Cena soje rod 2015.

Najmanji problem je skladiste,problem je sto vecini manjim poljoprivrednim proizvodjacima skripi u dzepu,jedva ceka da je ovrsi i unovci,a mozda ju je vec i na zeleno unovcio,tako da ju je predao jer je morao,a takvih je danas dosta tako da oni opet imaju soje bez obzira sto su neki i ostavili kuci,to kad bi svi mogli da im nedamo robu e onda bi se cesali gde ih nesvrbi pa bi i cena bila bolja
 
Manje filozofiranja,vise se drzati teme.Svi znamo kako je bolje i nista nismo ucinili godinama.Tako da sipanje iz supljeg u prazno ostavite za neku drugu temu
 
Udruzevanje, udruzenja, sindikati poljoprivrednika, to nama treba, da se zastitimo od vukova oko nas. Sto pre, to bolje. Pojesce nas za 3 - 4 godine, ako se ovako nastavi.
Na zapadu opstaju poljoprivrednici koji su udruzeni I nastupaju jedinstveno, a ovde.....
To bi bilo lepo i korisno al nema od toga nista, sve prodane duse!
Imate u Crepaji jako udruzenje i sta se dobija od njega, samo politikanstvo!
:off_topic:
 
Najmanji problem je skladiste,problem je sto vecini manjim poljoprivrednim proizvodjacima skripi u dzepu,jedva ceka da je ovrsi i unovci,a mozda ju je vec i na zeleno unovcio,tako da ju je predao jer je morao,a takvih je danas dosta tako da oni opet imaju soje bez obzira sto su neki i ostavili kuci,to kad bi svi mogli da im nedamo robu e onda bi se cesali gde ih nesvrbi pa bi i cena bila bolja

U pravu si ali ima i suprotnih slučajeva , recimo imam ovde jednog dobavljača inače uvoznik djubriva i tako to , duže se već saradjuje ali je krajnje korektno . Kad se radi više najčešće nemože sjetva da se isfinansira pa se uzima na odloženo . E sad zamislite u proljeće neda starim saradnicima da dižu krdit da nebi nabijali kamate , ujesen razgovaramo i ako očekujemo bolju cijenu savjetuju nas da ne prodajemo da čekamo i do proljeća na razduženje a sve u cilju da ne propadamo nego da saradjujemo i dalje . Neko opet radi sa nekim drugim duže vremena i čujem da ima isto takvih slučajeva . I trgovci nebi trebalo da budu alavi nega da gledaju na duže svi treba da budu zadovoljni .
 
A sta ako imam skladiste,prodam je za tri dinara vise? Za moju soju oko 40kj moram da imam skladiste oko 8 do 10 vagona koje me kosta u izgradnji oko ...? kolko hiljada eura i ta investicija se meni isplati kad odem u penziju za 20g. Sta sam postigao, nista ulozio 20000e i nemam ni para ni vajde na duze vreme. Da je prodajem za 70 dindzi to je prica za neke nove bajke.
 
Ja cu sutra da je se ratosiljam. Nesto gledam prognoze za americko trziste, kako kapitalisti zaradjuju lovu od magle, vidim da se soji ne pise dobro sto se tice cene, tj neki skok se ne ocekuje, a znamo da je nasa soja prosle godine bila i jeftinija jedno vreme od njihove. Druga stvar, nesto se cudno desava sa dolarom i evrom, i to kod njih u EU i SAD. Naravno, ako tamo prsne, tek ce ovde da se oseti jos gore. Uzimam pare dok ih jos ima kod ovog mog, djubrivo i semena, zajebi pricu, bice kao i prosle godine sa cenom, cekaj ceka i docekas 2 dinara, a ove je jos i evro ojacao. Makar da imam sta da posejem i da posolim.
 
A sta ako imam skladiste,prodam je za tri dinara vise? Za moju soju oko 40kj moram da imam skladiste oko 8 do 10 vagona koje me kosta u izgradnji oko ...? kolko hiljada eura i ta investicija se meni isplati kad odem u penziju za 20g. Sta sam postigao, nista ulozio 20000e i nemam ni para ni vajde na duze vreme. Da je prodajem za 70 dindzi to je prica za neke nove bajke.
Gresis Jugos u racunanju! Sa samo 3 din da je prodas skuplje a prodaces je sigurno jer ako ti je u dvoristu dobices i pdv sto trenutno znaci vec nekih 4 din vise a to znaci da 4x 8 vagona je 320.000 din vise nego kad bi je prodao u jesen a novac koji ulozis u silose je manje od te razlike! O kakvim 20000 evra pricas?!
Mozda je Matic pomislio da imam nameru da reklamiram ove sto prodaju polovne silose sto mi nije bila namera. Vidim da je obrisan link ali svakako jedan silos od 50 t kosta 1200 e.
 
Poslednja izmena:
Mene kosta objekat za 20vagona do 500 000din. zidovi, krov, beton pod, kapije, al ne kljuc u ruke nego zasuceni rukavi i udri! Al ko ce posle to stalno da puni i prazni, ma naj lakse-bolje odneses kod skladistara izrucis i neka se on j... sa robom :ppozdrav:
 
Da,da...i Peet i Jugos su delom u pravu za cene...skupo skladiste jeste,ali iako je rod ove godine bio losiji-polako se isplacuje-cim je dovezes kuci,odma nakon zetve moze se dobiti par dinara + ...a ajde da gledamo i na drugu stranu:Jugos kaze"sta sam ulozio,nista postigao nisam" gledaj to ovako-ko kaze da svake od tih navedenih 20 godina mora skladistar da ti isplati soju?ljudi jel vidite kakvo je stanje u drzavi-stalno se prica kako se suzbija kriminal,a ni dan danas nakon par godina nema nista od naseg UKRADENOG ZITA koje smo predali kod skladistara...
 
Uu al ste mi na nivou kao Zika Pavlovic, za nekog su i Dzambo vrece ozbiljne jer nema bolje a uz to i koristi! Svi koji su gradili ozbiljna podna skladista dobijali su povracaj od drzave 40%
Ja necu vise u off :cao:
 
Mene kosta objekat za 20vagona do 500 000din. zidovi, krov, beton pod, kapije, al ne kljuc u ruke nego zasuceni rukavi i udri! Al ko ce posle to stalno da puni i prazni, ma naj lakse-bolje odneses kod skladistara izrucis i neka se on j... sa robom :ppozdrav:
Tacno tako,ko hoce,nadje nacin,ko nece,nadje izgovor,nije ni jedan skladistar pravio skladista i silose zarad dobra kooperanata,vec iskljucivo zbog svog interesa,koliko samo cardaka ''zvrje'' prazni,a mogu velike kolicine soje u sebe da prime uz sitne prepravke,tipa sitne zice okolo ili lima,ili ploca,ali ne,najlakse je naci izgovor,iskipovati zrno ''krvopijama'' u silos i posle kukati...
 
A prazni cardaci su posebna prica, tu su mali paori tipa ono ''digla zaba nogu'' gledaju u velike, poprodavali jednoredne berace pa poceli i oni da vrsu kukuruze, tako 2-3god. doziveli procvat i posle dali zemlju u arendu.
 
Poslednja izmena:
Kako onda nisu mali paori propali u zemljama EU ?
Mi uvek tražimo neko opravdanje za lose društvo i katastrofalnu vladu.
 
Nazad
Vrh