Kukuruzni adapter za kombajn

Sa 35-om vozi cetvororedni a sa 36.10 mislim da je petoredni Capelo! Slazem se da moze veci bez problema!
 
Da, moja greska 35.80...

Nemam pojma, kod nas s 34. teraju 4 reda bez brige a kad je kolega prosle godine doterao 35.75 odma mi se cini kombajn dosta veci od 34 serije pa zato i pitam dal 35.80 stane u 4 reda.
 
dsc0438.jpg
[/IMG]
dsc0430.jpg
[/IMG]
 
Netreba joj kontra noz, radi kao luda i bez kontra noza.
Pratio sam par kombajna zmaj koji su naknadno ugradjivali te secke.Neznam kojih proizvodjaca no nije ni bitno.Lepo sece kad je toluzina debela kad je retko sejano.Kad je cesce sejano i toluzina tanka ona je ne isecka na komadice vec otkine talusku na pola metra i baci u stranu,jer sama toluska nema dovoljan oslonac da se drzi dok je secka sece vec je jednostavno otkine i baci a,do zemlje ga isecka.To je moje zapazanje.a,da ima kontra noz toluska bi se oslonila na njega i pravila harakiri.
 
Opet bi ga odsekla samo na jednom mestu.
Možda bi vredelo probati pomeriti ovu sečku kao što ugrađuje @jbrtka u stranu, tako da nož udara stabljiku otpozadi i baca masu napred, tako da je više puta seče.
 
Ja sam imao BRTKINU secku na zmaju, postavljena je na pravo mesto i nije bilo tog secenja i bacanja u stranu cele tuluzine, posto je odmah ispod odkidackog valjka i kako je valjak gura dole tako je secka pici u sitne delove,
sto se tice gore navedenih nozeva na valjcima, to imam sada na ovom drugom kombajnu i radi to solidno ali cu ove godine uraditi opet BRTKINU secku tako da ce onda to biti prava kombinacija.
 
Bez roto-secke ovi nozevi na valjcima nikako nerade,malo kao nesto istanje izlome kuruzovinu nista specijalno,al zato u tandemu melju u piljevinu,za 5 dana nestane kuruzovina.
 
Nazad
Vrh