Pocetak u poljoprivredi.

aca98

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2014
Poruka
5
Lokacija
Kragujevac
Pozdrav svima.Ja sam Aleksandar,imam 17 godina .Jos malo se zavrsava srednja skola i dolazi fakultet,najverovatnije cu da upisem poljoprivredni fakultet u Cacku ili Beogradu,videcu.Planiram da se bavim poljoprivredom , majka mi je iz Svilajnca i tamo imam zemlju oko 3,4ha obradivog zemljista, i imam osnovnu opremu od dede i od tate ,imt 558,jedna drljaca,plug,sejalica i prikolica ,osnovno. Bavio bih se ratarstvom i stocarstvom.Sa vremenom prosirivao bih i zemljiste za obradu i mehanizaciju .Pre neki dan pricam sa drugom u selu , da cu da krenem da se bavim poljoprivredom i kazem da bih krenuo sa kravama 2,3,4 krave za pocetak i tako,a on mi predlozi da uzimam mladu musku telad , da ih odhranim dok postanu veliki i prodam kao bikove.Sta mislite sta je bolje od ta dva ? Hvala svima na misljenju.
 
Pozdrav Aleksandre i dobro došao na forum. Što se tiče pitanja o bikovima to najbolje da napišeš u delu govedarstvo, pre ćeš dobiti konkretan odgovor.
 
Kako mi vi predlazete da pocnem sa poljoprivredom?
Ne znam kako da otvorim temu na govedarstvu,ne znam kako da nadjem.
 
Pa za početak se odluči tačno šta želiš ratarstvo ili stočarstvo. Ako imaš dosta novca možeš to sve u isto vreme da poguraš.

Što se tiče tema, potrebno je imati 30 napisanih poruka na forumu da bi se mogla pkrenuti nova tema. Do tada se može samo odgovarati u postojećim temama.
 
Pa ne znam , imam vec potrebnu malu mehanizaciju za pocetak, ja bih da poguram od pocetka i ratarstvo i stocarstvo. Kupio bih za pocetak 2 ili 3 krave i tako da ostane , dook ne sakupim malo vise para i da zakupim malu vecu zemlju.
 
Pozdrav,moj predlog je da uzmes umaticena grla,i jos bolje umaticenu telad,tu imas i subvencije kada se otele i imas mlade krave....i pored toga 2-3 krmace cisto za dopunjivanje budzeta,ogradis u placu da budu pustene da se kaljaju u blatu i polako....Zlim ti puno uspeha:ppozdrav:
 
Hvala na predlogu!Hvala jos jednom. Da li znate kako se krecu cene oko zakupljivanja zemlje kako ide to ?
 
Nazad
Vrh