MF 165 problem sa kardanom

Krajisnik

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2010
Poruka
706
Lokacija
Krusevac,Selo Bosnjane
Da bi koliko mogu pomogao komsiji otvaram novu temu.Naime ima problem sa starim MF 165 iz ja mislim 75 godine.Prosle godine kupio berac i isao je sa njim u rad i odjednom kardan vise nema sanse da obrne berac.Ali problem je u kardanu ne u beracu.Kad se upali traktor i zakaci berac ima snage nekih dva tri minuta da okrene berac na prazno ali da radi nema sanse.Kad ne radi kardan on se opet okrece ali slabom snagom.Na tim serijama kardan je na ulje nema veze sa kvacilom.pa me interesuje da li se neko susretao sa takvim problemom.Drugo pitanje da li hidro pumpa okrece i kardan ili ide zasebna pumpa posto kako sam uspeo da vidim da mu kardan nije mehanicki znaci neka pumpa mora da ga obrce.Pomozite ljudi ko moze.Hidraulika radi besprekorno
 
Mf 165 nema kardan na ulje i jako ima veze sa kvačilom.Hidro pumpa na koju ti misliš je pumpa za multipover i nalazi se ispred glavne pumpe hidraulike,slična je kao pomoćna pumpa hidraulike na IMT 577.Priključno vratilo-kardan na mf 165 ti je isto kao kod IMT 558,znači pogon mu je mehanički-nije hidro i verovatno je problem u kvačilu,lameli.
 
Ja znam da taj kardan se ukljucivao bez stiskanja kvacila.Nikad nije krcao uvek je upadao bez problema.Da li je moguce da postoji takvo kvacilo na 165ici da radi na hidropogon.I moj tj zenin rodjak ima MF koji isto obrce i ubaca bez kvacila jeste traktor novija serija.Znaci gurnes rucicu sacekas sekund dva i on pocinje da tera kardan.Mislim da je serija njegovog MF290 ili 260 kako vec idu te serije.
 
Mf 165 nema kardan na ulje i jako ima veze sa kvačilom.Hidro pumpa na koju ti misliš je pumpa za multipover i nalazi se ispred glavne pumpe hidraulike,slična je kao pomoćna pumpa hidraulike na IMT 577.Priključno vratilo-kardan na mf 165 ti je isto kao kod IMT 558,znači pogon mu je mehanički-nije hidro i verovatno je problem u kvačilu,lameli.
Prijatelju nisi u pravu imaju serije sa dupleks hidropumpama i imaju izlaze za pogon multipowera,poseban izvod za kipu i izvod za kardan.Ja takvu pumpu imam u mom MF 175.
Verovatno je problem u samoj pumpi,nema pritisak na izvodu za kardan u svakom slucaju mora skidati poklopac hidraulika
 
Ja imam MF 165 iz 1968.godine i kod mene stoji baš kako sam gore naveo,čak kod svih MF 165 traktora koje sam ja vedeo je isto kao kod mene.Verovatno da MF traktori novije generacije imaju takvo uključivanje kardana ali ja to nisam video niti znao da postoji na MF 165.Moj traktor ima samo multipower koji radi na hidro pumpu,kardan mu je običan mehanički.
 
Nazad
Vrh