Cena soje rod 2015.

Kako onda nisu mali paori propali u zemljama EU ?
Mi uvek tražimo neko opravdanje za lose društvo i katastrofalnu vladu.
Pa sta ti poredis EU. Oni verovatno imaju neka podna skaldista ili neke silose. I mozda njihoci koperanti ne skidaju toliko za vlagu.
A kod nas ako je kukuruz preko 14%, znas i sam da nas deru.
 
uz to i koristi! Svi koji su gradili ozbiljna podna skladista dobijali su povracaj od drzave 40%
Ja necu vise u off :cao:

Samo smrt je sigurna...tako i svi povracaji,moze biti,a i ne mora...kada se raspitujes pre ulaganja-bice,a posle kad treba isplata...reci na tv na nacionalnoj frekvenciji da ce biti nije obaveza da ce i ispuniti...daj Boze da se jednom opamete,pa pocnu zaista da stanu uz svog poljoprivrednika,a ne da se sve svede na pricu u kampanji i,nakon sve price o pomoci-posle jos odmazu...
Jaroslave da li je ta cena +pdv?
[h=3][/h]
 
Ovde izgleda prepiska ide tako da ko ima soju na svom lageru ocekuje cenu bolju a onaj ko ju je prodo jesenas taj tvrdi da ce cena biti losija ,sve u svemu nista se tu nezna.
 
Zna se da su VIKTORIJINI kapaciteti puni do cepa sa uvoznom sojom
i imaju zaliha do daljnjega,a ako im se ukaze prilika novog uvoza po povoljnoj ceni, snaci ce se sa smestajem.
Nasa soja je vise od polovine ovogodisnjeg roda otisla preko i zamenjena za GMO uz dobru razliku u ceni.
 
A sta ako imam skladiste,prodam je za tri dinara vise? Za moju soju oko 40kj moram da imam skladiste oko 8 do 10 vagona koje me kosta u izgradnji oko ...? kolko hiljada eura i ta investicija se meni isplati kad odem u penziju za 20g. Sta sam postigao, nista ulozio 20000e i nemam ni para ni vajde na duze vreme. Da je prodajem za 70 dindzi to je prica za neke nove bajke.
To razmišljanje je dobro i u pravu si.Ali?Uvek ima neki prevarant da te ojadi za lager,samo ga proda spakuje se i ode.Primera ima u Banatu http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:385930-Transpetrol-Banatska-prevara-veka a ima i u Somborskoj okolini mada je malo manja.Član @bojcetic je upoznat sa situacijom u njegovom selu i okolini
 
To razmišljanje je dobro i u pravu si.Ali?Uvek ima neki prevarant da te ojadi za lager,samo ga proda spakuje se i ode.Primera ima u Banatu http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:385930-Transpetrol-Banatska-prevara-veka a ima i u Somborskoj okolini mada je malo manja.Član @bojcetic je upoznat sa situacijom u njegovom selu i okolini

http://www.naslovi.net/2012-01-29/pravda/stecajni-prodao-mlin-bez-obzira-na-zabranu/3137701

http://www.vaseljenska.com/korupcija/prijava-zbog-prodaje-mlina-ispod-zita/

Izvinite na off-topic,ali molim moderatore da ne brisu,ovde nam je ostalo 10 vagona robe,i do dan danas drzava cuti.
 
Zna se da su VIKTORIJINI kapaciteti puni do cepa sa uvoznom sojom
i imaju zaliha do daljnjega,a ako im se ukaze prilika novog uvoza po povoljnoj ceni, snaci ce se sa smestajem.
Nasa soja je vise od polovine ovogodisnjeg roda otisla preko i zamenjena za GMO uz dobru razliku u ceni.
Nasa soja se menja za GMO u odnosu 2:1,za jedan kg nase ne modifikovane,dobijaju 2 kg modifikovane soje,toliko o tome kakva su predvidjanja kretanja cene soje u narednom periodu,legalizovan kriminal na delu::sramota::
 
Najgore je sto nam rade o glavu na svim kulturama. I soji, i psenici,suncokretu,kukuruzu. Pa onda ne mozemo da bojkotujemo jednu kulturu (kada bi se slozili). Zato sto lose prolasimo sa svim kulturama. A to za GMO je posebna prica, zato oni nama zabrnjuju GMO, zato sto je prodaju po vecoj ceni, a ne zbog zdravlja naroda.
 
Gledam neke "fjucerse" koje sam dobio, pa to je za plakati. Cena soje je zabetonirana naredne godine I ja nisam uveren da ce se bilo sta promenuti. Nas u ovom slucaju moze da spase samo dobar rod sa malom cenom proizvodnje.
 
Uvek treba ici ka sto boljem rodu a ne kao neki koji su imali totalnu pogresnu viziju da ako je susa i slab rod imacemo dobre cene. Cak su neki i prizeljkivali sve to rekavsi da je manje posla, brzi zavrsetak jesenjih radova, minimalna amotizacija itd.
Ovih dana prodacu sa lagera (Raca) 10 t pa cu javljati cenu!
 
Ja juče prodao soju Farm commerc-u 44 din, njihov prevoz (vozili ovamo robu nazad soju).
 
Prodao sam 10 t. Nista jace od 40 din. Ne skida se lager. Sta je tu je, zadovoljan nisam! Soja rod 2013 (u jesen 46 din) koju sam prodao u Januaru 2014 imala je cenu od 60 din.
Pukli smo mi kao drzava na svim poljima!!!
 
Poslednja izmena:
Da da i agro optimum 40. dinara sa pdv sa lagera koji se ne placa. Sve u svemu, mislim da ni ovo nisam nikako trebao cekati, zbog evra. Sumnjam cisto da ce se dici cena za vise od dva dinara do sledece zetve.
 
I ja sam rekao da mi obracunaju svu sa lagera po 41,nemam zivaca vise,a mogo sam je naplaiti po 42 cim sam predo.
 
Da vam kazem pa ko hoce da slusa I cuje. Nasa soja ovog momenta nema kupca po ovoj ceni od 42+ din jer gotovo svakodnevno stize sa Americkog kontinenta GMO soja jeftinija od toga.
Gotovo je, izgubili smo bitku sa GMO sojom, po najvise zahvaljujuci vladi republike Srbije I sjajnom vodjenju poljoprivredne I trgovinske politike.
Ko ovog momenta ima na lageru stvarno ne znam sta bih mu savetovao, ali sam po prilicno siguran da ce tesko ici gore cena. Bojim se da soja polako postaje proslost nasih njiva.
 
Nazad
Vrh