Kukuruzni adapter za kombajn

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] evo i mog adaptera
 
Da li problem vrsiti kukuruz sa adapterom ako je na 75 cm,a kukuruz je sijan na 70 cm!gledao sam adapter iz uvoza,al je na 75!
 
Zavisi od uslova .Meni nekad i 70 pravi problem a kamoli 75 .Desi se meko pa se zanosi ,pa čovek loše posejao itd .ALI ko je sve idealno ;njiva ravna ,suva ,kukuruz nije legao itd ,onda to ide dobro ,samo ga malo pomera u stranu i to je to .Tačnije za 7.5 cm će ti krajnji mašati red. Ti sad proceni.
 
capello i fantini!oba su na 75!vlasnik mi nije rekao dal moze da se suzava?
 
Ja sam pre mesec dva kupio fantinija. Bio je na 80 pa je taj sto sam ga kupio od njega sve to sredio, tj. suzio ga na 70. Mnogi mi kazu da je zajeb suzavati te fantini. Za capello sam cuo da moze da se suzi. Raspitaj se dobro oko toga, pitaj ga jel moze i ako odeas da ih pogledas povedi nekog sa sobom ko se razume i pitaj iz koje zemlje su dosli adapteri. Koliko znam u franciskoj i italiji se valjda seje kukuruz na 80, a nemacka, austrija na 75. Neka me neko ispravi ako gresim.
 
jean je dosao iz nemacke,jedan iz austrije!vlasnici nisu nista radili oko adaptera,tako da ne znaju dal se moze suziti?
voleo bi ovaj capello kad bi mogao da se suziti na 70!
koliko si platio te adaptere fantini i koliko su redi?
 
Kod mene na Bourgoinu su redovi na 80 pa ide i na pamet mi ne pada da ga sužavam(nisam izgoro po glavi još uvek).
 
jean je dosao iz nemacke,jedan iz austrije!vlasnici nisu nista radili oko adaptera,tako da ne znaju dal se moze suziti?
voleo bi ovaj capello kad bi mogao da se suziti na 70!
koliko si platio te adaptere fantini i koliko su redi?

4 reda, sa korpom, blindama, kacenjem za fara 5000
 
Citam ovde na forumu da su neki ljudi ugradjivali roto secke na zmajeve adaptere, pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa tom nadogradnjom kao i preporuka za nekog majstora ili proizvodjaca tih kucista. Na sajmu sam video verziju sa dvokrakim i trokrakim nozem.
 
Isti kao moj na Maseyu.Ima jedan takav na prodaju za 10000 evra skoro nov,ne znam da li je uradio 100 kj.Tesin,trebace da stavis dodatni (treci) cilindar na ulazno grlo.
 
ja mislim da mu nece trebati treci ovaj je tezak tacno dve tone,trebalo bi da ga nosi.videcu od nedelje kad zavrsim kacenje.
 
Nazad
Vrh