Seme jabuke

vocarcg

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2015
Poruka
209
Lokacija
Zeta
Prije mozda manje od mjesec dana sam od Jabuke crveni DELIŠES posadio sjeme, ono je prije nekoliko dana proklijalo, i mogu reci da suepr izgleda.
E sad, zanima me da li ce kad ako Bog da nastane stablo tu biti prave jabuke ili... ?
 
vocar, uopste ne mozes znati sta ce ispasti od tog sto si posadio, jabuka se ne razmnozava na taj nacin. mislim, moguce je, nikne sjeme, ali jedino kalemljenjem dobijas identicnu vocku onoj sa koje si skinuo kalem grancicu.
 
Jabuka oce sigurno, i radja ce - a sa obzirom da je 50% crvenog delisesa genatika sigurno - ne moze biti ni loseg ukusa
Bice druze na njoj jabuka, samo je kad malo ojaca biljka isforisraj sa azotom - da naraste pre.
 
Pa može li to biti podloga za kalemljenje....mislim kakva bi bila u odnosu na sejanac divlje jabuke?
E sad ne znam od čega je delišes nastao...što kaže Ratko 50% je delišes a ostalo neka druga sorta ili pak divljaka...
Ko zna možda i može ispasti nešto dobro...Ili da ne bude da si se mučio...jer se može desiti da poraste i posle nekoliko godina propadne.... ili izbaci neki kržljavi ili ko zna kakav karakter...
 
Убисте човека.
Увек постоји мала вероватноћа да се нешто изметне и има другачије карактеристике од очекиваног. ако се посеју семенке.Не би било ништа чудно да семенка пренесе и добре карактеристике мајке биљке а ако у непосредном суседству има опрашивача да повуче и неку нову добру карактеристику па ето чуда и ужитка.
 
Na slican nacin se stvaraju nove sorte.
Da je vise vremena i prostora i ja bi se okusao.
Sto je vocar ako u svom zivotu ne napravi jednu svoju sortu!?
 
Prije mozda manje od mjesec dana sam od Jabuke crveni DELIŠES posadio sjeme, ono je prije nekoliko dana proklijalo, i mogu reci da suepr izgleda.
E sad, zanima me da li ce kad ako Bog da nastane stablo tu biti prave jabuke ili... ?

Evo da ti dam malo nade da ces uspeti da napravis sadnicu od tog semena. I ja sam isto uradio i evo sta sam dobio:

 
Deda Lala, čuda se retko , jako retko dešavaju....
Vuxsd, Šta si dobio ? Još uvek ne znaš šta si ustvari dobio...
Knez, "kad bi svaka buba med brala..."
Ja mislim da još uvek ima "fifti-fifti" posto šansi da dovije nešto ili ništa...
 
sjutra vam kacim sliku jabuke koja je nikla iz sjemena crvenog delisesa... mogu reci da super izgleda...
Nisam vam ja neki sa kalemljenjem... :p
 
Srećno. Uvijek je možeš prekalemiti ako ne budeš zadovoljan kvalitetom plodova. Ni ja nisam znao kalemiti, dok nisam naučio teoriju i probao u praksi.
 
Evo da ti dam malo nade da ćeš uspeti da napraviš sadnicu od tog semena. I ja sam isto uradio i evo šta sam dobio:


Kad već volim da citiram samog sebe :)


Šta ćete reći o mojom bademima. Prolazio sam pored ograde u blizini (zimus) i na bademu su ostala četiri ploda u omotaču. Stavio plodove u saksiju sa zemljom a preko njih pesak i eto rezultata.

 
Nazad
Vrh