Kukuruzni adapter za kombajn

Može bez većih problema. Ako je lošije posijano, pa vanjske redove previše gura prema van, moraš malo podići adapter da spriječiš otpadanje klipova van adaptera.
 
U pitanju je 6- redni sklopljivi New Holland nasao sam u nemackoj za smesne pare pa zato pitam jer je razmak 75cm a kod nas 70cm pa da mi ne pravi problem,ako ne onda necu uzeti.
 
Setoredni adapter ne moze posto su krajnje vrste za 17,5cm sire i moze se desiti da kljunovi prilikom usmeravanja polome stabljiku pa ce puno kukuruza ispadati iz adaptera. Kukuruz na 75cm sa adapterom od 70cm puno bolje ide nego kukuruz na 70cm sa adapterom na 75cm bas zbog krajnjih vrsta. Ukoliko je stvarno povoljno uzmi ga pa sej kukuruz na 72-73cm. To spartac guta bez pomeranja baterija a lakse ce ici vrsidba.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Pa sve se prepravi onda na 75 cm. Negubi se nista. Malo gustinu smanjiti i to je to. Naravno ako ima racuna uzeti adapter.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Adapter na 75 i redovi na 70 ne ide baš najbolje. Ruši-baca klipove vanjskih redova, sječka ne radi kako treba... Probano na vlastitoj koži.
 
Hvala vam na savetima ali odustao sam, bio je NH 6-redni sklopljivi za 5000e+pdv ali zbog razmaka sam odustao.
 
Da je bio i ovakav vredi te pare,a da se suziti svaki adapter samo treba naći dobrog majstora ko ima volje da radi to.:ppozdrav:
 
Ovaj se jako tesko suzava, gotovo nemoguce jer je na preklapanje. To je prakticno izvodljivo samo uz kompletno rasturanje celog hedera, a taj koji bi to radio bi kostao sigurno koliko i pola hedera. Kod nas je jedan odustao od toga i prilagodio se hederu, seje na 75 cm.
 
Kkao ces da skupis adapter majke ti kada je povareno sve za sasiju, to vise nikada nece raditi kao sto je fabricki radilo?:ppozdrav:
 
Neznam druže mene su učili u srednjoj školi majstori i bili su u pravu,gore u prethodnom postu šta sam napisao...nema u bravariji i vezano za gvožđe šta nemože,e sad je to druga tema jel se to nekom isplati ili ima znanje,uslove i volju za to.:cvetic:

Ali da ne bude da pričam samo u vazduh,ako neko radio tako nešto ovaj čovek je sigurno,jer mu adapteri dolaze od preko i kao što vidite preko se seje na 75 i 80 cm.

http://www.gfagro.net/index.php/2-kombajni.html
 
Poslednja izmena:
Bio par puta kod njega i uvek je tu bilo adaptera koji se sužavaju i koji su već gotovi,sve zavisi kome šta je lepo i dobro,to sigurno zavisi od više faktora...::novac::
 
Imao sam na Bourgoinu fiksni adapter sa 80 cm razmaka.Sužavanje je bilo nemoguća misija bez posledica po ceo sistem.
 
Nazad
Vrh