Kako racunate profit?

PetarSoft

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2014
Poruka
86
Lokacija
nis
Radimo jedan projekat trenutno samo za US trziste ali lako moze da se primeni i ovde.

Rec je o programu sa kojim lako mozete da izracunate profit ali zavisnori od vise stavki...
Mi smo za pocetakpostavili sledece faktore:
1. cena proizvodnje po ha
2. raspon ocekivane cene
3. raspon ocekivanog prinosa
4. troskovi skladistenja po mesecu + broj meseci
5. troskovi transporta do prodajnog mesta po km + broj kilometara

Ovo izgleda ovako trenutno:

KHYWuFB.png






Medjutim nas zanima koje bi jos predpostavke vi dodali ovde kako bi prognoza profita bila sto bolja i preciznija? Osiguranje? Dugovanja prema dobavljacima?

Sa ovim bi lako moglida izracunate sledecu situaciju:
Povoljnijivremenski uslovi pogoduju boljem prinosu, cena proizovda stagnira, cena goriva pa samim tim i prevoza robe raste a sa raste i cena skladistenja za 2 % , dok je dug prema dobavljacima 2000 kg - 2t.
Koliko cete u toj situaciji zaraditi?
Ne znate?
E upravo zato sluzi aplikacija koju razvijamo pa vas molimo za pomoc, kako bi napravili sto bolji prikaz!
 
drugar mani se tih aplikacija i programa kojekakvih nije to loše al nije poljoprivreda neki svemirski brod pada nam treba milion pretpostavki naš profit je uvek tu oko 0,oo naravno sve zavisi kolko ti uzme drzava pa onda zakupodavac ali uglavnom toje to .svi mi znamo dato nije loša stvar ti programi al daleeekooo smo mi još od tih stvari jer ako treba i to da vodimo ili plaćamo onda smo ne na nuli nego u debelom minusu
 
Autor tog posta nije ciljao na samo programiranje. Svaka čast ljudima koji rade to. Treba poštovati njihov rad kao što i svako svačiji rad treba da poštuje.
Problem nastaje kada neko sa potcenjivačkim stavom pokušava da dobije nešto od određene skupine ljudi. Autor citiranog posta je jasno stavio do znanja da mu smeta kao i većini ona reč od koje su neka slova zamenjena sa tri tačke.
Molim te, napiši mi za koga konkretno radite analize. Ako ti je prigodno, može i u pp.
 
mislim da amorizacija masina treba da se racuna koliko i potrosnja goriva. Koliko se para daje xa gorivo toliko i za amortizacija.

To je vec uradjeno. Probajte aplikaciju www.agroagro.com besplatno. Idite u meni i kliknite na mehanzaciju , tu se sutomatski vodi evidencija o masinama i o ceni po litri potrosenog goriva...

- - - - - - - - - -

Evo ovako se vodi evidencija masina i troskova po litri potrosenog goriva:
nRVbWJZ.png
 
Kad ste stavili link ovog programa gore u drugoj temi , bilo mi je malo sumnjivo , i ličilo , iskreno da vam kažem ili na kopiju neke aplikacije ili na ono što reče kolega abarth . Sve zbog toga : otkud Američke jedinice površine i prinosa u vašj aplikaciji ? Medjutim ako kažete da ste radili za Američko tržište program onda to objašnjava. Da ne ispadne da vas osudjujem , mada sumnje ima , tražili ste mipljenje i sugestije oko računanja profita ; moje mišljenje je , a tako sebi u osnovi sve računam , je da se netreba držati profita po jedinici površine ... Što baš po jedinici površine ?? Koga briga ? Meni je bitno povrat investicija i zarada u tom periodu . Znači kolko sam uložio plus kamata pa kolko sam zaradio ili kolko sam zaradio za dato vrijeme , recimo obično godinu dana , šta me briga kolka je zarada po hektaru , zanima me ukupno , od toga se živi.
 
Mislim da je dosta bitna i zarada po ha.
zato sto se moze zaradi na 60ha isto kao i na 100ha
kod nas na primer uzimaju po 100ha, pa ne stizu na vreme da urade, ili seju suncokret, da bi skinuli na vreme i posejali psenicu.
ima primera gde neko na 50ha, zaradi kao neko na 80ha. I ispadne da se radi 30ha bez zarade.
 
Мало опаске око употребе терминологије.
"Профит" је ОК за онога ко има слободан капитал па би га евентуално уложио у пољопривредну производњу. За онога ко се већ бави пољопривредом прикладније би било добит.Инвеститору је битан и коефицијент обрта капитала што би у овом случају значило 2 и више жетви и могућност продаје "на залено" или брже.
За разлику од оваквог инвеститора, пољопривредник је вероватно поред земље наследио и традицију и има жељу да је пренесе на потомство па води рачуна о исцрпљивању земљишта.
Почетна страна на сајту вам није иста на српском и енглеском језику а не знам шта би требало да буде "бруто маржа" у примарној производњи. То сигурно није написао дипломирани трговац.
Обзиром да је за америчко тржиште траба имати у виду да они не воле да читају ништа дуже од 3 стране што не значи да толико и треба да буде. Сплитовати табеле или ставке у наредне највише 3 стране и применом геометријске прогресије лако је доћи до доступног максимума.
Саветујем вам, да уколико желите да тестирате неку табелу код пољопривредника, поставите конкрена питања за неку ставку или део табеле и не очекујте да пратимо развој целе апликације и бесплатно вам дамо мишљење.
У сваком случају подржавам ваше напоре и само напред (ваљда сте и ви предвидели ризик да вам посао не прође) нарочито ако треба узети Америма $.
 
Kad ste stavili link ovog programa gore u drugoj temi , bilo mi je malo sumnjivo , i ličilo , iskreno da vam kažem ili na kopiju neke aplikacije ili na ono što reče kolega abarth . Sve zbog toga : otkud Američke jedinice površine i prinosa u vašj aplikaciji ? Medjutim ako kažete da ste radili za Američko tržište program onda to objašnjava. Da ne ispadne da vas osudjujem , mada sumnje ima , tražili ste mipljenje i sugestije oko računanja profita ; moje mišljenje je , a tako sebi u osnovi sve računam , je da se netreba držati profita po jedinici površine ... Što baš po jedinici površine ?? Koga briga ? Meni je bitno povrat investicija i zarada u tom periodu . Znači kolko sam uložio plus kamata pa kolko sam zaradio ili kolko sam zaradio za dato vrijeme , recimo obično godinu dana , šta me briga kolka je zarada po hektaru , zanima me ukupno , od toga se živi.
Momo ali kad racunas pojedinacno mozes da vidis koje su ti njive arende neisplative,koje kulture i tako nesto.
 
Da, ali šta meni vredi što će neka parcela/kultura pokazati veći profit od druge kad ja MORAM/TREBALO BI da uvažim plodored ili neke druge okolnosti. Odnosno, npr., i bez softvera znam da sa sojom imam veći profit od pšenice, ali mi je npr. potrebna slama za stoku i moram da posejem i pšenicu. I onda ne bih voleo da mi posle program kaže da sam som zato što sam sejao pšenicu a ne soju... :osmeh:
 
Kolega tebi bi program prvo rekao da treba da ideš da spavaš . Šalim se . Neće program pogriješiti , jednostavno u dobre takve aplikacije uneseno je računanje prinosa sa obzirom na plodored , znači ako je kukuruz na kukuruz ili soja na soju npr onda se uzima tolko i tolko pad prinosa (ako ga ima) , a to opet mora da se pokupi iz nekih istraživanja instituta.
P.S; to da zna da ti treba slama to bi već bila vještačka inteligencija :osmeh:
 
Najbolje je racunati DOBIT na Ha jer se onda jasno vidi i koja je kultura najisplativija i koja parcela bez obzira na prinos i cenu...
 
Nazad
Vrh