Kukuruzni adapter za kombajn

Interesuje me kolko može biti težak kukuruzni adapter od 5 redi new hollandov. Jer hoću da napravim neke točkiće koji se lako nakače da bi se lakše smestio u šupu gde kombajn ne može prići.
 
Gering Horizon Star,5 redni ima pogon samo na jedan kardan sa desne strane..
Dal je to problem tjerat,bio bi za kombajn Dominator 98??..
Trenutno imam Olimac 5 redni i ima 2 kardana na pogon sa svake strane,to mi se nekako čini bolje i jače..
 
Gering Horizon Star,5 redni ima pogon samo na jedan kardan sa desne strane..
Dal je to problem tjerat,bio bi za kombajn Dominator 98??..
Trenutno imam Olimac 5 redni i ima 2 kardana na pogon sa svake strane,to mi se nekako čini bolje i jače..

Nego sta nego je problem,najveca greska konstruktora...i na dva pogona ima tereta,a na jedan je totalni promasaj.
 
Taj pogon na 1 kardan mi ne uljeva povjerenje..Možda je to za neke jače kombajne ili kako več nebih znao..
A možda bi sve bilo kako treba,ali jednom kad pukne pogonska osovina na grlu je kasno :bravo:
 
pa jedna pogonska osovina pogoni,da li imao kardan sa jedne ili sa obe,ista ih osovina pokrece.kod mene je pukla osovina, a pogonila je na obe strane. sad mi je sa leve strane ostao patrljak od osovine, a sa desne rupa, i tako radim psenicu i suncokret,posto je pogon samo sa leve
 
Ali lakše je kad je na točkovima našao sam točkove od skele okretne pa to uratiti da se samo postavi na predviđeno mesto za stope. Ne ide to daleko samo jedno 3-4m kad se odkači sa kombajna.
 
Drugari imam jedno pitanje. Kako radi grickalica na kukuruznom adapteru, pitam za tip sa onih 4 noza na svakom valjku. Molim, ako neko ima iskustva sa time, za neko objasnjenje i kvlitet takvog rada.
 
Zar stvarno nema niko iskustva sa tim adpterima.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Ja kada sam kupovao raspitivao sam se kada je novo radi ekstra,a kada dodje remont tih valjaka kosta mnogo i onda sam se odlucio za capela radi odrzavanja.
 
Nazad
Vrh