Cena soje rod 2015.

27.04.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg


Ово само у Србији дембелији има....ал неко за ово добија лепу парицу на свој конто....
 
20.04 sam postovao da ce cena sa 40,50 krenuti gore i to ide ali sporije nego što sam očekivao. Od 20.04 je trebalo da ide 4-5 rsd po kg, od tada je na ovo jos skocila cena u svetu za 5% tj za još neka 2-2,5 rsd tako da je realno da se priblizi na nekih 50 rsd, steklo se tu dosta uslova. Prica se da je Argentina izgubila 7% useva možda i više od 10%, a da soja ima dosta vlage i los kvalitet, to bi trebalo da pogura cenu gore, videcemo koliko to monopoli u Srbiji dozvoljavaju.
Po mojoj racunici americka GMO koja je sada 10,4 USD po bushelu (bila je 8,6USd u Februaru, a pocetkom aprila 9Usd ) tu je negde oko 41,5 rsd pa nasa u Evropi ne GMO bi trebalo da je 25-30% skuplja
Agroservis i dalje drži cenu od 11.04 kad je bila 40,50 valjda ne smeju da je podignu :(
 
Da dodam na današnji dan cena GMO soje u Chikagu se zatvorila na 10,84 usd za bushel isla je i do 10,92, bushel je 27,21kg kad pomnozite sa cenu i vrednost dolara i podelite sa kg 10,84*108/27,21 dobijete 43rsd za US GMO soju. Naša soja se tu negde vrti na istoj ceni zbog izrazitih monopola na tržištu otkupljivača, s tim da je u Evropi pa na ovu cenu treba dodati prekokeanski transport i slic, sto uopste nije mala stavka. Evropa soju uvozi iz US i Južne Amerike tako da ova ovde ne GMO mora da bude skuplja obično se kretala 25% do 30% više od te američke, znači realno nekih 53-55rsd plus PDV.
 
Da li je neko prodavao soju ovih dana od kuće ili sa lagera:sta: Zamrla tema skroz ,ili nema soje ili netebaju::novac::.
 
Bilo je potraznje za po 50,50 din. sa pdv-om prosle nedelje.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh