojen: [time]1265640921[/time]
_________________________________________________
evo da se dopunim danas sam se čuo sa Zaharijem i Natalijom sa b 92 i od njih saznao više detalja o našem kolegi ovčaru iz B Palanke čovek se zove Roštaš Stevan ul. Kralja Petra 129 21423 OBROVAC pored B Palanke tel. 061/29-14-650 čuo sam se i sa njim i iz njegovih usta i od Zaharija i Natalije malo se informisao o celoj toj nesreći čovek ima četvoro dece malu kuću i okućnicu i sad 18 ovaca i nekoliko jaganjaca žive od tih nekoliko ovaca i arendiraju zemlju (nemaju svoje) sve u svemu tuga i jad i sad još kradja i paljevina i to je to ja sam već danas uplatio odredjenu sumu novca i još ću jer do proleća čovek mora da prehrani te ovce a i decu pa još jednom molim sve ljude dobrog srca i volje da svako u okvirima svojih mogućnosti pomogne ovoj nesretnoj porodici
Žiro račun je 160-5500100046416-22

emisija Znanje na poklon će izveštavati o našoj akciji tj o akciji Poljoinfo foruma jer ću ja insistirati na tome (da ne bude jedinka prestavljena nego naš forum)

JER DOBRO SE DOBRIM VRAĆA
 
Odlicno odradjeno kolega Urban,ovaj ziro racun olaksava posao,nadam se da ce se skupiti novca nesto(ja cu koliko vec sutra uplatiti nesto,da dam svoj skromni doprinos ovoj humanoj akciji),jer kao sto rece dobro se dobrim vraca ::svaka cast::
:ppozdrav:
 
Ja ću sutra poslati po klincima koji idu u školu u Kraljevo da uplate nešto novca.Ne držim ovce ali nije ni bitno.Mom komšiji je pre par godina izgorela sva hrana.Učestvovao sam u akciji prikupljanja hrane i novca za pomoć.Mislim da je to dužnost i moralna obaveza svih nas koji se bavimo ovim poslom.
 
naravno podrzavamo coveka! ajde javite se ovcari!
Post je spojen: [time]1265652220[/time]
_________________________________________________
:cao: :cao: :cao:
 
Kako bi ova gesta isla iz HR i ja bi se pridruzio akciji jer ima boga.Neznam za platni promet HR i SRB jedino devizni ziro racun ako ima.
 
Nazad
Vrh