Kukuruzni adapter za kombajn

@Matic @Danger
Gledajte kada pricamo o propusnoj moci, pricamo o ukupnoj masi koja udje u kombajn. Kod psenice i soje je tu losija slika u odnosu na kukuruz, jer kod kukuruza ulaze samo klipovi (poneki deo stabla, ali to je zanemarljivo). Ja znam da tucano 320 i 330 su identicni, samo je razlika u motoru (pricam za prvi tucano bez ad blue sa 200 i 250ks motorima) i jasno je da ovaj od 250ks mozes vise stisnuti da i da ce proterati masu, ali onda je limit rastur. Ispada da kod 320 modela je limit motor koliko moze mase da provuce a kod 330 rastur?:sta:
 
Za moj ukus je 10 km/h prevelika brzina. Tesko je drzati pravac pri toj brzini pa kad se promasi malo gura red i tu tarupiranje ne bude kvalitetno odradjeno. Vozim sestoredni adapter sa 320 konja ( 360 maximalnih ) sa 7.5 km/h i bude njiva idealno tarupirana. U pitanju je Capello adapter. Prosle jeseni sam nosio osmoredni Claas Corio i isto sam vozio 7.5 km/h. Meni je bitno da njiva bude odradjena onako kako ja zelim a ne da uradim nekoliko KJ vise tokom jednog dana.
 
Ima tu više faktora,propadanje tla, stanje useva, vlaga, polegao usev, zelene stabljike... I sve to utiče na propusnu moć kombajna, a što se tiče snage, nije na odmet imati je i u rezervi.
 
A kada ima 1000kg/kj i dalje ides 7km/h?Capelo voli strog pravac inace ako malo vrdnes odma ostavlja,tako i kada se potera nemoze da postigne zbog 3 noza na roto-secki.
 
@Matic @Danger
Gledajte kada pricamo o propusnoj moci, pricamo o ukupnoj masi koja udje u kombajn. Kod psenice i soje je tu losija slika u odnosu na kukuruz, jer kod kukuruza ulaze samo klipovi (poneki deo stabla, ali to je zanemarljivo). Ja znam da tucano 320 i 330 su identicni, samo je razlika u motoru (pricam za prvi tucano bez ad blue sa 200 i 250ks motorima) i jasno je da ovaj od 250ks mozes vise stisnuti da i da ce proterati masu, ali onda je limit rastur. Ispada da kod 320 modela je limit motor koliko moze mase da provuce a kod 330 rastur?:sta:

ako se dobro podesi kombajn u qqruzu (sita) nece on rasuti ( bar klas),propusna moc u kukuruzu zavisi koliko je kadar elevator da digne robu u bunker i brzinu podesis naspram toga,..bes kombajnera kome kombajn raspe kuruze na sitima
 
@Dobrincan
Docemo do neke grube racunice:osmeh:

Kako vlaga utice na protok? Da li porastom vlage se povecava protok ili smanjuje? Zar nema lexion i ovi najnapredniji kombajni neki autopilot gde on prati koliko se skida t po satu i gde prati opterecenje i sam ubrzava/usporava kombajn?
 
Ja sam ove godine vozio pretezno 4km/h, prosle godine 2.5-3km/h. Probao sam na jednoj njivi par metara 5.5km/h i to mi je prebrzo. Ako nekom nije mrsko da kaze kako postavljate video snimak da postavim..
 
Imaju ali je to dodatna oprema.

- - - - - - - - - -

Ja sam ove godine vozio pretezno 4km/h, prosle godine 2.5-3km/h. Probao sam na jednoj njivi par metara 5.5km/h i to mi je prebrzo. Ako nekom nije mrsko da kaze kako postavljate video snimak da postavim..

Kreiras nalog na youtube i posle kad se ulogujes imas opciju "UPLOAD".
 
@Matic
Slazem se ja sa tobom, ali vecina kombajna je to uskladjeno propusna moc i snaga motora. Nema svrhe motor od 300ks a propusna moc Zmaja. Neko je to izracunao (inzenjer - napravi te dve promeljive u korelaciji).

Uzmimo za primer Claas Tucano 320 koji je jako zastupljen kod nas poslednjih godina, sto zbog cene, sto zbog dovoljnog ucinka za srednja gazdinstva. Kolika je njemu propusna moc u sekundi, tj koji je optimalan heder kada je 10t/ha kukuruz i kada se krece 8km/h?

Kog Zmaja? 142? :D Najveci Zmajevi imaju propusnu moc vrsalice 9kg u sekundi a moze da dodje i do 12kg u sekundi pa ti sad racunaj kako hoces. Motori su 192 konja uz mehanicki pogon sa varijatorom i 216 konja uz hidro pogon.
 
@bubu
Z 141/142 je Zmaj, ostalo ne priznajemo, jer ih ima u mom selu 0 komada koji rade.:osmeh:

Elem nije lose 9kg po sekundi, ispada 30+t po satu. Malo puno, ali kada se uzme u obzir okretanje i kipovanje ispada kao Tucano 4xx.:ppozdrav:


@cicimoric

Kod nas radnici kazu da Mediona (ne znam oznaku, verovatno najveci model ima 6r Claas adapter) kada teraju preko 15km/h onda klipove rusi, ispod toga ide dobro. Adapter Claas a tarupiranje ne daj Boze:haha:
 
Nazad
Vrh