Kukuruzni adapter za kombajn

Majstor Laki iz B.Karlovca se naradio suzavanja raznih adaptera i svaki je posle njega radio perfektno. Ali covek je stvarno vrhunski majstor.
 
Kod mene na eppli je bio na 82cm, pa sam ga smanjio na 75cm, manje od toga nije moglo. Inace, ovako je tarup radio odlicno, jedino to sto po neki koren izleti :osmeh:
 
Ovde se diskutovalo o šestorednom na preklapanje...ako si mogao na 75 cm. mogao si i na 70 cm.U to doba pre cca 20 god. smeli su nas u školi nekad i ćušnuti profesori,majstori,itd.,i ako smo rekli na praksi za nešto da "Majstore to nemože",leteo je kačket sa glave(naše) samo tako.I od tad sam zapamtio da se sve može...:osmeh:
 
Ajde malo pomoci. Hoce prijatelj da uzme Clasov adapter 6-redni sklopivi,adapter ima grickalicu. Posto o toj grickalici nemam blage veze,ne znam kako da ga posavetujem. Koje su prednosti i mane da li je vece opterecenje za kombajn?
 
Imam ja sklopivi claas sa grickalicom. jednom prilikom sam otvarao ove prklopne zato sto je malo ulje kvasilo kad se prevrne. unutra kao nov a ko zna koliko se naradio. pa i da je toliko remont a nije. posle toga imate novi adapter da vas sluzi puno jutara. jedino mu je mana sto ne voli jako sirovu kukuruzovinu.
 
Takvi geringhof adapteri urade par hiljada hektara pre zamene grickalica tako da ni ta cena nije strasna.
 
Znam da geringof takvog tipa svi izbegavaju u sirokom luku jer je remont 1000 evra po bateriji.

Ima i za PUNO jeftinije kod nas (mala privreda). Radio kolega prije koju godinu pa eno ih grickalice u gorem stanju nego one originalne sto je skinuo (moj subjektivni dojam). Je da ide i da pravi doslovce silazu od stabljika i kome takvo sto treba, prava stvar.
 
Usitni masu to stoji, ali same stabljike ostaju dosta visoko, teze ih je zaorati nego iza npr. Conspeed adaptera ili bilo kog drugog koji ima rotosecku.
 
Komsije imaju Fantinija 5 redi sa grickalicama ali i sa seckom e to je stogod kako radi iza njih sto je neko rekao bukvalno silaza i sto mogu jako nisko da kose tako da nema visokih dzombi kao za beracem lako se zaorava.
 
Problem ako heder ima samo grickalicu je kad ima sirka i kad ima trave i izmedju redova. Jos uvek je za nas sa klasicnim nozevima bolje. Vrhunac bi bio kombinacija ta dva sistema kao kod geringofa, e to je stogod sto bi rekao Djordje Cvarkof.
 
Ma bezi od toga,kakva grickalica,ja se preporodio kad sam uzeo noz na noz plus roto-tarup,ovo skupo za odrzavanje,malo se teze pogoni,ne moze brzo da se tera,vislje kosi,hoce travu da propusti...
 
Mi imamo sestoredni GH na preklop,klasicna secka dva noza-radi fantasticno,ni noz do sad nismo promenili,tako da mislim da je grickalica bespotrebna...jedina mana tih adaptera je tezina...ako izuzmemo cenu...
 
Nazad
Vrh