Cena soje rod 2015.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.756
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Mozda je rano za ovu temu ali ipak mislim da nije lose komentarisati i u vezi ove teme!
Zadnjih godina sejem soju na ukupnoj povrsini od 80% zemlje koje obradjujem i istu nameru imam i ove godine, mada se plasim da ce jesenja cena soje biti katastrofalna!
 
Kod nas i okolina ce biti zasejano more soje,seju oni koji je nisu nikad ni sejali.Koga god da pitam povecava povrsinu pod sojom pod izgovorom a sta da sejem... ako bude kisovita godina nece da valja.Ovi sto prodaju seme i promoteri semenarskih kuca savetuju i plase ljude da se smanji soja i poveca suncokret i kukuruz.Sta ce od toga biti videcemo kad se poseju njive.
 
Ja bih dodao da će se videti kad bude vršidba. Ako bi uspelo da se spreči uvoz gmo sojine sačme iz Južne Amerike sigurno bi bila druga situacija na našem tržištu.
 
Cena soje rod 2015 ako ne bude nekih znacajnih potresa na trzistu tipa susa ili poplave(to mislim na globalnom nivou) kretace se od 36-38 dinara u zavisnosti od kursa evra
 
Ima li kakvih novih informacija o ceni soje 2015? Ja ne smem ni da kazem koliku sam malu cenu cuo da ce soja biti u zetvi...
 
Ja cuo da ce biti kako oni hoce.
Zasto jos sad licitirate o ceni mislite samo vi citate ove postove.
Ima vremena do jeseni a soja ce reci koja ce cena biti,naravno ona koja prezivi susu koja nam prestoji.
 
Proletos sam ovde savetovao ljude da ne seju soju a pojedinci su me dobro napljuvali zbog toga. Svidjalo se to nekom ili ne u Srbiji je gotovo sa zaradom na soji. Znam da nece biti bolje ni na drugim ratarskim kulturama mozda bi stvarno bilo najbolje svu zemlju prodati strancima i emigrirati u p.m. sto dalje odavde. Kad vec moramo da budemo gradjani drugog reda da budemo to u nekoj tudjini.
 
Sto je jos zanimljivije,rod katastrofa a o ceni niko ni da bekne,boli ljude patka,kao da je sve po ps-u,letargija teska.
 
Nazad
Vrh