Kukuruzni adapter za kombajn

Kada vec pricate o snazi motora....
Da li je na Dominatoru 86 dovaljan motor od 130ks? Perkins, 6 cilindra. Neki kazu da je premali.
Heder 3,9m a 5 slamotresa. To je mislim isti motor kao u 76ici.
 
Kako rade geringoff adapteri sa grickalicama bez roto secke?
Mislim da je neko pisao na forumu da im je potrebna uz to I roto secka, ali ne mogu da pronadjem.
 
PC sistem? Ima kolega... Previse odrzavanja i preskupo odrzavanje. Travu cim vidi namotava ko blesavo na valjke... Kad je sve novo sjecka perfektno (kazu ljudi "pravi silazu") al dosta se brzo potrose "grickalice" i onda ostaje svakako cupavo. Isao je u Austriju po original grickalice i kupovao je kod nas u HR neke iz male privrede, kaze da nema neke veliek razlike osim cjene. Heder s roto sjeckom mislim da je zakon, lijepse radi al ne znam kako sitno sjecka. Iza PC sistema i niski plug zaorava bez problema ali kazem, preskupi i pre pipljavi hederi.
 
taj adapter kada se sve ustima kako treba i org delovi radi perfektno i dugo traje i sece pod konac koliko ga spustis ali ponavljam kada je sve kako treba a ne moze da prodje ovo ili ono ja radim sa njim vec nekoliko godina bez vecih problema neki su rotosecke po nekoliko puta popravljali a radimo skoro isto zemlje i usluge
 
To je dobro rešenje za čiste njive, ali tamo gde ima malo trave i nije. Mana joj je sto je remont skup i ceo sistem je dosta komplikovan pa bilo koji kvar iziskuje malo ozbiljnije ulaganje i vremena i truda, a i para. U poređenju sa klasičnim nozevima postavljenim na pravo mesto gotovo da ni nema prednosti.
 
Po meni je grickalica prevazidjena, a i nije dzabe ostala iza tehnoloskih resenja.

nebih se slozio sa takvom konstantacijom jer i dan danas postoje resenja sa kojima se grickalica usavrsuje iz serije u seriju i daju najbolje rezultate


paorpaor

kada su svi nozevi dobri i zazori podeseni nema problema za bilo koju vrstu trave ,tacno je da je remont dosta skup ali kada se stave originalni delovi i sve se ustima to ide dosta dugo a sto se tice pc sistema moje misljenje je da je mnogo jednostavniji za remont od nekih koji imaju po 12 ili vise lagera po sekciji i svasta nesto dok ovaj ima 10 od kojih samo 3 idu u glavno kuciste i gde svaki lager ima svoje posebno kuciste koje se skida posebno i veoma lako i bez i jednog semeringa a lako skidanje sekcije za 15 min
za moje potrebe sam prezadovoljan a to je do 100 hektara
 
Poslednja izmena:
Jos uvek bih dao prednost klasičnom sistemu sa dva noza smeštenih ispod berackih sekcija koje imaju na sebi nozeve koji se uceljavaju. To odlicno radi kod svih proizvodjaca i ne vidim potrebu za bilo kakvom komplikacijom. Ne vidim potrebu za sitnijim zetvenim ostacima. Ako bas neko insistira na tom moze da pazarili malcer namenjen bas za to koji ima velik ucinak.
 
Pravio je Zmaj osmoredne adaptere.Imam lošu sliku 8 rednog stari tip a ovakav prvi put vidim.Mora da ja kombajnu bilo lepo da ga nosi.Težak je kao Trepča.
 
Daj da vidimo i tu lošu sliku starog tipa hedera... Ako već ima da ljudi vide.

Zmaj je puno toga proizvodio od čega nema slika nikakvih kao onaj famozni heder za soju o kojem se jučer pisalo.
 
Kod mene u prirucniku za 6 redi mislim da je 2500 kg. Znaci da je ovaj preko 3. Uhuh. Imal delova za taj novi tip?
 
Nazad
Vrh