Kukuruzni adapter za kombajn

Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Slazem se ja sa vama da to "ide", ali sta ako sastavi sejacice nisu dobri. Negde se covek malo zamiuslio i red ispadne na tih nekoliko metara duzine 50cm razmak. Mora i da prosipa klipove, jer ne nalezu lepo redovi kukuruza.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

bojcetic je napisao(la):
Slazem se ja sa vama da to "ide", ali sta ako sastavi sejacice nisu dobri. Negde se covek malo zamiuslio i red ispadne na tih nekoliko metara duzine 50cm razmak. Mora i da prosipa klipove, jer ne nalezu lepo redovi kukuruza.
kad je tako, onda malo digneš adapter gore da smanjiš prekrjavanje stabljike i samo gas. Inače znam za mnoge koji skrate markir kad seju 4-rednom sejalicom da dobiju više vrsta na njivi, a usev se skida i 4-rednim, a i 6-rednim adapterima.
U principu nije to problem, cena useva je problem
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

mityoo je napisao(la):
Kum kad je kupio Case-a kukuruzni adapter mu je na 75 a 200 jutara kukuruza je imao posejanih na 70...... i sve je ovršio sa Case-om

Meni je jedan vršio 50 ha kukuruza sa 6 redi adapterom na 75 cm, a kukuruz na 70. Dosta kukuruza mi je srušio dolje sa vanjskim redovima tako da uopće nisam bio zadovoljan sa kvalitetom posla. :nono: ::lose::
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

ma imo i ja slucaj kada su cetri reda na sedamdeset a heder sest redi na 75 pa di sam suzio ili sirio sastave da vidis kako ga rusi
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

namontirana roto secka, malo remonta farbanje i spremno, samo da kukuruz sazri
qq62rr.jpg
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

koliko te kostalo montiranje secke i da li si radi sam ili ti je neko monirao? :udri:
Post je spojen: [time]1280348274[/time]
_________________________________________________
pitanje za miroslava k
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Koliko je kostalo ugradnje secke?moze neka slika i da li je majstor goran resio onaj spaner na pogonu sestougaone osovine za pogon secke?
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

miroslav k je napisao(la):
zmaj je napisao(la):
Koliko je kostalo ugradnje secke?moze neka slika i da li je majstor goran resio onaj spaner na pogonu sestougaone osovine za pogon secke?
nije majstor resio mi smo resili, bice i slika malo kasnije, cena je ista kao sto je bila prosle godine
Druze a koliko naplacujes rad secke u zetvi?
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

panonstib je napisao(la):
Moze adapter od cetiri reda, ali njegovi gabariti su za minimum pet redova.Pitanje ciji su najbolji bas i nije prikladno.Svi su dobri zavisi ko sta voli.Uglavnom se montira Capello, Geringhoff,Olimac ili original Claas.Sto se secke tice bolja je sa horizontalnim rotorom.Rota Disk su dobri medjutim skupo odrzavanje (kada dodje do zamene diskova).Sve zavisi da li nov ili polovan.

Hvala svima na pomoci pri kupovini, danas sam kupio petoredi adapter za kukuruz capelo slike ce biti za dva dana kad ga donesem. :ppozdrav:
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

hrnciar je napisao(la):
miroslav k je napisao(la):
zmaj je napisao(la):
Koliko je kostalo ugradnje secke?moze neka slika i da li je majstor goran resio onaj spaner na pogonu sestougaone osovine za pogon secke?
nije majstor resio mi smo resili, bice i slika malo kasnije, cena je ista kao sto je bila prosle godine
Druze a koliko naplacujes rad secke u zetvi?
videcemo
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Evo kako ja remontujem moje mašine malo slika
28uo8wz.jpg
2myneph.jpg
301ztiv.jpg
14np69x.jpg
1824uc.jpg
zvjwx.jpg
2w4w86h.jpg
2crkfoz.jpg
r711ds.jpg
1zod8w2.jpg
x1fz8h.jpg

ovo je i deo radionice a za jednu informaciju na adapteru ima 132 ležaja koje sve menjam.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Nisam ugradjivao tarup je original Zmaj to su poslednje serije adaptera kukuruza a za sledeću godinu skidam tarup i postavljam roto sečku ali pravu, nekažem da ove što sam video na forumu nisu dobre ali ali ali imaju nedostatke i teško ih je otkloniti a ove čovek radi izuzetno dobro tj. original CASE.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Biće sve ali pošto nije sklopljeno nemože se videti kako šta ide pa budi malo strpljiv, nije baš jednostavno naštelovati sve sekcije i utegnuti ali za koji dan nadam se da ću ga privoditi kraju.
 
Nazad
Vrh