Kukuruzni adapter za kombajn

juce pricao sa jedim covjekom i kaze da tera 6 redi sklopivi sa 170 ks!
to mi nesto malo ks za 6 redi!prvo je tezak da ga nosi,a jos i da ga tera?!
 
Par kilometara od mene covjek ga ima na Dominatoru 88s, bukvalno leti s njim kroz njivu.. Mislim da je 160 ks motor, neka me neko ispravi ako grijesim..
 
Meni nije problem masa koja ulazi u kombajn niti pogon samog adaptera jer je svaki strani laksi na pogonu od zmajevog i to uz sečku!
Problem je samo tezina pogotovo preklopnih!
 
Kad Z-142 tjera 4 reda, zasto kombajn sa 160-170ks motorom, i samim kombajnom koji je dosta veceg kapaciteta ne bih mogo tjerat jos 2 reda, kolega moj ima 3580df i 6 redi adapter od đure đakovića ali bez tarupa, ugrađen 3 cilindar i kombajn vrsi bez ikakvih problema !
 
Potrebna mi je vasa pomoc. A evo o cemu se radi.
2d1vf5y.jpg
2m3mux1.jpg
16ap83d.jpg
4ujvqp.jpg
apfw5z.jpg
 
Bezi druze od šestorednog stranog! A o preklopnom nemoj ni da razmišljaš! Jako su teški i za pumpu i za instalaciju!
Ja sam imao klasican 6redni zmajev i menjao sam za 5redni fantinijev! U kilu su isti! Kod nas u selu sa 6rednim fiksnim orosem je covek 5-6 pumpi zamenio! 2200kg je taj oroš! Moj 5redni 1900kg! Preklopni su još 300-350kg tezi!
Oros spada medju najtezim adapterima.Zato i dolazi do kvarova hidro pumpi pa i do pucanja prednje felne.Meni bi godio 3 hidraulicni cilindar na kombajnu za 4 reda adapter.Prosle nedelje zamenio nozeve za tarup stari dotrajali
20140918163747.jpg
[/IMG]
20140918165246.jpg
[/IMG]
 
interesuje me dali je neko poskidao kontra nozeve otkidackih valjaka na zmajevim adapterima i kako se pokazalo terati bez njih. Na dvorednom sempeteru beracu smo poskidali i godinama tako teramo, pa me zanima dali je neko probao sa adapterom bez njih.
 
Na prvu probu , iscupao je lezaj iz kucista sa desne strane na predzadnjoj slici.
 
Koliko redova ima adapter.Kod mene je zupcanik jedan na osovini adaptera a jedan na osovini kombajna i spaja ga dupli lanac jer nemoze da se ibaci kardan ima jako malo mesta ovo nije dobro treba adapter da se prolagodi osovini kombajna jedino da se pravi ploca sa strane i osovina da se smakne da dodje kardan
 
Nazad
Vrh