Kukuruzni adapter za kombajn

Kod mene je opasan adapter sa debelom gumom,imao sam slucaj da je precvikao sraf i odleteo noz,tjs udario je u zastitnu gumu i pao dole...
Ja npr nikad ne dizem do kraja adapter ako ima ljudi u blizini,ako izleti ce ga probusi kao papir.
 
Ne znam ti to reci. Zmaj kombajn ima najmanju brzinu kretanja pa stoga i tesko ga je uporediti sa drugim, jer Claas, Case, JD imaju vecu brzinu kretanja. Ono sto je recimo primetno je da zmaj adapter mnogo losije pokupi popadale i ispreplitane klipove nego Ziegler. Ove godine kada je diabrotika eksplodirala kod mene je pokupljeno 97% klipova, a gde je radio Zmaj na jednoj parceli sto poznajem vlasnika je posle sto su Romi popalili ljustiku nakupljeno jedna prikolica klipa. Capello isto po meni nije nista posebno samo sto je fancy sklapanje i rasklapanje. Geringhof je dobar isto.

@danger
Zmaj je spram cene koliko kosta best buy. Svi ovi navedeni kostaju nekoliko puta cena zmaja.
 
Kod nas je no1 dominoni,sto Misic ima,ovi ostali su tu i nisu tu.
Zmaj sa tim budzenim seckama,da se neko ne uvredi,sranje.
 
Neće se niko uvrediti. Taj sistem je izmišljen tamo negde 50-ih,60-ih godina pa je blago rečeno zastareo. Mi koji smo ostali na Zmaju.... Znamo i mi šta je dobro-bolje ali nas jebe dužina jorgana. A ovi koji su bili vredniji (takodje počeli sa zmajem) normalno je da su kupili nešto bolje.
Nzm za ziglera ali mislim da je gering mama. Tačnije ovaj http://www.geringhoff.de/en/horizon-star-ii.html. O ovom ne moram ni divanit.... https://www.youtube.com/watch?v=tL0UlN9Ga-w
 
Ja imam gering rota disc 2003godiste,ja sam prezadovoljan,adapter sve isitni,bukvalno pretvori u plevu i tanjiraca u jednom prohodu posle njega uradi da mozes psenicu da sejes
 
I zahteva preciznu vožnju tojest da pod pravim uglom uvlači stablo a ne da ga ukoso vuče pošto onda hoće da se provuče stablo, jedino ako adapter ima i dva noža ispod rota diskova onda obriše do zemlje.
 
@sinisa
Nije Ziegler zastupljen kod nas, pa nemamo iskustvo. Ja nisam ni znao za tu marku dok nije dosao kombajn da mi radi. Prva reakcija vidi Turke kako su domisljati pa dali mu nemacko ime:haha: kad ono on radi fercera sve. Lane su kukuruzi usled vetra bili polegli komplet sve njive, pokupio samo tako, ove godine nisam ni trazio drugi kombajn vec odmah istu masinu od lane.
 
Gledo ga na sajmu pre par godina.... I nije me nešto oduševio. Valjda zato i nije zastupljen. Nzm.... Nekako i cena govori koliko je dobar. Jbt za Geringa treba odvaliti oko 50+pdv,a valjda i to nešto govori. Kad prodje kroz njivu od kukuruzovine ostaju froncle. Nakon 7 dana masa nestane pa jedan prohod gruberom (3 metra,7 radnih organa u 2 reda. 1 rotor znači ništa posebno.) i možeš komotno sejati žito.
Mislim da pokupiti i nije neki veliki problem (zavisi dosta i od stabljike).... Pogotovo ako polegnu na stranu. A ako polegnu u pravcu,e to nijedan ne pokupi ako ne vrše u jednom smeru.
---------------------------------------------------
Samo da se ispravim. Prvi deo rečenice sam malo skroz pogrešno formulisao. Nije me oduševio zigler ali verovatno nije ni druge pa valjda zato i nije nešto previše zastupljen kod nas. Ovo boldovano je falilo.
 
Poslednja izmena:
Ja imam gering rota disc 2003godiste,ja sam prezadovoljan,adapter sve isitni,bukvalno pretvori u plevu i tanjiraca u jednom prohodu posle njega uradi da mozes psenicu da sejes
Za 6 godina koliko imamo Geringhofa,ove godine smo zamenili prvi lezaj,i to neki specifican na valjcima prednji...desavalo se da pukne lanac,zamenili jedno kuciste za podesavajuci lezaj i tako neke sitnarije,ali u sustini jako pouzdan-a o roto secki da i ne pisem...jedina mana posto je sklopiv je ogromna tezina.
 
8f5b02c17d6c8903776c0d3e4bf10db7.jpg

8591f8904d4395360f2301297ab43d28.jpg

Ovaj je pre neki dan skidao komšiji kukuruz.
 
Nazad
Vrh