Sapun od kozijeg mleka

Seljak u pokusaju

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Dec 2009
Poruka
9
Lokacija
Ratkovic
Da li neko poznaje tehnologiju izrade sapuna od kozijeg mleka ili bar zna koliko ide litara mleka u kg sapuna?

Hvala unapred.
 
Sapun od kozijeg mleka nije sapun od kozijeg mleka. :sta:

Sapun se pravi od neke masnoce i baze, najcesce se koristi "ziva" soda....Takav sapun su nekada kuvale zene i njime se prao ves...
Mleko najbolje kozije se dodaje da bi se neutralisale lose osobine sapuna da isposcuje kozu.......Ima vitamine i proteine koji jako prijaju kozi....umesto mleka ili zajedno sa mlekom moze(treba) da se doda glicerin,med, razne aromaticne i lekovite travke, etericna ulja....
Recepata ima raznih i to moras sam da trazis. da bi dobio dobar sapun moras malo da se pomucis, da eksperimentises, da nabavis kalupe...

U svakom slucaju ne idu litri u kg vec par decilitara.U zavisnosti od recepta.
:D
da bi se prodavao takav sapun bi morao da ima serifikat neke nadlezne ustanove. To sigurno moze da se dobije ako sapun zadovoljava standarde, ali kako se dobija nemam pojma.
 
Hvala.
Nasao sam neke "recepte", ali jos uvek ne znam koliko ide mleka u sapun, pa ne mogu ni da odredim profitabilnost takvog proizvoda.
 
Priblizno mleko cini 1/3, ili malo manje, tezine sapuna.
Tako za 1.6 kg sapuna ide cca 0.5 kg mleka (to je malocice manje od 1/2 litra)
Mleko kao trosak je jeftino u odnosu na dobijenu kolicinu sapuna.

Ako se odlucis da radis budi jako pazljiv u radu sa sodom. Jako je opasna. Mora da se kuva. Ako prsne u oci mozes da ostanes bez oka.....HTZ obavezno.
 
Hvala.
Negde sam vec nasao uputstva za HTZ prilikom pravljenja sapuna. Mora se biti oprezan.

Ako neko ima recept za sapun od kozijeg mleka ili iskustva, bio bih vrlo zahvalan.
Post je spojen: [time]1265490372[/time]
_________________________________________________
OK. Da se ispravim:
Ako neko ima recept ili iskustva u pravljenju sapuna sa kozjim mlekom.
 
А ко то може бити него библиотекар наш. Да га Бог поживи :D
Ево ти њега сад ће.
 
Ja prvi put cujem za sapun od kozjeg mleka znam ze sapun sto prave kod mene sa sodom i svinjskim salom sa lojem tose muti dok se nezgusne doda se neki parfem dabi eliminisao mirise razlije se u posude i isece na kocke i onda se susi na promaji.Ekstra sredstvo za pranje kose protiv peruti i opadanja.
 
Имао сам прилику да користим сапун од козијег млека и стварно све похвале у вези сапуна. Нема сушења коже ни непријатног мириса једноставно супер. Да ли је неко правио сапун и има ли рецепт?
 
Nazad
Vrh