Kukuruzni adapter za kombajn

Zanima me Claas-ov multi master kukuruzni adapter 6r na sklapanje '95-'00 god., kako se pokazao, kako radi sa tom grickalicom bez roto secke, mozda ima neko neku sliku ili video u radu, zanima me kako izgleda kukuruziste posle grickalice. Da li mu je neophodna roto secka?
 
Poslednja izmena:
ima li ko da prodaje polovne delove za geringhof adapter sa grickalicom? ko je najpovoljniji za prodaju novih delova?
 
Zanima me Claas-ov multi master kukuruzni adapter 6r na sklapanje '95-'00 god., kako se pokazao, kako radi sa tom grickalicom bez roto secke, mozda ima neko neku sliku ili video u radu, zanima me kako izgleda kukuruziste posle grickalice. Da li mu je neophodna roto secka?
Prijatelju imam ja taj adapter na zmaju 171. Delovi su kvalitetni jos nisam imao nikakvog kvara. Njiva lepo ozgleda malo je samo vislje otkinuta stabljika nego sa rotoseckom, ali nije ostar vrh, odnosi dosta snage grickalica ali sece sitno, i ne voli kad je masa zelena onda mu je malo tesko mora se ici sporije. I ace ostalo sve 5. Imas na youtube snimak kako radi.
 
Cipu teško je naći pristojan adapter po pristojnoj ceni.Ili je krš ili je preskup a bez roto sečke ne uzimaj.
 
Juce menjao lezajeve na roto secki,uradila je oko 400 k.j i stvar koja me je iznenadila da osovinice od secke nisu dobile ni 100-ti deo milimetra lufta u kajlama. Jedino su lezajevi na osovinicama isli olako,pa smo uradili radlovanje.

 
Gde moze da se kupi limarija za zmajev adapter, zapravo trebaju mi oni sanduci iznad privodnih lanaca, siljci su dobri a ovo istrulilo. Ttazio sam kod Muzlaja I ne pravi ih.
Ima neko ideju gde se mogu naci?
 
Hvala obojici al ni jedan ne pravi, kaze ne isplati se koliko ima zajebancije oko tog dela iznad siljkova.
Ako je tako da krenem u potragu za polovnim, znali neko gde ima :osmeh:
 
Dosta usporava kombajn?
Ako gledamo brzinu kretanja u nekim uslovima da usporava, ali ako podledamo da ni jedna stabljika ne moze ostati da lezi duza od 10cm, tj.to su najduzi komadi sve je sitno i ja samo dva puta potanjiram i sejem bez problema. Ako se gleda opsti rad onda i nije polako izmedju 3 i 5 km na sat idem, ako je sve suvo drugom bez varijatora moze da se lepo vozi.
 
To je po meni sporo i tako se troši mnogo više goriva.Tom brzinom ide i novi tip Zmajevog adaptera čak i nijansu brže.Jedino je kvalitet rada na strani multi mastera.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh