Cena soje rod 2015.

Sta to znaci? Jel to neka zadruga koja je svima isplatila soju po 44 din. ili sad placa 44 onima koji nose kod njega soju koju su skladistili kuci?
 
Koliko vidim cena je u stagnaciji do u malom padu. Uglavnom da se tesko moze dobiti I 43, a o 44 se moze samo sanjati. To govoriv za soju na lageru, ne ostavljenu kuci.
 
Zamislite na produktnoj berzi u NS su se probudili! Od 18 Novembra do sad nisu azurirali cenu! Sta kazu privatne berze? Ima li mrdanja ka porastu cene?!

30.11.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Uljarice Bačka u Rumi 40,oo sa pdv-om i akontaciona i konačna. Poljokomerc Lazić Golubinci kao i do ovih godina najbolji sa cenom obračunato po 42,oo sa pdv-om.
 
Moglo bi ove godine da se isplati ko je čuvao soju . Svjetska cijena je fino povukla gore , a pretpostavke su da bi moglo da nastavi jer ako na tako velike zalihe vuče gore onda nebi trebalo biti problema . Navodno je glavna fora u tome što su provalili Kinesku taktiku a oni su najveći svjetski kupci . Kinezi kupuju ogromne količine ali odjednom i to tako što prvo neće uopšte da kupuju kao netreba im i onda kad osjete da je cijena dotakla dno onda potpišu ugovore za zalihe za par godina . Sad znaju da Kinezi čekaju ali se niko ne plaši i zato cijena ide gore . Igra mačke i miša.
 
Juče mi se žalio jedan koperant Racin da je akontacija bila 40 din a kada je odneo smanjena je za 2 din tj 38 ,vipe nije dobio ništa za sada.

Mozda kad je u pitanju suncokret! Tu se desilo tako nesto kad je Viktorija oborila cenu. Ovih dana krece uplata od 2 din. kod Race. Sto se tice soje, mislim da su krenuli sa 40 din.

- - - - - - - - - -

Moglo bi ove godine da se isplati ko je čuvao soju . Svjetska cijena je fino povukla gore , a pretpostavke su da bi moglo da nastavi jer ako na tako velike zalihe vuče gore onda nebi trebalo biti problema . Navodno je glavna fora u tome što su provalili Kinesku taktiku a oni su najveći svjetski kupci . Kinezi kupuju ogromne količine ali odjednom i to tako što prvo neće uopšte da kupuju kao netreba im i onda kad osjete da je cijena dotakla dno onda potpišu ugovore za zalihe za par godina . Sad znaju da Kinezi čekaju ali se niko ne plaši i zato cijena ide gore . Igra mačke i miša.

Ne verujem ja da ce neko iz unutrasnjosti dozvoliti da cena soje raste kod nas! Pre svega mi ne predstavljamo nikakav svet i u nasoj vokoje..ni ne vaze svetske pravile i berze!
 
Nisam optimistican za cenu kod nas da ce nesto da rasti.Soje je bilo nasejano i imaju je dosta na lagerima a da nepricam o kucnim lagerima.Ako se nastavi trend sejanja naredne godine slicno ovoj cena moze biti samo gora od ove.
 
Ako bi cene išle gore , to bi značilo povećanje inflacije a ova vlada to sigurno neće dozvoliti, kako bi se hvalili ...
 
Nazad
Vrh