Savez agronoma Srbije - "Poljoprivredni kurs"

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Lokacija
Vrsac
Bio.png
 
Lepo, želim ti uspeh...Ali što bre brate u Beogradu?
Razumem da će možda doći dosta ljudi...Ali koliko će ti ljudi biti "dobra podloga" za tvoje predavanje...
Zar u nekoj drugoj sredini ( više seljačkoj-lokalnoj-provinciskoj ) ne bi bilo više "primitka" i rezultata, na način da se još neko opredeli za biodinamiku ? Ovo pitanje koliko tebi toliko sam postavio i sebi...
Tjt., da li je predavanje radi "predavanja" ili privlačenje sledbenika ?
Zato i pitam: čemu Beograd ?
Ili je jednostavno , došao na red....
 
Tamo su me pozvali, ako me pozoves u Jagodinu eto mene...

Sto se sledbenika tice mislim da nije lepo da tako kazes, gde to ja skupljam sledbenike?
 
Ma mogu ja druže da te pozovem kod mene ...i na ručak i da prespavaš...ali ne mogu ti ja obezbediti salu i publiku...tjt. organizaciju...
A ta reč "sledbenik", stvarno može da zvuči svakako...ja sam je izrekao u smislu širenja populacije "sporta" kojim se ti baviš ( eto opet jedne reči, kojoj možda nije tu mesto, ali meni je nekako lepo legla, tako da sam je ostavio u tekstu).
 
Ma u Beogradu je sve lako organizovati...ali pričati beograđanima o biodinamici je samo radi njihove zabave ili jel te informisanosti...ali tu biodinamike nema....a kamoli da se neko prihvati i radi ili živi po tim principima...
 
У Јагодини има канцеларија регионалне привредне коморе.Пробајте да Вас неколицина код њих мало погурате тему.Мислим да би помогло јер је и њима у интересу да се види да џабе лебац не једу.
 
E moj prijatelju...Mi ovde imamo jednog koji se u sve meša, sve hoće da zna, i svi ,ako malo na položaju, idu kod njega po svoje mišljenje.... a blamira ceo grad i okolinu...te zbog toga ne bih ja sa time imao veze...čekaćemo prirodni sled događaja...
 
Prvo predavanje iz "Poljoprivrednog kursa" ukazuje na 4 međaša koji određuju život:

1. sveprisutnost sila;

2. njihova ritmičnost;

3. njihova periodičnost;

4. njihova polarnost;

Njihova sveprisutnost, sadejstvo, prožimanje, mešanje dovodi do života kako ga mi poznajemo. Štajner je na to ukazao sa primerom magnetne igle "samo neuki bi tvrdili da je u magnetnoj igli razlog da pokazuje pravac Sever-Jug". Zašto je Štajner izabrao baš taj primer a ne neki drugi? U kom pravcu je hteo da nas "gurne" u svojim razmišljanjima? Sigurno da magnetna igla ima unutrašnja svojstva da pokazuje pravac Sever-Jug, ali to ne bi bilo moguće da ne postoje odgovarajuće spoljašnje okolnosti, tj. sredina (ekser bi stajao na mestu gde ga stavimo) pa magnetna igla samo u određenim spoljašnjim okolnostima pod uticajem magnetnih polova pokazuje pravac Sever - Jug. Tako da imamo tri nužna uslova koja se prepoznaju kod svakog živog bića:

1. Spoljašnja sila;
2. Unutrašnje svojstvo;
3. Odgovarajuće okruženje;

Štajner nam je ostavio još jedan lepi uvid za razmišljanje - ako magnetna igla, tj. gvožđe ima unutrašnju sklonost pa i napetost da pokazuje pravac Sever - Jug. Šta je sa gvožđem u našem hemoglobinu? Da li to znači da možda bolje spavamo u krevetu koji ima pravac Sever-Jug?

Ritam koji nam je najočigledniji jesu ritmovi Meseca - mesečni - od mladog do punog meseca, mesečevo kretanje kroz sazvežđa, bliskost i udaljenost od Zemlje, Mesečevo presecanje Sunčeve ekliptike, uzlazno i silazno kretanje preko neba.

Postoje i drugi ritmovi neprimetniji od ritmova Meseca, npr. Saturna, Jupitera, itd.

Po prvi put se susrećemo sa silicijumom i njegovom polarnošću krečnjakom.


- - - - - - - - - -


Naravno nije Eli vec Lili Kolisko i nekako je Merkur u svoj svojoj brzini nestao iz mog predstavljanja podsuncanih planeta!
 
Poslednja izmena:
Dragi prijatelji 7. predavanje iz Poljoprivrednog kursa odrzace se u cetvrtak 3. decembra u 17 casova u prostorijama Saveza agronoma Srbije, Kneza Milosa 7.


Pozdrav i dobrodosli!


Zoran
 
Da li su ova tri poglavlja na video snimcima u stvari ova 6 predavanja? Ako nisu bilo bi dobro za nas koji nećemo prisustvovati da postavite još video materijala. Lično meni se dopadaju predavanja koja sam video na ovim filmićima...
 
Nazad
Vrh