Kukuruzni adapter za kombajn

Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

ja imam italijanski adaptare marke DBF, petoredni...prezadovoljan sam sa njegovim radom, bio sam malo skeptican ali kad sam usao u njivu bilo mi je jasno da nisam pogresio(slikacu ga ako ove nedelje idem na selo pa cu pokazati kakav je)....e sada kako radi u vlaznim uslovima verovatno cu videti jer me je pre neki dan covek zvao da idem da mu vrsim kukuruze kad se prolepsa malo vreme...

metalni je i tezina mu je ista, ili ako se nevaram 100 kg manaj od zitnog adaptera(5.4m) tako da i nije neki teret za kombajn....prosle godine sam samo pokusao da radim sa kapelom 6-torednim i bilo mu je tesko....sporo je dizao adapter i podizao je zadnji kraj od zemlje...

e sada i to se relativno lako resava....jedan nas clan foruma iz mosorina moze to da potvrdi jer smo na njegovom kombajnu to radili....imakombajn kao moj...25ks jaci kotor samo....sve ostalo isto...
nosi sestoredni sklopivi adapter(koji je dosrta tezi od krutog), naravno da je pretezak za ovaj kombajn.....ali...
ubaci se treci klip, promeni ventil na razvodniku za dizanje adaptera...stave se tegovi na zadnji kraj i to je to.....gume su vec na njemu predvidjene za takav taret....
sve normalno radi...nema problema pri dizanju, pumpa nije preopterecena jer je predvidjena za to....gume takodje...zadnji most je napravljen tako da se lako montiraju tegovi......
kod nekih serija....ali samo za nase kombajne znam, za druge ne...potrebno je samo promeniti ventil, i staviti tegove, ne mora da ide i treci cilindar....

pretpostavljam da su slicna resenja kod vecine novih kombajna...
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Tako je i kod ostalih samo kod CLAAS-a se ubacuje 3 hidraulicni cilindar a ventili se ne diraju jedino ako je tezina velika kao sto ste rekli dodaju se tegovi a tako je i kod JD.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

sa kombajnom laverda rev 225...adapter sam uzeo pre par meseci i nisam ga slikao jos...ove nedelje cu ici u selo pa cu napraviti par fotografija a slike kombajna su u temi laverda.....

@panonstib

citao sam malo vase postove....svaka cast na znanju....pre svega na izrazavanju.....
Post je spojen: [time]1266232513[/time]
_________________________________________________
evo neki sto sam nasao na internetu....ovako izgledaju....samo je boja razlicita....u zavisnosti od toga za koji su kombajn

2qb95om.jpg
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Imamo New Holland kombajn i ove godine dosta kukuruza. da li neko zna gde (i koji) adapter kupiti? Polovan.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

@ miroslav k Svaka čast za ideju premeštanja adaptera. :D Da li sa tom spravom možeš da premeštaš i heder za žito? Da li bi mogao da postaviš par slika te sprave iz različitih uglova? :cao:
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Farmer II je napisao(la):
@ miroslav k Svaka čast za ideju premeštanja adaptera. :D Da li sa tom spravom možeš da premeštaš i heder za žito? Da li bi mogao da postaviš par slika te sprave iz različitih uglova? :cao:
imam samo ovu sliku, jednostavno za napraviti, nosi sve vrste hedera, kad smo kupili kukuruzni adapter zekan ga doneo preko 30 km
s66c6f.jpg
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Ti ga kačiš samo gore, na okrugle cevi. A dole nema nikakvu zakačaljku, tako?
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Dole se samo nasloni,ne treba mu zakacka :D
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Spajki je napisao(la):
Dole se samo nasloni,ne treba mu zakacka :D
Tačno... Čemu zakačaljka,pa neće da prosipa zrno ako ne naleže 100%
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Hvala drugari, prvi put sam ovde video ovu "mašinu" ::sramota:: i oduševio se :D jednostavno a izuzetno korisno :D ::svaka cast::
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

@doslja
Hmmm... Jedno pitanje. Kako mislis da uklopis prohode kombajna sa sejacicom. Ja nisam nikad video sejacicu od 5 redova. Vidjao sam od 4, 6, 8 i 12 ail 5 :sta: Sve je to super, ali imaces negde njivu koja nije bas idealno posejana, pa sastav izmedju dva prohoda sejacicom bude od 50cm do 90cm. ::namigivanje:: Ili ovo sto sam naveo mozda nije velik problem ::sramota::
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

A ja opet sejem 6rednom sejačicom a vršim sa 4rednim adapterom... I ide....
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Mi smo radili kontra kombinacijom-sejali sa 4 reda a krunili sa 6 pa opet ide! Kod nas u okolini jedan lik seje kukuruz 6-rednom sejalicom na medjuredni razmak 65 cm a kruni sa redovnim adapterima Djura 6 redi i Zmaj 4 reda i ide.....
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Kum kad je kupio Case-a kukuruzni adapter mu je na 75 a 200 jutara kukuruza je imao posejanih na 70...... i sve je ovršio sa Case-om
 
Nazad
Vrh