Kukuruzni adapter za kombajn

Takav adapter s nozevima na okidackim valjcima trazim ja da kupim. Ovaj gore sto sam postavio slike, danas zvali covjeka, kaze da nema nozeve, vec samo roto sjecku..
 
@mica967
Ima 100%,radi kao besan,samo ulje sipaj u posude za mazanje pogonskil lanaca i gas,imam takav pa znam.

Evo ispravio kome sam pisao,imas mazalice na tarupu i na otkidackim valjcima napred,na tarupu nemoj preterivati sa mascu da ne izbijes semeringe.
 
Kako je reseno to doziranje ulja na lanac ja bi kod mene nesto tako da napravim. primetio sam jesenas da se nekada malo vise greje, pa moram silaziti i prskati iz fery boce.
 
Ima posuda i iz nje ide cevcica do jednog dela koji ima kao neko dugme sa strane koje iskoci napolje kad se sklopi,da ne curi ulje,i stisne kad se rasklopi pa pusti ulje da ide dalje kroz drugu cevcicu do iznad lanca,tu se nalazi cetka koja pije ulje i maze lanac celom sirinom.
Ti pogonski trpe najvise,ja sam jednom ostao bez ulja i prilicno se ugrejao,tako da sada nosim u flasi za dosipanje ako treba.
 
Da li neko zna, ili zna gde to može da se vidi na netu, koliki broj obrtaja treba da imaju otkidački valjci na Dominoni adapteru? Mislim koji je fabrički podatak? (Treba da se prave drugi lančanici pa da možemo preračunati broj zuba.)
 
Ljudi,da li claasov adapter 5-80sl,koji je na 80cm,moze da se skrati,bez secenja na 70cm?treba da radim jedan,a nekako mi deluje da nema tolikn mesta..da li je to neko radio?
 
Dobri adapteri ako pricamo o starijim modelima.Ja imam 5 redni preklopni.Okidacki valjci su sa nozevima a secka 3 noza.Doduse malo je spor ali to se da resiti.Jedina zamerka je sto ima pogon samo sa jedne strane.
 
Imaju komsije 8mo redni za lexioa. Deluje da lepo radi kada se sporije vozi. Posto imaju i gerinhofa za JD koji mnogo lepse radi. Ali spram cene i kvalitet

Nada poslednja umire.

Zvao sam ove distributere za adaptere nove cene su im sledece:

1) Fantini 6redni skopljiv cena je : 29 000e (prodavac Agroglobe)
2) Geringhoff 6 redi skopljiv oko 38 000e (ProfiAgrar)
3) Capello 6 redi sklopjiv 29 000e

Sve cene su bez pdv-a.

P.S. Ja sam gledao kad sam uvezao kombajn da uzmem od preko ali tamo 99% su sa razmakom od 75cm retko gde se nadje sa 70cm a nasao sam dva komada ali su iz novi ili stari po godinu dana I jako su skupi nije mi se isplatilo da doteram ovde.
 
Jel ima neko Olimac adapter,kako su se pokazali?

prezadovoljan,do 8 kmh lepo radi usitnjava i tarupira,preko toga u dobrim kuruzima nisam ni probao jer preko te brzine za taj kombajn i nije ako hoce da se ispravan dotera kuci svaki dan
2z7llc8.jpg
 
20ic4s7.jpg

105dvrp.jpg


- - - - - - - - - -

Ovaj nosim sa 2 klipa,za 6 redi ti treba i treci klip,manje vise to.......kod nas su sve njive oko 400m i sa 5 redi sam imao situaciju da tamo teram 5 a nazad 4 reda i jedva stane u bunker,rezime......mozes imati i 10 redni ako nemas kapacitet bunkera dzaba,e sad ti znas svoj atar,za model 98 i 96 po meni plafon 5 redi sto se tice zapremine bunkera
 
Za bunker manje vise bitno,nemamo mi ovde neke prinose kukuruza. Meni je bitno da kombajn moze da radi sa njim,sto se tice opterecenja. Adapter koji sam ja nasao ima 1900 kg,treba ce 3 klip. Samo da nosi motor i ostalo.
 
Nazad
Vrh