Cena soje rod 2015.

Meni nešto uplaćeno po 41din sa PDV.
 
Nije cijena uopšte preniska , kod isplativosti soje ove godine mislim da su dva druga problema , a u Vojvodini postoji i treći :
nizak prinos
male površine
a tamo i visoke cijene zakupa zemlje.

Najveci problem je bas ta cena koja je ipak niska! Vi dobijete 50 a mi 40 din a ti Momo kazes da nije niska cena!!! Jesi li racunao samo razlika od 10 din na kg koliko znaci na 100 t soje???!!! Nesto mi bas fali taj milion din.!!!
 
Ovako kao ove godine nikad nije bilo da smo dočekali kraj žetve, a da se još uvek ne zna cena. Svi nešto bojažljivo izašli, te videcemo, te evo akontacije koliko hoćete, te znače se za koji dan..
Sta ce to biti sa crnom to valjda ovog momenta niko živ ne zna, osim možda par (ne)ljudu u drzavi .
 
Prevedena u dinare ovde je zasad oko 50 . Samo jedan otkupljivač je potavio cijenu , ostali samo primaju .Što jenajgore niko ni ne pita dal je genetska ili ne , džaba sijemo običnu nadajući se da ćemo dobiti višu cijenu . Trebalo je da ide u izvoz ali neće . "Fifike" ima više nego obične.Sa druge strane bilo bi i glupo : u iste silose se sipa soja koja stiže iz luke Kopar , a stiže iz Južne Am. i naša , pa što bi kupovali našu koja nije genetska i miješali odma sa uvoznom ? Bio je pokušaj da zaustave uvoz genetske soje , jedan kontigent od 40 kamiona je zaustavljen na granici . U Bosni ipak je dosta veća stočarska proizvodnja gledano cjelokupnu poljoprivredu , vlastita soja nemoža da traje ni mjesec dana , kad su vidjeli da se u tom momentu u okruženju uopšte nemože nabaviti klasična soja u toj količini , štaće pustili su uvoz . To je bilo u maju, junu . Da su tada stopirali Bosna mi morala sada da uveze ogromne količine klasične soje iz Srbije , a ovako zasad i dalje ide modifikovana . Samimtim nije ni logično da strogo zabranjuju proizvodnju pa ove godinama na njivama dosta više nego klasične , za sledeću godinu vidjećemo.
Soje će se dogodine mnogo više sijati kod nas.Čak je i Vlada najavila nekakvu kampanju za masovniju sjetvu soje sledeće godine.Inače sigurno si primjetio da se i ove godine povećao interes za uljaricama (suncokret) i sojom.Ja sam sa svojih hektaripo u svom selu rekorder po zasijanoj površini :osmeh: što sumnjam da ću ostati i dogodine ako ne povećam zasijanu površinu.
 
Soja može u našim krajivima solidno da radja samo treba probavati na raznim lokacijama i kad nadješ mjesto gdje joj paše tu forsirati . Čini se da kod nas bolja bude u pjeskovitim i sličnim zemljištima .
 
ZZ Bečej konačna 40 din

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam Karolj iz Jermenovaca
Ja sam predao 23-ceg septembra, na vagi rekli da ce platiti avansno 40 din za nedelju dana kada prodaju neku kolicinu.Danas je 9-ti oktobar jos nisu platili ni dinara.Juce sam bio da pitam kazu sledece nedelje.Cekamo i mi vecu cenu bice bolje i vama.Moje licno misljenje je da su pare mozda otisle na drugu stranu.
 
09.10.%20CENE%20ZITARICA.JPG


Vase misljenje o ceni soje! Realno li je da bude konacna 40 ili 41 din. kad i na pisljivoj produktnoj berzi je 41.70 bez Pdv-a!!!
 
Cena koja bi se mogla smatrati realnom je 60 dinara,2013 godine je rod bio solidan,a u februaru je dostigla 58 din,a evro je bio 112 dinara,trenutna cena je blago recena sramotna...
 
Kolega Karolj Jermenovci je sirok pojam napisi ti lepo gde si predao ovako izaziva nedoumicu kod koperanata.Neko placa dan za dan i to treba napisati a ne sve u isti kos.Pozdrav
 
Kolega Karolj Jermenovci je sirok pojam napisi ti lepo gde si predao ovako izaziva nedoumicu kod koperanata.Neko placa dan za dan i to treba napisati a ne sve u isti kos.Pozdrav
Pozdrav Raletu.
Da suzimo taj pojam soja je predata Dangubicu.Anisam ja jedini.Dogodine ako rodi od mene nece dobiti nista.
 
Nazad
Vrh