LK hibridi Superior

Zapao mi je za oko Bećar.Klip kao balvan a čujem da je setvena jedinica 3.000 rsd što je trenutno najpovoljnije na tržištu.
Od mnogih sam u zadnjih nekoliko dana cuo da je klip jak a evo i kolega Matic zapazio istu stvar,verovatno greska u stampi,trebalo bi od 18 do 20 redova zrna
 
Gde ti vidis 20,sad gledam i brojim obe polovine imaju 16

- - - - - - - - - -

152m82d.jpg
 
Tanak.
Iznenadjujuce dobar hibrid,uslovi u kojima je dao ovakve klipove su krajnje surovi,proletno oranje,zemlja jadna,cela agrotehnika na jadnom nivou ali je visok preko 2,5 metra i nije podgoreo kao neki ZP,NS ili kao kod drugara KWS Kermes koji je izgoreo da nije ni za silazu a klipova skoro i da nema uz punu agrotehniku.

Onaj Sremac sto sam kacio slike sa njive gde je bio zakrzljao i bled kao limun raste jos uvek,jos je bled nikakav za oko ali ide i sad je preko 2 metra i baca lepe klipove.Kao da nije susa.Komsijski ZP koji je bio full modro zelen puko skroz,zapalio se.
Mogu vam reci odusevio me LK,a na ovakvoj muci se poznaju junaci.

- - - - - - - - - -

Ekstra.Kakav mu je čokov?Debeo ili tanak?
Evo sad sam opalio sliku,nije neki kvalitet slike ali vidi se,cokov nije debeo,svaki koji sam danas obrao ima 18 redi zrna i siroka su okrugla za sad,jos ce to da se menja u sazrevanju.
1zd6mom.jpg
 
Izveštavaj skroz do kraja.Jedan naš član ima ogled LK hibrida pa ćemo i od njega saznati korisne informacije.
 
Naravno i ja bi voleo cuti,ja volim da sve dokumentujem sa fotografijom pa makar to bilo i lose.Za sada ima od mene 10+,bas me prijatno iznenadio.
 
MIRKO 015,2012te dobio za probu Becar, On mi je bio najbolji te godine. Sledece godine ih nije bilo u prodaji
 
Ja sam letos naleteo na njihov ogled na putu izmedju Sm. Palanke i Velike plane. Zastao sam da pogledam nije me nesto odusevilo, bolje su u tom trenutku izgledali ogledi ZP i Pionir na istom putu samo malo dalje. Kako je to izgledalo na vagi kasnije ne znam.
 
Bećar i As 72 na istoj njivi u isti dan sejani i As 30% bolje rodio.
 
LK hibrid Sremac ove godine razvalio,po velicini klipova i po tankom cokovu ubedljivo najbolji,veceras smo malo obrali uvratine,spremamo za berbu,klip nema da je mali to sve kao balvani.Bice slika iz berbe ove godine.

2mgksbp.jpg
2us7aqb.jpg
30uwoj5.jpg
 
Evo da napisem i ja koju rec o lk hibridima ,prosle 2018 sejali smo deliju i razocarali kao nikad do sada necu ga sejati i gratis da mi ponude,stablo visako oko 3m ,klip kezub ne lici ni nasta za vlagu bolje da i ne pisem jer mi necete verovati ovro sam ga poslednjeg u ataru oko 10 novembr sa vlagom od19 posto ,a 12 novembra sam ovro postni kukuruz neki sinzentin fao 260 sa 15,5posto vlage i boljim prinosom , za nepoverovat ali istinito iskustvo.
 
Nazad
Vrh