Kukuruzni adapter za kombajn

Terao sam 10km/h i radio je bezprekorno,stigne da istarupa.
 
Opet bi ga odsekla samo na jednom mestu.
Možda bi vredelo probati pomeriti ovu sečku kao što ugrađuje @jbrtka u stranu, tako da nož udara stabljiku otpozadi i baca masu napred, tako da je više puta seče.
Takvu secku pomerenu u stranu nisam iamo mogucnosti ni videti ni pratiti u radu.Mada sto kazu kolege forumasi idealno bi bilo i secka i nozevi na valjcima.E,sad mnogi nemaju tu mogucnost ugradnje nozeva sa valjcima tako da bi trebalo razmotriti druge nacine poboljsanja.
 
Sečka koja se fabrički nalazi ispod otkidačkih valjaka je pomerena u stranu, na primer kod Geringa, Claasa, Capella,...
 
Kod mene je roto-secka iza ili ti u korenu otkidackih valjaka,al ima jako dugacke nozeve i otprilike hvata vise od pola otkidackih valjaka.
 
Sečka koja se fabrički nalazi ispod otkidačkih valjaka je pomerena u stranu, na primer kod Geringa, Claasa, Capella,...

Slika potvrđuje tvoj komentar. Capello na slici.

dscn0875.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav!
Ima li neko iskustva kako radi ZMAJ 143 sa sečkom. Planiram da ugradim ali nisam siguran kako će raditi.
 
Jedno pitanje.Da li ce mi trebati razbijac dzombe-papuce na kuk heder.Ne znam kako se ponasa u redovima da li gazi tocak po dzombama.Petoredni heder i df3580
 
adapter-za-kukuruz-zmaj--e18b.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--47fd.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--7ce1.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--96f2.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--e5ee.jpg


- - - - - - - - - -

Sta mislite o ovoj masini ljudi?secka je od Hajagosa iz ADe montirana ispred grede kao na stranim kombajnima
 
Nazad
Vrh