Kukuruzni adapter za kombajn

Djuro Djakovic ima cini mi se tri klipa,svi noviji kombajni imaju po tri klipa,ja sam taj adapter na salasu premestao sa Z-162(odgovaralo mi kacenje)Ali mogao sam ga podici gore tek kada sam skinuo 4 poklopca zajedno sa kljunovima.Ta gvozdjurija je teska u pm,zato se na novijima i prave sa plasticnim kljunovima.Racunaj da na njemu u radu uvek ima bar jos 20-30 kg zemlje,blata i iseckane kukuruzovine.Da,adapter je tezak dve tone,a imas li posebnu tablicu i na secki?Ja imam to je jos nekih 350-450 kg ako me secanje sluzi.
 
Jedna ispravka ako može.Tri klipa na novijim kombajnima je samo opcija i posebno se naručuje.Izvinjavam se na ometanju.
 
Moj Agram-Geringhoff petoredni sa sečkom ima skoro dve tone, tako da ovaj mora imati više, ako ima sečku, a DF sada diže super, ali dok je desni cilindar bio manji, nije mogao skroz da podigne, jedva ga je dizao.
 
Djuro Djakovic ima cini mi se tri klipa,svi noviji kombajni imaju po tri klipa,ja sam taj adapter na salasu premestao sa Z-162(odgovaralo mi kacenje)Ali mogao sam ga podici gore tek kada sam skinuo 4 poklopca zajedno sa kljunovima.Ta gvozdjurija je teska u pm,zato se na novijima i prave sa plasticnim kljunovima.Racunaj da na njemu u radu uvek ima bar jos 20-30 kg zemlje,blata i iseckane kukuruzovine.Da,adapter je tezak dve tone,a imas li posebnu tablicu i na secki?Ja imam to je jos nekih 350-450 kg ako me secanje sluzi.
Djuro Djakovic ima 2 klipa.
 
Setio sam se i slikao tablice i na adapteru i na secki sto znaci ukupno 2360 kg.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Naravno da može,sve se može.Ali ipak je to posao velik da se sužava.Poklopci su ti plastični iz jednog dela šta ćeš sa njima da radiš?:ppozdrav:
 
Da se podesiti!Kod sklapajućih adaptera malo teže nego kod ne sklapajućih, ali se da podesiti.
 
cekaj dok se ugreje ulje u radu,onda ce ti se reci kako ide "poso"...i kod nas na zmaju kukuruzni dize na ler gasu kad je hladan,a kada ceo dan radi,mora bar trecina gasa da bi dizao.npr na laverdi imam 4 klipa namenjena za kukuruzni adapter-sestoredni sklopivi,pa procenite.
 
Ako je pumpa u redu neće imati nikakvih problema sa dizanjem a pogotovo hladno-vruće ulje.Naš kombajn diže 6 redni Zmajev adapter sa fabričkim tarupom u svako doba na leru sa dva klipa na ulaznom grlu.
 
Moj komšija ima četvororedni kukuruzni adapter EPPLE BUXBAUM A-4600 WELS (ako sam dobro razumeo, telefonom mi je diktirao), a kombajn je Deutz Fahr. Ima klasični tarup sa 44 noža (noževi su kao kod Zamjevih berača, samo malo manji), i dešava mu se da se poneka stabljika provuče, tj. ne tarupira lepo. Kaže da je čuo da su se takvi adapteri (i tarupi) nekad koristili na Đuro Đaković kombajnima, ali su valda kasnije odustali od njih - ovo je čisto da bi neko upućeniji mogao da bolje skonta o kakvom adapteru i tarupu se radi.

Da li neko ima sliku (ili skicu) redosleda/rasporeda montiranja noževa na tom tarupu?

(Noževi bili skidani, i sad komšija ne zna da li oni stoje kako treba ili su prethodni vlasnici možda nešto pogrešno namontirali, odnosno da možda zbog toga ne tarupira lepo. Ovo je samo pretpostavka, ali nigde ne može da pronađe tu skicu ili uputstvo, pa da proveri da li je i kod njega tako...)
 
Nazad
Vrh