LK hibridi Superior

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Lokacija
Novo Selo
Da otvorimo temu o ovim novijim hibridima kukuruza,mozda ima neko iskustva ili je cuo neka iskustva iz prakse.
Sve sto znam da je hibride stvorio dr.Laza Kojic koji je stvorio vecinu ZP hibrida.Firma je iz Golubinaca u kombinaciji sa firmom Superior V.Plana.
www.youtube.com/watch?v=il7byscSoVY

afj3ut.jpg
 
Mogu kolege iz Golubinaca da nam iznesu svoje utiske jer sam ga tamo viđao posejanog.Zapao mi je za oko Bećar.Klip kao balvan a čujem da je setvena jedinica 3.000 rsd što je trenutno najpovoljnije na tržištu.
 
Ja sejem jedan njihov hibrid pa ce biti iskustva ali na jesen i tokom leta

- - - - - - - - - -

90zql0.jpg

n6451j.jpg

m8haup.jpg

Evo kako izgledaju posto se verovatno malo zna o ovome.
- - - - - - - - - -

Mogu kolege iz Golubinaca da nam iznesu svoje utiske jer sam ga tamo viđao posejanog.Zapao mi je za oko Bećar.Klip kao balvan a čujem da je setvena jedinica 3.000 rsd što je trenutno najpovoljnije na tržištu.
Kod nas je trenutno 3300din.Mozda ima i povoljnije.
 
Kupio Bećara da probamo ove godine 28000 sj = 3300 dinara . Videćemo na jesen.
 
Ja cu mozda sumadinca FAO 500,izgleda da ce biti kasnija setva pa ce morati ove godine neke manje fao grupe da se seju u mom kraju.
 
Pa nije skupo ako moze da se kupi po 3000din dzak,dve setvene jedinice 56000 biljaka za 6000din.
 
Inace kad kazes da ce kasniti setva to je u mome kraju milion posto sigurna stvar.Jos se oranje nije ni pipnulo,u brazdama lezi voda.Deo oko Morave je pod vodom.Ko je poravnao pak brazdu ovog proleca na grabac sada ce da preorava to je beton.Oranje se drzi,zasada kako stoje stvari rasuce se perfektno ali generalno problem je sto ce sve da kasni.Zemlja mokra kao sundjer,neuradjena a i hladna i da mozes moras cekati da bude bar 12 stepeni zemlja pred setvu bojim se kod nas da to nece biti do maja.
 
Mislim da ce ovi hibridi biti dobri,ipak ih je stvorio covek koji je stvorio zp hibride+jos dosta hibrida u kazahstanu.Meni to u startu vec deluje ozbiljno.
 
Nazad
Vrh