Uvoz polovnih plastenika i staklenika

jljubisa

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Dec 2009
Poruka
5
Interesuje me dali neko zna kako da uvezem polovne plastenike i staklenike iz inostranstva, i dali ima neke olakšice kao registrovani član domaćinstva.
 
Odg: uvoz polovnih plastenika i staklenika

ja sam napravio konstrukcije plastenika za montazu leksana ali zbog cene odustao sam i pokrio folijom eva-4 koja je vec daset godina na plastenicima bez skidanja.
Medjutim planiram uvoz nekih plastenika pokrivenih plasticnim plocama kao leksan iplastenika pokrivenih folijom.ali neznam kako ide oko carine i koliko se placa ako je neko upoznat neka mi odgovori ........HVALA
 
zovem se ljubisa:
nov sam korisnik na ovom forumu.
interesuje me dali neko zna kako da uvezem polovne plastenike i staklenike iz inostranstva,
i dali ima neke olaksice kao registrovani clan domacinstva

Ljubiša,(ukoliko nisi nabavio plastenik/staklenik) pogledaj plastenik sa fotografije mog profila (light), pa ako ti odgovara možemo konkretnije razgovarati. Pozdrav
 
jljubisa je napisao(la):
zovem se ljubisa:
nov sam korisnik na ovom forumu.
interesuje me dali neko zna kako da uvezem polovne plastenike i staklenike iz inostranstva,
i dali ima neke olaksice kao registrovani clan domacinstva
Па ово је, колико ми се чини, пре питање за шпедитере него за пољопривреднике. Они ће ти рећи колика је царина, односно царинска основа, трошкови транспорта и трошкови документације. Добро је питање да ли се то исплати због свих тих трошкова? Евентуално ако би неко направио посао куповине велике количине таквих пластеника, коју би дистрибуирао у неком ограниченом реону (општини или округу).
 
Pozdrav,

Poljoprivredna gazdinstva imaju pravo da uvoze polovne staklenike i plastenike, to je rađeno, čak su i u prednosti u odnosu na obična fizička lica jer im Registrovano Polj. gazdinstvo daje osnov uvoza, t.j. lakše se carini.

U stvari bolje da krenem od početka:
-prvo se staklenik/plastenik kupe u inostranstvu. Bitno je da se to radi sa nekom proverenom firmom koja će Vam izdati uredno sastavljenu fakturu koja odgovara našim carinskim propisima, takođe i CMR i EUR1 dokument i ostalo...
-zatim se organizuje transport, u jedan šleper staje oko 700m2 staklenika sa staklom ili 3000 m2 plastenika sa folijom. Transport od Holandije do Srbije košta od 1900 do 2200 eur, zavisno od doba godine ...
-Na carini morate angažovati speditera koji će Vam ocariniti robu, Špediteri naplaćuju od 30 do 100 eur po tarifnom broju. Najbolje je da u šleperu imate samo svoju robu jer se onda roba može ocariniti na točkovima i sve se završava za 1 dan.
-Obračun je sledeći: Faktura iz inostranstva => uvećano za transport => uvećano za carinu (1-5 %) => uvećano za PDV (18%) => KRAJNJA SUMA+ trošak špedicije
-Pri istovaru obavezno organizujte viljuškar
-Nakon istovara sledi gradnja temelja i montaža konstrukcije.

Ovo sve možete raditi sami ili još bolje angažovati neku firmu koja je to već radila i ima iskustva u tome jer greške mogu da koštaju poprilično.

Ako se sve dobro organizuje, čitava procedura od kupovine u inostranstvu do istovara može da traje maksimalno 40 dana, a do završetka gradnje do 60 dana... (malo više ako je veći staklenik).

Eto, mojih 5 centi pošto to radim svaki dan :)
 
light je napisao(la):
zovem se ljubisa:
nov sam korisnik na ovom forumu.
interesuje me dali neko zna kako da uvezem polovne plastenike i staklenike iz inostranstva,
i dali ima neke olaksice kao registrovani clan domacinstva

Ljubiša,(ukoliko nisi nabavio plastenik/staklenik) pogledaj plastenik sa fotografije mog profila (light), pa ako ti odgovara možemo konkretnije razgovarati. Pozdrav
Čovječe ovo izgleda prava stvar od kojih cjevi je napravljen ovaj plastenik.
 
Halo Ljubusa, ja imam STAKLENIKE na prodaju uvezli iz inostranstva ozarinili i zbog privatnih razloga sada prodajemo, pogledaj sliku, a ima jos i drugih, pozdrav Celebic
 
Vidim da znas detalje oko transporta i uvoza - sta mislis o uvozu iz Kine? Nije li jeftiniji transport plastenika sa drugog kraja sveta, nego iz Holandije? Takodje, ako se ne varam, registrovano gazdinstvo ne moze ocekivati ikakav povracaj za kupovinu polovne opreme, dok za nove...

- - - - - - - - - -

Pitanje je bilo za Dragana.
 
Nazad
Vrh